Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az anyósom ilyen...

Hogyan lehet az anyósom ilyen buta? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

3fiút nevelt fel!Nekem mégis úgy tűnik,hogy nem tud vigyázni a 16hónapos kislányomra!Tegnap is itt volt nálunk,ki vitte a gyereket az udvarra triciklizni.Még jó,hogy ki mentünk utána,mert nem kötötte be a gyereket.2szer rászóltunk,mire harmadszorra a párom ráüvöltött,hogy kösse már be,mert leesik.Múltkor felállította a kút tetejére.(le van csavarozva a kút teteje,nem tudna beleesni a pici,de én ilyet akkor sem mutatnék meg a gyereknek,hogy oda fel is lehet állni,mert mi van ha egyedül is megpróbálkozik majd vele,pláne ha nem vagyunk mellette.Ezért az apósom is lekiabálta a fejét)

Ilyen és ehhez hasonló dolgai vannak az anyósnak! Hogyan tudott így 3gyereket felnevelni,és én hogy engedjem majd el így nyaralni a gyerekemet hozzájuk a későbbiekben?Mert már most azt mondogatja,hogy ha nagyobb lesz a pici,akkor ő elviszi nyaralni.Ja,és nem kérdezi,hogy elengedem-e,hanem csak kijelenti,hogy viszi!Pedig tuti fix,hogy nem engedem el a gyereket!Egyszerűen nem tudok benne megbízni!


2010. ápr. 22. 08:00
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem túl aggódsz érte.Meg akkor te se tudsz vigyázni a saját gyerekedre ha veled is érte már "baleset"???Szerintem nem!!!Te is vigyázol rá, a nagymama is.Csak a nagymama már tudja hogy a gyerek nincs cukorból.És éppen azért bízz benne mert felnevelt már 3 gyereket.Ja és nem tilthatod meg hogy elvigyék nyaralni.Nekem nagyon nagy örömet okoztak azok a nyarak amikor a nagyszüleimmel nyaralhattam.
2010. ápr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
74%

10-15 éves gyerek, ha már akkora lesz akkor meg már pláne nem kell ilyenektől félteni hogy leesik valahonnan. Legalábbis ha leesik, senki se lesz ott csak a hülye haverjai, és ezt te se tudod megakadályozni, úgyhogy a kérdése eléggé tárgytalan.


A triciklihez nem értek, de ha ilyen könnyen leeshet róla a gyerek, akkor talán biztonsági övvel se kéne még beleültetni. A kútról meg annyit, hogy legalább nem lesz tériszonya.

2010. ápr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
95%

Nem anyósod buta,hanem a mai fiatalok. Régen nem óvták a széltől is a gyerekeket,hanem az életre nevelték őket. Tudták,hogy abból tanul,amit megtapasztal. Miért kellene bekötni a gyereket a triciglibe? Hogy tanul meg akkor benne közlekedni? Ha véletlen kiesik,akkor máskor jobban fog vigyázni! Régen kint játszottak az udvaron,és nem voltak melletük felnőttek,hogy vigyázzanak rájuk. Nem lett egyiknek sem komoly baja ettől. Az 5-6 évesek már úgy másztak a fára,mint a mókusok.Sőt,volt aki 8-10 évesen a háztetőre is felment. Soha nem estek le,mert megtanulták a saját kárukon,hogyan vigyázzanak magukra.Ma viszont ha elesik egy gyerek,azonnal ott terem az anyuka,és jobban kétségbe van esve,mint a gyerek.

Nem kell búrában tartani a gyerekeket,mert azzal csak neki árt a szülő,csak gyámoltalan,ügyetlen lesz.

2010. ápr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
96%

szakállas poén:

amikor az első gyerek lenyeli az ötforintost:

-elviszik a dokihoz,megvizsgálja,megröntgenezik...stb

amikor a második gyerek nyeli le :

-ráültetik a bilire megvárják amíg koppan.

amikor a harmadik nyeli le:

-levonják a zsebpénzéből...

2010. ápr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem elengedheted vele a gyereket nyaralni, ha egy kicsit nagyobb lesz, de előre beszéljétek meg a "szabályokat". Hogy mit szeretnél, mi az amire különösen figyeljen oda, mi az, ami tilos stb. Én is mindig elmondom az anyósomnak, mielőtt a gyereket odaadom neki, hogy mikor mit adjon rá, hogy mossa meg a fogát, hogy hova nem mászhat fel, stb. Ha kell, ezerszer is elmondom neki minden alkalommal, nehogy az legyen hogy ő nem tudott előre valamiről.És így ő is látja, hogy nekünk mennyire fontos, hogy minden rendben legyen a gyerekkel.
2010. ápr. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
84%
...és meg kell értenie ezeket az igényeidet, hiszen te vagy az anyja.
2010. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
90%

Na, nálunk fordítva van a dolog. Anyós félti túl a gyereket:D Jajj megfázik;jajj leesik, jajj megüti magát.

Én meg úgy vagyok vele, hogy mi is estünk sokat, igaz én pedagógus vagyok, megszoktam az oviban már azt , hogy a gyerekek csetlenek-botlanak. De hidd el kedves kérdező, minél jobban félted, annál hamarabb éri valami a gyereket.

Ne aggódj ilyen túlságosan.

Anyósod 3 gyereket felnevelt, egyiknek sem lett baja, a tiednek sem lesz.

Én elengedném nyugodtan hozzájuk a gyereket.

A 10-15éves kort meg nem fogod tudni megvárni, mert 4 évesen majd ott sír a gyerek, hogy anya hagy menjek el mamáékhoz. :) Emellett sajnos anyósodék most még ahogy leírod jó formában vannak, ha később betegek lesznek, esetleg nem fognak tudni annyira mozogni akkor hogy fognak unokázni?

Míg van lehetőséged addig hagyd őket játszani.

2010. ápr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
79%
Akkor most tőled is félteni kell?Hiszel elesett leesett....Ez bárhol, bárkinél, bármikor előfordul.
2010. ápr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
89%
Olvasd el a válaszokat, és kérj bocsánatot, amiért leordítottátok a haját a fejéről. + ne lesd folyton, mit csinál. Ha Téged lesegetne, itt jajongnál, hogy nem tudsz egy lépést sem tenni, mert folyton a sarkadban van.
2010. ápr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
89%

egy 15 éves gyereknek a buli, szex, pia, haverok lesz a fontos, és nem a nagyszülők.

Sz@rik majd bele az ilyesmibe.

én is féltem a gyerekeimet, de engedem, hogy vigyék, sőt úgy szoktattam őket, hogy ellegyenek.

igy kicsi koruk óta járnak a mamákhoz.

Tudom, hogy többet megengednek nekik, mint én, sőt nem is megyek a gyerekeimmel, mert akkor csak veszekszek velük :)

2010. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!