Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre költözés? Bővebben...

Külföldre költözés? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A párom hamarosan külföldön fog munkát kapni,mivel a cég,ahol most dolgozik,biztosít neki. Vele megyek,mert ez így ésszerű,mivel ő már kint akar élni,és ez nagyon jó is,mind pénz szempontjából,mind a jövőnk érdekében.De én nem beszélem a nyelvet és félek,hogy tudnék egy másik országban megszokni. Mikor még a szüleimtől,testvéreimtől távol lévő városban is anno nem tudtam megszokni,akkor mi lesz egy idegen országban? Volt valaki így? Hogy sikerült megszokni,vagy mi történt vele?
2012. nov. 7. 17:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"mi lesz egy idegen országban?"


mi lenne?csak hozzáállás kérdése.

2012. nov. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd hogy nem mész semmire sem az angollal Németországban! A Németek nagy része-főleg a fiatalok-nagyon jól beszélnek angolul, mint ahogy minden Nyugat-Európai országban ez a helyzet.
2012. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Jégtánc ***** válasza:
Hova költöztök?
2012. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ingolstadtba. Hát igen,csak a magyarok bambulnak ha valaki angolul szól hozzájuk,hozzáteszem,sajnos. Mert minden országban tök jól beszélik.
2012. nov. 7. 18:26
 15/21 anonim ***** válasza:

"Nehogy azt hidd hogy nem mész semmire sem az angollal Németországban! A Németek nagy része-főleg a fiatalok-nagyon jól beszélnek angolul, mint ahogy minden Nyugat-Európai országban ez a helyzet."


Ez így nem igaz. Németországban élek, fiatal vagyok, fiatal korosztállyal érintkezem, mondjuk úgy a 18-28 évesekkel. Minden 10. ember tud kb. jól angolul. A többi max érti, de nem beszéli.

Mikor bementem a bankba, direkt kértem angolul beszélő ügyintézőt, a "legjobbjuk" olyan volt, aki szótárból nézegette ki a szavakat elbeszélgetés közben.

A munkahelyek 99%-a élből nem kíváncsi rád, ha nem tudsz németül.


Jó hír: 1 év alatt folyékonyan fogsz németül beszélni, ha szorgalmas vagy, mivel nem egy nehéz nyelv (igaz, nekem ez a 7. nyelvem...). Logikus, áttekinthető, és a szavak 40%-a ismerős lesz az angol vagy latin szavakból.


Egyébként Ingolstadtban pl. érdemes az autógyártó cégekhez beadni jelentkezést, ők talán foglalkoztatnak olyat, aki csak angolul beszél (pl. Audi van ott). Ezen kívül call centereket érdemes megnézegetni és nemzetközi kapcsolatokkal rendelkező cégeket, de a többségénél tényleg elvárás a középszintű némettudás legalább. Amit nyelvtudás nélkül lehet végezni, az pincérkedés, pultoskodás, gyártósor 3 műszakban, meki, egyéb kajálda...


Egyébként nekem a távolságot nem volt nehéz megszokni mert a városomból megy repülő, havonta láthatom a szüleimet és a testvéremet :)

2012. nov. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Nem is azt mondtam hogy angollal el fog tudni helyezkedni, csak hogy a fiatalok jó része beszél angolul. Nekem legalábbis ez volt a tapasztalatom, nem perfekt nyelvtudással, de azért a 80%-al simán elvoltam angolul.


Amúgy az hogy van hogy egy pincérnek nem kell németül beszélnie? Hogy veszi fel a rendelést, vagy hogy magyarázza el ha a vendég érdeklődik/beszélgetni szeretne valamiről?

2012. nov. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A pincérkedéshez, pultoskodáshoz sok helyen elég az alapszint, amit 1-2 hónap elsajátítani ugye.


Ahhoz, hogy "mit hozhatok enni/inni", stb. nem kell egy zseninek lenni, meg hogy megértse, hogy a számlát kérik ki.


Ellenben egy komolyan cégnél nem igazán tűrik el azt, ha 5x el kell magyarázni a feladatokat, mire megérted. Nyilván a pincérnő is repül az első adandó alkalommal, ha a vendégnek panasza van rá, de pl. a tegnapi újságban élből vagy 3 pincérnő hirdetést találtam alap némettudással.


Egyébként nekem tényleg az a tapasztalatom, hogy max elmakogni lehet itt angoltudással... szerintem pont olyan kevesen tudnak jól angolul, mint nálunk.

2012. nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Hát nekem lényegében tök mindegy,mert a párom,igen az Audinál fog dolgozni,így én majd ráérek akkor munkát találni,ha majd menni fog a német is.
2012. nov. 9. 13:18
 19/21 anonim ***** válasza:
Csak azert csodalkoztam mert vendeglatasban dolgozom,jelenleg Londonban, korabban Ausztriaban, es egyik helyen sem vettek volna fel ha csak "elmakogni" tudom a dolgokat. Ugy latszik nalatok ez ennyire hianyszakma.
2012. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem Anlgliában is volt barátnőm akit felvettek pincérkedni alaptudással. Más kérdés, hogy ki is rúgták 2 hónap múlva, mert nem dolgozott rendesen :)


Amúgy igen, valószínűleg tényleg hiányszakma itt délen, mert rengeteg ilyen hirdetés van.

2012. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!