Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondtátok el a szüleitekn...

Hogy mondtátok el a szüleiteknek, hogy ki szeretnétek költözni külföldre?

Figyelt kérdés
Tudom, felnőtt ember vagyok, nincs beleszólásuk. De szerentném valahogy kíméletesen közölni a dolgot. Nagyon ellenzik, szerintük "itt élned, halnod kell", meg "nem a külföldnek neveltünk". Melyik a kisebb sokk? Ha jó előre közlöm a dolgot, vagy ha titokban mindent elrendezek és csak az utolsó pillanatban közlöm, hogy jövő héten elmegyek?
2012. nov. 21. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A kisebb sokk, hogy elõre felkészited õket. Utána még lesz idejük, hogy beszélgessenek veled.
2012. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a szüleid hozzáállását, hiszen innen már kb. mindenki menekülne. :S


Szerintem mondd meg előre, hogy te márpedig ezt szeretnéd, és kész, fogadják el.

Aztán meg, amikor konkrét lesz a dolog, szólj még egyszer, hogy na ez van, összejött, próbáljatok meg velem örülni.

2012. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Egy értelmes gondolkodású családban, ez örömként éli meg magá, nem sokként, van pénzed lehetőséged, otthon felvázolod nekik hogy így állunk és jövőhéten készülsz világot látni

Attól hogy szüleid ilyen magyar pártiak még neked nem kell felnőttként is megegyezni velük, sok olyan dolog van az élet területein, amit Ők is és Te máshogy gondolsz, ebből vannak a cirkuszok

A nem külföldi nevelésre, az illik talán a legjobban ahogy Orbán el lejmolta a sok lóvét a polgároktól és nem lehet élni itthon

Nekem kiadták az utom 18 évesen is, csak jelenleg sincs kivel mennem, egyedül meg félek :D

20/F

2012. nov. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Nehogy feladd az elképzeléseidet miattuk. Amúgy még ha először haragszanak is, majd ha fél évig nem látnak, már hiányozni fogsz nekik.

Én pár héttel korábban szólnék, és tényként közölném a dolgot, nehogy szt higgyék, hogy lebeszélhetnek. Amúgy meg sok sikert!

2012. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát.... én szülőként írok... mindenképpen mond meg őszintén nekik és ne előtte 2 nappal, hogy legyen idejük rá felkészülni.

Nekem nagyon jó a kapcsolatom a lányommal, ha ilyen vágya lenne nem akadályoznám, de most úgy gondolom szinte biztos, hogy próbálnék a közelébe költözni (nem a nyakára) de valószínű így lenne meg az én boldogságom is, hogy együtt de mégis külön. Nekem mindig a lányom marad, még ha természetesen tudom és tiszteletben tartom, hogy azaz Ő élete. De nem akarok több száz esetleg ezer km távoltáságot!

2012. nov. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen csak elmondtam, hogy tervezem, 1 évvel az egyetem befejezte előtt. Konkrétumokat 2 hónappal az indulás előtt közöltem.

Tegyük hozzá, hogy engem támogattak benne, édesanyám véleménye az, hogy ha beszélne nyelvet, menne ő is :)

2012. nov. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy én most is kint vagyok külföldön ,de csak fél évre jöttem ki tanulni. Elsején érkeztem, de már júliusban tudták . Azóta próbálnak mindenféle eszközzel meggyőzni, hogy maradjak. Többször már majdnem visszamondtam a dolgot, az utolsó hónap borzalmas volt. Ezért elhatároztam, hogy ha majd végleg kiköltözöm, nem mondom meg előre. Csak ezt meg szemétségnek érzem velük szemben.
2012. nov. 21. 12:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok szülő, de szerintem legyen benned annyi, hogy nem az utolsó pillanatban vágod a képükbe, hogy kiköltözöl. Ha erős vagy és önálló, így sem tudnak lebeszélni róla, viszont annyira tiszteld már azokat, akik felneveltek, hogy felkészíted arra, hogy sokkal ritkábban látják majd a gyereküket. Nem tudom, hány éves vagy, ha 20-as éveid elején, akkor ne csodálkozz, hogy féltenek, ha már 30 körül, akkor is felnőtt emberként viselkedj és ne úgy, mint egy menekülő, hisztis kölyök.
2012. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Viszont az is szemét dolog, hogy nem engednek érvényesülni.
2012. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

engem támogattak. Anyukám azt mondta "az a madár, akit hagynak elrepülni, az visszajön, akit erővel vissza akarnak tartani az is kiszabadul, de sosem jön vissza"

Tudták, h vonzz a külföld, és tervezek kijönni. Hiányzunk egymásnak de szeret annyira h ne önzőzzön.

2012. nov. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!