Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az anyósom ilyen...

Hogyan lehet az anyósom ilyen buta? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

3fiút nevelt fel!Nekem mégis úgy tűnik,hogy nem tud vigyázni a 16hónapos kislányomra!Tegnap is itt volt nálunk,ki vitte a gyereket az udvarra triciklizni.Még jó,hogy ki mentünk utána,mert nem kötötte be a gyereket.2szer rászóltunk,mire harmadszorra a párom ráüvöltött,hogy kösse már be,mert leesik.Múltkor felállította a kút tetejére.(le van csavarozva a kút teteje,nem tudna beleesni a pici,de én ilyet akkor sem mutatnék meg a gyereknek,hogy oda fel is lehet állni,mert mi van ha egyedül is megpróbálkozik majd vele,pláne ha nem vagyunk mellette.Ezért az apósom is lekiabálta a fejét)

Ilyen és ehhez hasonló dolgai vannak az anyósnak! Hogyan tudott így 3gyereket felnevelni,és én hogy engedjem majd el így nyaralni a gyerekemet hozzájuk a későbbiekben?Mert már most azt mondogatja,hogy ha nagyobb lesz a pici,akkor ő elviszi nyaralni.Ja,és nem kérdezi,hogy elengedem-e,hanem csak kijelenti,hogy viszi!Pedig tuti fix,hogy nem engedem el a gyereket!Egyszerűen nem tudok benne megbízni!


2010. ápr. 22. 08:00
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
40%
Nincs ember aki válaszolni tud arra miért buta az anyósod
2010. ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
71%
Nem lehet, hogy kicsit túlféltitek azt a pici lányt? Nekem nem úgy tűnik mintha anyósod veszélyeztetné a kislányt, inkább olyan mintha te sokkolnál be minden cselekedetén :)
2010. ápr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
77%
A férjed is túlélte anyósod :)
2010. ápr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
91%
A világ változott csak.Radikálisat. Régen minden gyereket másképp neveltek és nem let belőle se beteg, se kényes..se depressziós! Ez van.Mostanában nagy a luxus, és midnneki szeme fénye a gyerek.Ezt enm rossz indulatból mondom, csak...vázolom, ami neked nem természetes, az anyósodnak az.
2010. ápr. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is annyi az egész, hogy ő 3 gyereket nevelt fel és 3 gyerek után már nem aggódik annyira az ember, mint az elsőnél. Nem hinném,hogy félteni kellene tőle az unokáját. Ártani nem akar neki.
2010. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

z lehet,hogy nagyon féltjük a picit,mert 5 évet vártunk rá!És nagyon úgy néz ki,hogy nem is lehet kistesója!És nem azt mondom,hogy nem érhetik balesetek,mert megmondom őszintén,hogy amikor én vagyok vele itthon egyedül,elesett már egy csomószor,beütötte a fejét nem is egyszer,esett már le az ágyról!DE... A biztonsági öv nem véletlenül van a triciklin.16hónapos,még nem tud biztonságosan megülni egyedül egy triciklin,amit gyorsan tolnak....És még sorolhatnám.

Szerintetek durva lenne,ha majd csak akkor engedném el hozzájuk a lányomat nyaralni ha már kb.:10-15éves lesz?

2010. ápr. 22. 08:15
 7/55 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is az van, hogy az első gyerek minen anya "szemefénye", a másodikat is nagyon félti, de már sok mindenben engedékenyebb, a harmadiknál meg olyan gyakorlott, hogy sokminden miatt nem aggódik. Szerintem ez van itt is. Anyósom "csak" 2 gyereket nevelt fel, és amikor 4 hónaposan sütőtököt hozott a babának, hogy ez milyen fincsi, majdnem leestem a székről, hogy alig kóstoltattam meg vele az almát is, majd rosszul lesz, sok lesz... De a gyerek ette tényleg, jól bekajált belőle.(legnagyobb meglepetésemre). Azért a tapasztalat.....
2010. ápr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
94%
Túlfélted, látom, ne haragudj, hogy megírom.
2010. ápr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
44%
Én viszont nagyon megértelek! Teljesen hasonló volt a helyzet nálunk is. Azt meg nem tudom, miért olyan nagy baj, ha az ember félti a gyerekét, ezért nem kéne lehurrogni.
2010. ápr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
91%

Hát, mivel itt mindenkinek az a véleménye, hogy anyósoddal semmi gond, te viszont túlfélted a picit, ezért igen, durva lenne csak 10 évesen elengedni nyaralani velük, hozzájuk.

Jót tenne annak a gyereknek, ha kicsit kiszabadulna a féltő karjaitok közül és nyugodtan felfedezhetné a világot. Évente legalább 1 hét jusson neki...

2010. ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!