Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek előnyös, ha...

Szerintetek előnyös, ha valaki a családjával megy ki külföldre?

Figyelt kérdés

Külföldre költöznénk, mert egyik családtagunk visszautasíthatatlan ajánlatot kapott.

Ha csak egyedül menne, nyilván nem tudna annyi pénzt hazahozni és talán úgy érezné magát, hogy ő az igás ló, akibe mindenki kapaszkodik. Ha viszont az egész család megy és mindenki talál munkát, akkor sokkal több pénzt lehet elrakni, olcsóbb egy főre az albérlet és nem kell látogatni a családot időnként, hiszen mind együtt vagyunk.


2012. nov. 3. 22:36
1 2
 1/13 Jégtánc ***** válasza:
95%
Nyelvet beszélitek? Van arra garancia hogy mindannyian találtok munkát?nagy semmire nem érdemes az egész családnak kimenni.Van miből kimenni?Első hónapokat fizetni amíg nincs munka? Ha minden kérdésre igen a válasz ami felmerül benned,akkor talán igen.
2012. nov. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Dilettáns döggomba ***** válasza:
4%
Persze, hogy előnyös.
2012. nov. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Beszéljük a nyelvet, a lakásunk eladásával kb. 2 évig ki tudnánk ott húzni még akár munka nélkül is. Persze dolgozni szeretnénk.
2012. nov. 3. 22:58
 4/13 Jégtánc ***** válasza:
Akkor hajrá:)))
2012. nov. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mi akadályoz meg bennetek? :)


Ilyen ajánlatot nem mindig kapni. Merjetek lépni!


Minden jót, és sok sikert! :)

2012. nov. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is mennék, de mivel nekem a családom csak az 1 éves kislányom, itt kell maradni :(

Hiába a nyelvtudás, a szakma, a munkatapasztalat, így azért nagyon nehéz...

2012. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nehogy otthon hagyd a gyereked vidd ot is telepedjetek le ott kozossen
2012. nov. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
HA nekem szól: soha nem bírnám itthon hagyni a kislányomat, ő az életem értelme! És vinném is, de soha, miből induljak el, és főként merre? Sehol nincs semmi segítségem (többek között itt sincs senkim, ezért nincs is miért maradnom).
2012. nov. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a férnem az elején egyedül ment ki,de ezt így nem lehet bírni lelkileg és anyagilag sem.nagyon sok pénzt elvitt az út.mi kijöttünk hozzá a gyerekekkel. Nem bábrikettgyár meg.bár nekem még munkám nincs de így is jól elvagyunk egy fizetésből.szerintem menjetek.
2012. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem dobnék el hirtelen mindent és indulnék el a vakvilágba. Ha nem jön össze véletlenül mégsem, akkor pedig nincs hova hazajönni. Nem egy ismerősöm járt így. Elvakultan loholtak kifelé minden bútorukkal együtt, eladták a lakásukat, majd nem jött be nekik a kinti élet és most nyomorultabb életet élnek, mint előtte.


Én amondó vagyok először menjen az, aki állást kapott. Szerezzen albérletet, nézzen körbe milyen lehetőségek vannak kint a család többi tagja számára. Erre 1-2 hónap bőven elég, ez idő alatt meg is érkezik az első egy-két fizetés, így már a családi kassza sincs annyira leterhelve. Aztán indulhat a család többi tagja is, de a lakást még mindig nem adnám el. Inkább kiadnám mondjuk albérletbe és otthon maradt családtagra bíznám, hogy havonta menjen fel a pénzért és nézzen körbe. Ha már biztos helyetek van kint és úgyérzitek szeretnétek is maradni, akkor lehet kezdeni árulni a lakást!

2012. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!