Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre költözés? Bővebben...

Külföldre költözés? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A párom hamarosan külföldön fog munkát kapni,mivel a cég,ahol most dolgozik,biztosít neki. Vele megyek,mert ez így ésszerű,mivel ő már kint akar élni,és ez nagyon jó is,mind pénz szempontjából,mind a jövőnk érdekében.De én nem beszélem a nyelvet és félek,hogy tudnék egy másik országban megszokni. Mikor még a szüleimtől,testvéreimtől távol lévő városban is anno nem tudtam megszokni,akkor mi lesz egy idegen országban? Volt valaki így? Hogy sikerült megszokni,vagy mi történt vele?
2012. nov. 7. 17:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
a nyelvet kényszerből meg fogod tanulni. keress a neten olyan közösséget akik kint élnek és magyarok..
2012. nov. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
és gratula,hogy megszabadulsz ettől a sz@r országtól :)
2012. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi :).Hát igazából izgatott is vagyok,meg kíváncsi csak bennem van ez a félelem is,hogy meg tudom-e szokni,meg ilyesmi.
2012. nov. 7. 17:11
 4/21 anonim ***** válasza:
szorítok és biztos jo lessz:)nemlesznek anyagi gondjaitok akkor sokkal konnyebb és a nyelvet meg megtanulod az tuti:)
2012. nov. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Jégtánc ***** válasza:
Egyébként úgy lesz könnyebb megbeszélni ha nem mindig magyar társaságban forogsz.Gratula:)
2012. nov. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Jégtánc ***** válasza:
Jah hogy a kérdésre is válaszoljak.Nem volt nehéz megszokni,18 évesen mentem ki,0 nyelvtudással.Mi még oroszt tanultunk a suliban,nem németet.Utóbbi nyelv kellett volna:) 1 hónap alatt meg lehet szokni,3 hónap után beszéltem a nyelvet,meg is értettek,én is őket.Mondjuk tény hogy rá voltam szorulva,mert nem ismertem kint senki magyart.16 évig éltem kint,természetesen most már folyékonyan megy,nem tudnak zavarba hozni:)
2012. nov. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

17:30-as.Én pl nem szavaztam gy nem is panaszkodok,csak megragadom az adódó lehetőséget a jóra. Kint lesz fix munka jó fizetés és tudom,ha egyszer majd lesz gyerekem,hogy hónap végén is lesz mit adnom neki enni.Ezt mind itthon nem tuti,hogy tudnám tartani.

A töbieknek köszi a bátorítást :). Remélem,jó lesz. Arról én is hallottam,hogy rákényszerül az ember a nyelv megtanulására de ez az igazi nyelvtanulás úgyis :)!

2012. nov. 7. 17:44
 8/21 anonim ***** válasza:

Szia!:)

én is kijöttem lakni külföldre,jó nehezen.. ha gondolod írj privit:) leírom a tapasztalatokat,kérdezhetsz,ellátlak tanáccsal ha szeretnéd!:)

szia

2012. nov. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Az elején nehéz lesz a nyelvtudás miatt, de megéri kicsit szenvedni vele mert idővel megszokod és pár év után az lesz majd furcsa amikor hazamész MO-ra látogatóba. Akkor látod majd a különbségeket.
2012. nov. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Olyan kedvesek vagytok,köszönöm :).Már nem is tartok tőle annyira :). Biztosan jó lesz és izgalmas az elején.Kézzel-lábbal angolul tudok,de Németországban ez nem sokat segít rajtam :).A német nekem mindig olyan nyelv volt,ami "megtanulhatatlan",persze csak nekem.De most kénytelen leszek úgy tűnik!
2012. nov. 7. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!