Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondtátok el a szüleitekn...

Hogy mondtátok el a szüleiteknek, hogy ki szeretnétek költözni külföldre?

Figyelt kérdés
Tudom, felnőtt ember vagyok, nincs beleszólásuk. De szerentném valahogy kíméletesen közölni a dolgot. Nagyon ellenzik, szerintük "itt élned, halnod kell", meg "nem a külföldnek neveltünk". Melyik a kisebb sokk? Ha jó előre közlöm a dolgot, vagy ha titokban mindent elrendezek és csak az utolsó pillanatban közlöm, hogy jövő héten elmegyek?
2012. nov. 21. 12:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Ha áprilisban hazamegyek, felvázolom a terveimet, aztán nem hozom szóba addig, amíg el nem végeztem az egyetemet. Ha elvégeztem, újra megemlítem a dolgot.
2012. nov. 21. 13:00
 12/13 anonim ***** válasza:

Nálam Apum a nehéz eset. Tudtam, hogy ha megmondom, hogy elmennék, akkor elkezdi mondogatni, hogy az sok intéznivaló ... vízum ... pénz ... munkát kell találni ...

Ezt nem akartam végighallgatni, hogy folyton lelombozzon, miközben az utam szervezem. Így elintéztem mindent és indulásom előtt 2 hónappal, mikor már minden megvolt szóltam neki.

Ahogy jósoltam magamnak elkezdte mondani, hogy nem úgy van az ám ... de mondtam neki, hogy de úgy van, mert már mindent elintéztem. Így azt mondta, hogy akkor rendben.

Kifogásokkal fognak jönni. Készülj fel. Próbálj meg mindent elintézni minnél hamarabb és akkor, mikor már nem tudnak ész érvet felhozni a kiköltözéseddel kapcsolatban, mond el nekik.

2012. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
En 20 eves voltam mikor bejelentettem anyunak h megyek kulfoldre a pasimmal.Persze nem tetszett neki monta h maradjak itthon de engem nem erdekelt mert nem akartam nyomorogni mint elotte pedig 2 munkahelyen is dolgoztam meg a parom is jol keresett de megsem jutottunk elorebb.Fogtam magam azt mentem es meg evekkel kesobb is mondtak h koltozzek haza es most igy 10 ev utan mondja anya h mennyi eszed volt kislanyom h elmentel innet....majd megemesztik idovel a szuleid.Mo-on nincs ertelem maradni ha van ra lehetoseged akkor koltozz ne gondolkozz...
2012. dec. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!