Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondtátok vagy mondanát...

Hogyan mondtátok vagy mondanátok el a szüleiteknek?

Figyelt kérdés

A párom és én 3 éve vagyunk együtt, minden hétvégén náluk vagyok és nyáron is több hetet töltök náluk. Úgy érzem nem lenne gond az együtt éléssel. Az elejétől fogva boldogok vagyunk mindketten és az idő múlásával erősebb és mélyebb a kapcsolatunk. Ő már régóta mondogatja, hogy gyereket szeretne és igazából én már mielőtt megismertem akkor tudtam, hogy fiatalon szeretnék gyereket. Szerintem megkaptam hozzá azt az embert akivel elérhetem a céljaimat és ő is viszont ezt akarja, de ő idősebb nálam szerencsére. Már a kapcsolatunk elejétől álmodozunk gyerekről és én mindig azt mondtam, hogy majd ha kijártam az iskolát... mert nulla végzettséggel azért mégsem lehet. Májusban leérettségiztem, most tanfolyamra járok. A szüleim elvárják tőlem, hogy szeptembertől szakmát tanuljak de én már nem akarok most egyelőre tanulni. Én gyereket szeretnék. Mostanában körülöttünk mindenkinek gyereke születik, egyre többször kerülünk olyan helyzetbe ahol gyerekről van szó, egyre több ilyen reklámot látok és nem telik el nap, hogy ne jutna eszembe. Már kb 1 éve megszakítással védekezünk és titkon reménykedem abban, hogy besikerül egy baba. De együttlét után meg izgulok. Tartok a szüleimtől, félek, hogy ha babát várnék akkor nagyon megharagudnának rám vagy nem is tudom. Sokszor mondtam már nekik utalva erre, hogy ha terhes lennék megtartanámeg,hogy sok gyereket akarok és fiatalon szeretném az elsőt de nem tudom, hogy mennyire vettek komolyan. Azt tudják, hogy szeretem a gyerekeket mert sokat beszélek róluk nekik is. Ne oktassatok ki, tudom, hogy a gyerek nem csak szép, cuki meg aranyos hanem problémák is adódnak. Már egyre erősebben kavarognak a gondolatok a fejemben, hogy megteszem mert ez csak rajtam múlik már. Nagyon sokat álmodozom és nagyon szeretném. Csak a szüleim reakciójától tartok. Viszont az is bennem van, hogy nagykorú vagyok és nem nekik szülnék hanem a páromnak és magamnak.

Tehát ha mégis terhes lennék, hogyan mondhatnám el nekik? Apukám 44 éves, anyukám 43 lesz pár hónap múlva. Tudom, nem ismeritek őket de szerintetek egy szülő mit szólna hozzá ha a gyereke 20 évesen teherbe esne és szülne egy gyereket egy 3-4 éves stabil kapcsolatba?


2016. okt. 20. 01:27
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
48%
11est aki lepontozta írjon indokot is, kérem!
2016. okt. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
86%
Latszik, hogy meg gyerek vagy. Kis alomvilagban elsz. Attol meg, hogy par hetet naluk laksz, az nem olyan mint egy tartos egyutteles. Ez nem igy mukodik. Ezeken a "tartos" tini szerelmeken annyit nevetek mindig. 16-17 evesen jottel vele ossze konyorgom. Nem ugyanaz mintha felnottkorban. Annyi ilyet lattam, hogy volt a nagy szerelem, becsuszott a gyerek aztan szet is mentek. Az anya meg lakott a szuleinel a harmincas evei fele jarva a gyerekkel munka nelkul. Eloszor eljel vele egyutt huzamosabb idon keresztul es utana nyilatkozz.
2016. okt. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem először mondd el azt, hogy egy éve nem védekeztek, a sorsra bízzátok, mikor jön a gyerek. A megszakítás még mindig nem védekezés.

Így nem lesz nagy meglepetés, ha közlöd, hogy terhes vagy.


A párodról mit lehet tudni? Ő dolgozik, tanul, külön él vagy a szülőkkel?


Egyelőre úgy látom, hogy egy buta kislány babázni akar, és ezt úgy, hogy odaköltözik a pasijához, ha teherbe esik, és majd valaki csak eltartja, amíg ő "gyereket nevel". Gondolom az anyóséknál élnétek először, akikkel jönnek majd a konfliktusok: beleszól a nevelésbe, és minden másba is, plusz nem hagy titeket élni, és nincs magánéletetek egy gyerekkel egy szobában.

Aztán jönnek a problémák csőstől: kisgyerekes anya akkor is nehezen talál állást, ha van már tapasztalata, a sulit se fejezed be, kb. annyi lehetőséged lesz, hogy mész három szakba egy gyárba. Jön a "hova tegyem a gyereket", és vagy nem dolgozol, vagy a nagyszülők nevelik a gyereket.

Felütik a fejüket a mindennapos veszekedések is, mert az anyagi nehézség és a nélkülözés, az anyóssal vitázás a legjobb párkapcsolatot is felőrli.


Az a vicces, hogy ezt egy felnőtt, tapasztaltabb ember jól átlátja, de hiába írja le, akkor is az lesz a szemét, és lehet lepontozni.

Csak annyit kérek, ha becsúszik a baba védekezés nélkül, és bejön, amit jósoltunkű: ne itt tedd fel az ilyen kérdéseket, hogy hová költözz a gyerekkel, mit csinálj, ha anyós mindenbe beleszól, ha csal a párod de nincs hova menned, mit tegyél, ha a kapcsolatod romokban de nem tudod egyedül eltartani a gyereket, és a többi.

2016. okt. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:

Én meg az ilyen emberektől hányok, de komolyan. Nem az, hogy normális hangnemben elmondja a többség a véleményét hanem még én vagyok a hülye, szar, buta ember amiért fiatalon ezt szeretném és nem mindenféle puccos egyetemre menni meg hiperszuper munkahelyet. Persze emiatt is le leszek tolva. Nem a szüleimtől függnek a tetteim és nem várom a beleegyezésüket, csupán fontos a családommal való kapcsolatom. Elvileg nem lenne szabad, hogy emiatt megromoljon de gyakorlatilag még bármi lehetséges, még ha csak hirtelen felindulásból is.

Nem tudom melyik részben olvastátok, hogy nem akarok sose dolgozni és azt akarom, hogy a párom tartson el. Mert ilyet én nem írtam. Itt mindenkinek minimum 300 000 a keresete és a párjáé is, palotában élnek, sok milliós autója van, sőt kettő is és leéltek egymás mellett 10 évet mire jött a gyerek? Most jönnek majd az "egyáltalán nem így van" hozzászólások de akkor kicsit olvassátok át mert egy kívülállónak nagyon ez jön le, legalábbis nekem igen. Milyen érdekes, régen 5 gyerek 2 szülővel lakott egy 2 szobás házban és egy trabantra (vagy még arra se) tellett, mégis normálisabb generáció volt véleményem szerint. Persze most csak ennyit fogtok megragadni, de azt nem, hogy nem akarok 5 gyereket egy szobába tenni. A párom független az anyjától, saját tehermentes házban él és saját autója is van. Vidéken élünk, itt máshogy működnek a dolgok. Ha minden jól megy hamarosan belevágunk egy gyümölcsösbe amihez a terület már meg van, állatokat tartunk és bármikor tudunk magunknak zöldséget, gyümölcsöt is termeszteni. Bármi van, olyan nincs, hogy nincs mit enni. Tudom, a kisbaba nem eszik pörköltet. De amíg mások megveszik a húsokat, zöldségeket, kenyeret maguknak a boltban, mi azt a pénzt ha neadjisten' meg vagyunk szorulva a gyerekre tudjuk költeni, mi pedig meg tudjuk magunknak csinálni a húst, kenyeret, zöldséget saját termésből és ezerszer jobb mint amit a boltban vennék és tudom, hogy mit eszek meg, na meg olcsóbban kijövünk. Tudom, most paraszt is vagyok és ezért ne vállaljak gyereket. Hiába is várok arra, hogy mindenem legyen meg mert az embernek sosincs meg mindene. Főleg nem ebben az országban jelenleg, mi pedig nem fogunk külföldre menni.

Az együttéléssel kapcsolatban pedig, itthon és már nála is én végzem többnyire a házon belüli teendőket és nem a szobában a tévé előtt meg az interneten lógunk egész nap. A kinti munkában is kiveszem a részem, ezáltal sokkal jobban megismerem őt. Oda költözhetnék de a régi iskolám ahol érettségiztem és a tanfolyam amire most járok abban a városban van ahol élek, 15 perc sétára és így felesleges időt és pénzt költenem, hogy a faluból buszozzak fél órát, ha még lerobban a busz is akkor többet :D mert jogosítványom még nincs.

Fentebb írtam, hogy tudom, hogy a gyerek nem annyiból áll, hogy cuki. Hanem lehet beteg, problémás, sírós és minden de ez úgymond "nem érdekel" < ezt értsétek jól! Tudom, hogy nem egyszerű dolog és egy életre szól, de ez az élet rendje. Szerintem minden nőben ott vannak az anyai ösztönök és igenis bármire képes ha a gyerekéről van szó. Szerintem az éjszakázásba meg fáradtságba még nem halt bele egy anyuka sem, de legalább van ami kárpótolja és tudja, hogy nem hiába csinálja. Ebből a szempontból talán jó is, hogy mindig a szeretteim érdekeit nézem és őket helyezem előtérbe. Ez világéletemben így volt és így vagyok nyugodt.


Hogyha továbbra is hülyének, szarnak és butának tartasz és szemét módon közölnéd velem akkor kérlek ne vesztegessük tovább egymás idejét, ezalatt a szarkazmusra is gondolok :)

2016. okt. 20. 10:54
 25/50 anonim ***** válasza:
96%
Azt mondd meg, miből terveztek megélni? Szerinted mennyibe kerül egy havi rezsi? Egy hónapnyi étkezés egy felnőttnek? Mennyibe kerül egy kisbaba havi ellátása? És egy ovisé? Azt tudod, hogy egy kisbaba havonta 30e Ft-ot elkakil-pisil?
2016. okt. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden ennyire hiper-szuper, akkor miért tettél fel kérdést?

Csak nem vagy biztos sem magadban, sem a kapcsolatodban, ha idegenektől várod a megerősítést!

2016. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
96%
Csak megerositesz bennunket a kommentjeiddel. Majd egy farmon fogtok elni a kerek erdo kozepen, kis patakkal a haz mellett es boldogan eltek amig meg nem haltok. Fogalmad sincs arrol, hogyan mennek egy igazi kapcsolatban a dolgok mert csak egy kis almodozo felelotlen fruska vagy. Gyanitom nem sokat dolgozhattal eleted soran. Persze majd gyerekek mellett allatokat fogsz tartani meg kapalni a foldeken. Aztan bilibe log a kezed.
2016. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
94%
Arra még most sem válaszoltál hogy a párodnak van àllandó jövedelme?
2016. okt. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy egy gyümölcsös/szántóföld fenntartása is komoly ezrekbe kerül? Nem ám csak elveted a magokat, oszt nő a krumpli! Permetszer, locsolás, benzin, megannyi munka. Majd a babával a hátadon szeded a káposztát?


Szerinted mennyivel lenne könnyebb értelmes munkát találnod, ha normális iskolai végzettséged lenne, mint végzettség nélkül, kisgyerekkel?

2016. okt. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
89%
Hagyjatok, ugysem fogja belatni, majd az elet megtanitja ra, h fruskakent nem kene felnottesdit jatszani. A tefajtadbol lesznek a segelyekert sorban allo, soha egy percet sem dolgozo ingyenelok. Mifele ilyen olyan egyetemerol meg pompas munkahelyrol beszelsz? Nem kell ezt igy lenezni am, ha vki egyetemre jart. Az nem rongyrazas, ahogy az sem, ha dolgozol :D en nem magan egyetemre jartam, es a munkahelyem sem hiperszuper megis volt penzem osszekoltozni a baratommal es onerobol kocsit venni. Nehogy mar te nezz le minket, akik le is tettunk vmit az asztalra. Meg gondolom azt is tudod, h a mezigazsdasagbol nagyon rizikos megelni, bekon egy nagyobb fagy, rossz a termes, betegek lesznek az allatok es arra az evre bukta. Nem art, ha az ember mashoz is ert. Masreszt akik irtak, h lakva ismerszik meg az ember, mar ok is elmondtak, h a latszat- es a valos egyutteles kozott hatalmas a kulonbseg, mi aki mar mindkettot kiptobaltuk, tudjuk, te meg csak az almaidat meseled el. Aztan ilyen korulnenyek kozt gyereket szulni? Terhesgondozasra majd jarsz gyalog, mert lerobbant a busz? Azt ugye tudod, h a vedono kijon hazhoz es nem biztos, h ertekelni fogja, ha elmeseled, h semmi vegzettseged, egy tanyan elsz es gyapjuval pelenkazol. Ah mindegy, ugysem fogod felfogni, h eddig senki sem veled ertett egyet, mert alomvilagban elsz. Szidod, h de nehez ebben az orszagban megelni, hat igen, pont a magad fajtak miatt, akik nem kepeztek magukat, lustak de sorban allnak segelyert. Ratok megy el a penz es ez a mi adonkbol, szoval inkabb legyel halas
2016. okt. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!