Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az anyósom ilyen...

Hogyan lehet az anyósom ilyen buta? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

3fiút nevelt fel!Nekem mégis úgy tűnik,hogy nem tud vigyázni a 16hónapos kislányomra!Tegnap is itt volt nálunk,ki vitte a gyereket az udvarra triciklizni.Még jó,hogy ki mentünk utána,mert nem kötötte be a gyereket.2szer rászóltunk,mire harmadszorra a párom ráüvöltött,hogy kösse már be,mert leesik.Múltkor felállította a kút tetejére.(le van csavarozva a kút teteje,nem tudna beleesni a pici,de én ilyet akkor sem mutatnék meg a gyereknek,hogy oda fel is lehet állni,mert mi van ha egyedül is megpróbálkozik majd vele,pláne ha nem vagyunk mellette.Ezért az apósom is lekiabálta a fejét)

Ilyen és ehhez hasonló dolgai vannak az anyósnak! Hogyan tudott így 3gyereket felnevelni,és én hogy engedjem majd el így nyaralni a gyerekemet hozzájuk a későbbiekben?Mert már most azt mondogatja,hogy ha nagyobb lesz a pici,akkor ő elviszi nyaralni.Ja,és nem kérdezi,hogy elengedem-e,hanem csak kijelenti,hogy viszi!Pedig tuti fix,hogy nem engedem el a gyereket!Egyszerűen nem tudok benne megbízni!


2010. ápr. 22. 08:00
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
45%
Akárki akármit mond, a nagymamák nem tudnak már annyira figyelni a gyerekre. Tapasztalatból mondom. És ezt nálunk okosabb emberek is megmondták, hogy egy nagymamától ne várjunk anyai ösztönt, mert az már elmúlt, hiába nevelt fel x gyereket.
2010. ápr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
97%
Akárki, akármit mond, én egyet tudok tanácsolni: csak arra bízd a gyereket, akiben 100%-ig megbíztok!
2010. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
54%

Na figyelj, te egyszerűen utálod az anyósodat egyéb okokból, és most a gyerek által próbálod kitúrni őt a családból. Pedig amikor férjhez mentél új családot is választottál, ez még nem jutott az eszedbe??? Nem csak az számit, hogy a párod milyen, hanem hogy a családja is. És te írtad: 3 gyereket felnevelt, gondolom mindannyian egészségesek, tisztességesek. Nehogy már pont a te gyerekedet akarja kicsinálni, ezt ugye te se hiszed el. Örülj, hogy van ki vigyázzon a gyerekre, addig ti mehettek a férjeddel ideoda mielőtt teljesen bepunnyadtok.

22N

2010. ápr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
43%

Én teljesen megértelek!Én sem bíztam szívesen másra a gyereket sohasem.Kb.3 hónapos lehetett a lányom amikor anyósom kijelentette hogy most kiviszi a gyereket az udvarra babakocsival,és ő vigyáz rá.Akkor még együtt laktunk velük.Oké úgy voltam mi gond lehet.Aztán csak a kapucsapódást hallottam,anyósom átment a szomszédba a gyereket otthagyta kettesben egy nagytestű kutyával.

Szerinted ezek után megbíztam benne?Most már külön lakunk,de a lányom még nem volt nála nyaralni!

2010. ápr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
84%

Én majdnem meghaltam, amikor tavaly a férjem vett egy motort a 15 éves fiamnak. Aztán láttam, hogy milyen ügyesen hajtja...

Ha vissza gondolok, sokszor voltam olyan helyzetbe, hogy túl aggódtam piti ügyeket, aztán rájöttem, hogy felesleges volt.

Azt mondták túlságosan féltem, pedig adnom kell neki egy kis bizalmat. Bízzak benne, nem egy szerencsétlen gyerek, aki nem tud érvényesülni

Az természetes, hogy aggódsz érte. Ha felnőtt lesz, akkor is aggódni fogsz érte gyakran...Hisz az anyja vagy...

Az anyósod nem buta, csak nem csinál az egérből elefántot...

Hisz az ő gyerekei is túlélték...

2010. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
89%
Fél éves volt a kislányom, nem tudtam másra hagyni a gyermekemet egy felülvizsgálat miatt, ami tőlünk 200 kilométerre volt. A dédimami azt mondta ő elvállalja, akkor volt 78 éves.Öt gyermeket nevelt fel a dédi, és nyugodt szívvel ott hagytam nála a gyermeket. A déditatival azt mondták az volt idős koruk legszebb napja, hogy dédunokájukat babusgathatták egész nap. Hidd el a beteges féltés sem jó egy gyereknél, de mint írtad nálad is elesik a gyermek nem is egyszer. Képzeld a kislányomnak volt egy járókája és a szemem láttára úgy meglökte magát vele, hogy beleesett a rózsabokorba, pedig ott voltam mégis megtörtént.
2010. ápr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
79%
csatlakoznék az egyik előttem szólóhoz, vagyis: te egyszerűen csak utálod az anyósodat és ezért reagálsz így ezekre. Pedig jobb volna, ha megbékélnél vele, mivel sokszor lesz még rá szükséged. Amiket leírtál, azok nem bűnök. Nem buta az anyósod. Lehet, hogy már nincs meg benne az anyai ösztön, de biztos vagyok benne, mindennél jobban vigyáz az unokájára. Egyébként pl egy rémisztő sztori ezekről a biztonságos játékokról: egyszer bátyám úszógumival együtt ugrott fejest a vízbe (kb.4 éves volt)és ha nincs ott senki,aki megfordítsa, akkor belefullad....
2010. ápr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
63%

az én anyósom is három gyereket nevelt fel, de ő bosszúból csinált mindent, mert tudta, h engem ez idegesít, pl ott hagyta az ágy szélén a forogni tudó fiamat, mikor kicsi volt és még sorolhatnám.....ebben a korban már van egy kis elhülyülés is, az ember a saját gyerekével azért nem ilyen volt, mint mindenből a gyereknevelésből is ki lehet jönni, ha valaki 30 éve nem látott kis gyereket, akkor azt hiszi, h egy másfél éves már önállóan meg tudja ítélni, h mi a jó és mi ami nem....

Miért kéne elengednek nyaralni? szerintem nem kell, meg ezen még korai is rágódnod, ha majd 5-6 éves lesz visszatérhettek a problémára, nekem is olyan nagyanyám van, aki egy kicsit hogyismondjam, nem az az anya típus, de amikor elmentem vele már nagyobb koromban, akkor a szüleim értékrendjét képviseltem, én mondtam neki, h mi ezt így szoktuk, meg úgy.....és ez így működik, de amig nem képes egyedül felöltözni, enni, inni, beszélni és nem szobatiszta teljesen addig én jegelném a témát

2010. ápr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Azért ne túlozunk,abszolút a kérdező nem félti betegesen a kicsit.Csak szereti,és aggódik miatta!!Normális anyai érzelmi vannak.Ez így jó,ki fene védi meg a gyereket ha nem a szüleik??A szülő dolga,és kötelessége,hogy óvja a gyermekét,és ha veszélybe van akkor merjen kiállni érte,és lépjen is.Igen is a gyereknek semmi keresni valója a kút tetején!!A biztonsági öv azért van felszerelve,hogy használjuk,és ezzel lecsökkentjük a balesetveszélyt.A nagyszülő ne tegyen olyan kijelentést,hogy oda-oda elviszi a gyereket.Oda viszi ahova Ti a gyermek szülei megengeditek!!Ti vagytok érte a felelősek!!Nekem is van 18 hónapos fiam,és minden másott percét lesnünk kell,mert bármikor bármi érheti.Épp tegnap láttam egy kislányt 17 hónapost nagy kötéssel a fején mert a drága nagyszülő nem igazán figyelt rá.Sajnos ez egy statisztika a gyerekeket ért baleset 70% a nagyszülők miatt következikbe.Igen is szóljatok rá,és óvjátok meg a gyereket minden veszélytől még nem tudja kontrollálni magát!!A nagyszülő felnevelt 3 gyermeket,de kérdem én,mikor volt az már?És mindenki úgy neveli a gyerekeit,ahogy ő jónak látja.Igen is bátran szóljatok rá,és nyilvánítsd ki,hogy nem tetszik a gyerekhez való hozzá állása.Igen is a gyerek az első,és semmi más.

2010. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
80%
08:41-es vagyok. Nem tudom miért kellett lepontozni, de teszek rá. Az én anyósom pl. szétszórta a földön az életveszélyes gyógyszereit, mert pesztrálás közben a kedvenc sorozatát nézte. Ha nem veszem észre és a gyerek megeszi nem is merek belegondolni mi lett volna. És sztem ez nem "túlaggódás". Bocs, hogy nem hagyom a gyerekem kinyírni. Ha egy nagymama megbízhatatlan, akkor nem vagyok köteles odaadni a gyerekem. Játszon vele akkor, mikor én is ott vagyok.
2010. ápr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!