Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az anyósom ilyen...

Hogyan lehet az anyósom ilyen buta? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

3fiút nevelt fel!Nekem mégis úgy tűnik,hogy nem tud vigyázni a 16hónapos kislányomra!Tegnap is itt volt nálunk,ki vitte a gyereket az udvarra triciklizni.Még jó,hogy ki mentünk utána,mert nem kötötte be a gyereket.2szer rászóltunk,mire harmadszorra a párom ráüvöltött,hogy kösse már be,mert leesik.Múltkor felállította a kút tetejére.(le van csavarozva a kút teteje,nem tudna beleesni a pici,de én ilyet akkor sem mutatnék meg a gyereknek,hogy oda fel is lehet állni,mert mi van ha egyedül is megpróbálkozik majd vele,pláne ha nem vagyunk mellette.Ezért az apósom is lekiabálta a fejét)

Ilyen és ehhez hasonló dolgai vannak az anyósnak! Hogyan tudott így 3gyereket felnevelni,és én hogy engedjem majd el így nyaralni a gyerekemet hozzájuk a későbbiekben?Mert már most azt mondogatja,hogy ha nagyobb lesz a pici,akkor ő elviszi nyaralni.Ja,és nem kérdezi,hogy elengedem-e,hanem csak kijelenti,hogy viszi!Pedig tuti fix,hogy nem engedem el a gyereket!Egyszerűen nem tudok benne megbízni!


2010. ápr. 22. 08:00
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
40%

De jó lenne, ha nálunk akármilyen nagymama lenne! Sajna mindkettőnk szülei meghaltak, a gyerekeink már nem élvezheték a nagyok társaságát. Fölösleges aggódnod, szerintem is túlparázod ezt az egészet. Teégd sem tettek el a nagyszülők láb alól, a férjed is túlélte a családi gondoskodást. Szegény anyósod! Én azért sajnálom, mert sz*r lehet, hogy egy idegen -mert akárhogy szépítjük, akkor is az vagy-karöltve a fiával és időnként a férjével leugatja :(

A legnagyobb vesztes pedig a kislányod lesz.

2010. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
55%

9:49

Kiérdekel most kinek ki az idegen!Nem ez a kérdés,és az sem,hogy ki-kit bánt meg!!Egyelőre a nagyszülő akarja az unokát,de ott egy édesanya aki szülte neki az unokát,akárhogyan is hálaistenek kell lenije anyukának,hogy lehet most unokázni,és bizony vannak szabályok amit be is kell tartani.Épp ezért nincs mit hozzá szólnod mert nincsenek nagyszülők,Te a témához nem tudnál újat adni,mert nincs e téren semmi tapasztalatod!!


Írt egyik válaszadó,hogy a nagyinál a gyógyszer a földön!Nagyon helyén való,és jó szülőként cselekedtél.Aki nem tette volna ezt az felelőtlen nem szülőnek való!!

2010. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
64%

Bocsi az elírásom ért:akárhogyan is "hálásnak"



Néha nem értem,hogy hogy tudnak ilyen zöldségeket írni!Ki az a felelötlen aki nem védené meg saját gyermekét,de akik ide írtak 60% nem védené meg szép mondhatom!!

2010. ápr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
76%
Mennyi vérmes anyuka egy helyen!! Jesszus mária! Isten mentse meg tőletek az anyósokat. Bolhából elefánt lett kreálva ezen a kellemes napsütéses csütörtök délelőttön. Természetes, hogy óvja és félti mindenki a gyermekét, de az istenért, ne tekintsük már a nagyit ellenségnek. Hányszor történt már kisebb nagyobb baleset a gyerekkel az anyuka felügyelete alatt? Mégsem kiállt senki rendőrért.
2010. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
71%
Az nem indok, hogy anya és apa is felnőttek. Nagyon sokszor nem a nagyin múlt, hogy anno az ő gyerekei is felnőttek. Egy ismerősöm 1,5 éves gyereke a forgalmas úttest kellős közepén játszott. Egy teherautó sofőrje vitte be a házba a gyereket. Nem volt annak idején sem mindenki jó anya, az most mitől lenne jó nagyi? Én azt mondom, ha rá lehet bízni a gyereket vigye, de ha szétszórt a mama, akkor egyelőre szülő felügyelete mellett játsszon vele.
2010. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 74%-os, szép, amiket írsz és igazad is van.

De ami példákat a kedves anyuka ideírt, azok NEKÜNK nem azt mutatják, hogy a mama ne lenne megbízható. Semmi komoly nem volt benne.

Náluk nem a gyógyszerrel játszik a nagymama, ne keverd össze az egyik válaszadóval.

Itt MI semmi okot nem látunk rá, amiért nagyitól félteni kellene a gyereket.


Neked más a véleményed, megosztottad, örülünk. A válaszadók 90%-a meg máshogy látja, mint te, ők is megírták ide a véleményüket, annak is örülünk.

Ne minősítsük egymás véleményét, ugyanis minket nem kell meggyőznöd.

Anyuka kapott sok választ, ha tényleg számít a véleményünk így ismeretlenül, tapasztalt anyukaként, akkor esetleg elgondolkozik a válaszokon és az arányokon.

Ha meg netán nem, az se baj. A többi már az ő döntése...

2010. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
41%

jól lepontoztak, nem is tudom miért az én anyósom tényleg bosszantásból csinálta, a férjem utólag bevallotta....na de részlet kérdés h hülyének hívjuk vagy csak szemétkedőnek...nem tudom ki nyomkodja ennyire serényen a piros kezecskéket?!.....

én továbbra is azt mondom a kérdezőnek, h egyenlőre tartsa szemmel az anyóst, aztán pár év múlva meglátja, h mennyire lehet rábízni a gyereket egy nyaralás keretében, magam részéről nekem a nyaralás tavaly nyáron kemény meló volt, éjszakázás, altatás, etetés.....és engem egy anyamotor hajt én anyukámon látom, h neki mennyire kemény a gyereket kordában tartani, pedig maximálisan úgy áll hozzá!

2010. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
60%

Mit kell szemmel tartani egy anyóst, aki semmi rosszat nem tett???

Az én anyósom gond nélkül vigyáz a három unokára egyszerre, pedig a legnagyobb 4 éves. És már többször nyaralt egyedül a mamánál. És még él...

2010. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
53%
mindenkinek más az értékrendje, ha neki nem felel meg szerintem tartsa szemmel, v akárhogy is hívhatjuk...anyós és anyós között is van különbség, ezt ugye nem kell magyarázni, ahogy mindenkinek volt már tapasztalata jó orovossal és rosszal is.....
2010. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat a véleményt és persze a tanácsokat is!

Sajnos túl hosszú lenne leírnom Nektek,hogy milyen is az én anyósom valójában! De szerintem ennyi bőven elég ahhoz,hogy megértsétek:Tavaly nyáron amikor 7hónapos volt a kislányom,lejöttek hozzánk!Én akkor megbíztam benne,és hagytam,hogy az udvaron legyen a picivel,a diófa alatt az árnyékban.Gondoltam hadd babázzon,addig én bent mosogattam stb...

Egyszer csak feltűnt,hogy nagy a csend,kinéztem és nem találtam őket sehol!Felhívtam a mobilján: hát ő elvitte sétálni a picit.Sapka nélkül.És nem attól féltem,hogy megfázik a pici feje,hanem az erős napsütéstől!Mondtam neki,hogy azonnal hozza haza.Ennek az eredménye az lett,hogy a pici 3napig lázas volt hányt,étvágya semmi.Enyhe napszúrása lett!Ezt a doki mondta,nem az én véleményem!És mivel szólni mertem érte,és azért is hogy minden szó nélkül elvitte a gyerekemet,jó nagy vita lett belőle!És ezt mondta,szó szerint idézem,ezt soha nem felejtem el: "Takarodj a pi...ába,de a kislányt itt hagyod!"

Szóval az én drága anyósom ilyen! És bocsánat,hogy ha ezek után nem szeretem!

2010. ápr. 22. 14:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!