Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi vâlthatta ki...

Szerintetek mi vâlthatta ki anyámból ezt a fajta viselkedêst jogos a részêről?

Figyelt kérdés
22-êves felnőtt nő vagyok.A fêrjemmel külön hâztartâsban êlünk a fêrjemnek van âllandò bejelentett munkahelye.Szeretjük egymâst.Ezèrt úgy döntöttünk hogy gyermeket vállalunk.Anyám erre szó szerint oktalanul kicsapta a hisztit.Hogy râèrtünk volna a gyerekkel.Meg hogy túl fiatal vagyok szerinte mêg ehhez.Megjegyzem ő mêg csak 15-êves se volt mikor engem szült.Ês gondoltam arra is hogy az van hogy szègyenli hogy fiatalon lesz nagymamama.De erről megint csak êrtelemszerűen nem mi tehetünk.Ő szült előbb engem neki kelett volna akkor ilyesmire is gondolni.Nem most rânk fogni.Meg az orvosnâl is le êgetett úgy kezelt mint egy gyereket.Kêrdezgette a dokit hogy meddig lehet elvetetni a babát meg ilyesmi.Holott beleszòlási joga nincs hiszem felnőttek vagyunk.A fèrjem is elêggè lehordta nekem mindennek üzenetbe.Ês leszòlta ahol lakunk hogy milyen körülmênyek között lakunk amugy megjegyzem nincs semmi problèma a hâzzal ahol lakunk.Annyi hogy nincs fürdő szoba.De mêg nem a milyênk a hâz addig mâs házára nem is akarunk költeni mêg nem vesszük meg.
2016. szept. 2. 12:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
83%
Az, hogy kiszolgáltatod magad egy pasasnak, aki kb. semmibe vesz téged, nem enged dolgozni, és iszonyatosan szar körülmények közé szülsz egy gyereket 22 évesen munka nélkül. Ha esetleg a pasid elhagy, ott vagy egy putri házban az 1800-as évekbe szakadva, ahol a gyerek olyan beteg lesz vagy akár meg is hal a szar körülmények között, hogy ihaj... mert ugye egy fityinged nem lesz, vagy mehetsz az útszélre k...álkodni, mert ma már lassan a gyári munkához is tapasztalat kell, annál jobb munkára meg ennyi ésszel nem vesznek fel. Igaz, falun szültek ilyen körülmények közé gyerekeket 200 évvel ezelőtt, na, 10-ből 2 élte túl, és lehet, hogy sokat is mondok, mert volt, aki később, pár hónaposan halt meg. A fürdőszoba, a tiszta víz, az, hogy ne vmi tekenőben fürdesd a gyereked, az ALAP. Anyád lehet, hogy anno felelőtlen volt, de ma már ő az okosabb. A helyedben a baba érdekében vetetném el.
2016. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
70%
39es: én vidéki házról beszélek, amiben a kérdező is lakik, nem pedig egy új építésű, méregdrága engedélyekhez kötöttről. Volt vidéken egy nyaralónk, nem volt benne se wc, se folyóvíz, így uram megcsinálta. Jó, persze az udvarban ott volt a víz, ez sokat számít. De a két kezünkkel ástunk, véstünk, stb.
2016. szept. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
91%
Ha a párod annyira nagyon jól keres, akkor miért nem vesztek egy mosógépet???
2016. szept. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
88%
Vagy miért nem vesztek megfelelő lakást, ha olyan jól keres a férjed?
2016. szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
89%
44-es, ilyen esetekben nem az szokott lenni, hogy jól keres a férj, hanem hogy épp megkeres annyit, hogy a nőjével együtt épp ne dögöljön éhen, és azt már olyan jónak tartja, hogy bezárja otthon a nőt kalitkába.
2016. szept. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a jó kereset, ha a nő nem dolgozik, legalább 400 ezer nettó, ha már gyereket vállalnak. Abból meg ki kéne telnie egy fürdőszobának
2016. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt gyereket vállalnod ennyi ésszel. 22 éves létedre úgy gondolkodsz, mint egy 16 éves.

Lehet, hogy testileg felnőtt vagy, meg jogilag, de agyilag igencsak le vagy maradva. Ilyen körülmények közé mégis hogy lehet gyereket szülni?

A másik, hogy anyukád mit keresett veled a nőgyógyásznál?

Elmondom neked, nem fogod tudni ellátni a babát így, jönnek majd a viták, és szépen tönkre megy a kapcsolatotok. Akkor meg sírni fog a szád, hogy nincs a gyerekre pénzed, és el akarod tartatni magad majd a gyerek apjával, mert semmi jövedelmed nem volt.

Önállótlan vagy. Mégis miért hagyod, hogy a férjed irányítson? Ostoba vagy már ne is haragudj. Nem gondolsz a jövődre.....

2016. szept. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
93%
Azt állítod először, hogy nincs fürdőszoba, azt állítod utána, hogy mosógéppel mostok kint az udvaron, majd később azt állítod, hogy nincs bekötve a víz, utána azt állítod, hogy a mosógép nem működik, utána meg azt, hogy a mosógép működik, csak ereszti a vizet! ADOTT EGY HÁZ, AMIBŐL HIÁNYZIK A LÉTFONTOSSÁGÚ VÍZ BEKÖTÉS, DE ÉRDEKES MÓDON A VÍZ NÉLKÜLI HÁZBAN TUDSZ MOSNI A ROSSZ MOSÓGÉPPEL, AMI ERESZTI A NEM LÉTEZŐ VIZET! Na ezt hogyan értelmezzük? Belekeveredsz a saját hazugságod hálójába, vagy nem tudod magad sem, hogy mi, hogyan, merre, hány méter???? De... ha a sztori a valóságon alapul, akkor azt tudnod kell, hogy 22 éves "nőként", kellő élettapasztalatok hiányában, munka, suli, biztonságos !!!ÉLET NÉLKÜL!!! ELSŐ gyereket vállalni hirtelen fellángolásból a létező legnagyobb felelőtlenség, és egy előre láthatólag bekövetkező nyomorgás előtt álltok, a gyerek mentális és fizikai egészségét romba döntve alapítotok önző módon családot a férjeddel, akivel még nem éltél eleget ahhoz, hogy megtudd, hogy hosszú távon milyen lesz a kapcsolatotok. Mi lesz a gyerekkel, ha a férjeddel mégsem lesz jó házas életed, hova fogsz menni vele, ha valami oknál fogva egyedülálló anya leszel??? Mi az, hogy nem enged dolgozni? Van valami egészségügyi promlémád, ami akadályozza azt, hogy dolgozhass??? Most nég a hirtelen fellángolásotok közepette nem tűnik fel neked, hogy rosszkor hoztad ezt a döntést, de anyud mivel tapasztaltabb nálad, és elég pofont és bölcsességet kapott az élettől, ő már felmérte a szitut, hogy elcseszed a saját életed, és leginkább a gyerekét! Egyet kell értsek anyáddal, és lehet, hogy nem úgy fejezi ki az ellenérvét, ahogy azt te szeretnéd hallani, de akkor is érdemes lett volna rá hallgatni, és azt megfontolnod! De te inkább besértődsz, és mindenféle gyerekes okokra gondolsz, hogy pl. biztos nem akar fiatalon nagyi lenni... ez baromság!!! Egyszerű a válasz: Nem asszisztál a visszafordíthatatlan baklövésedben, és nyilván nem ő akarja még a te gyerekedet is felnevelni, és ez érthető! Az, hogy nyers a stílusa, és neked ez nem tetszik, az egy megváltoztatható "probléma", de a gyerekvállalás kérdése 7 hónapos terhességed esetén egy visszafordíthatatlan gond. Egyébként arra számíts, hogy a védőnő sem fog megdícsérni ezért, én sem veregetném meg a válladat, de azért kívánom, hogy jó irányba forduljon az életetek. Mondhatnám, hogy gratulálok a babához, de ez nem alkalmas ebben a szituációban, inkább jó egészséget, és sok boldogságot, kitartást és sok szerencsét kívánok. Fogadd meg azt a tanácsom, ha nem kamu ez a kérdés, hogy kérj segítséget egy szociális gondozótól, mert így nagyon nagyon nehéz lesz nektek egyedül. Kérd meg a párod szüleit, ha tanácsra van szükséged, MIVEL NEM SZIDTAD A MÁSIK NAGYIT, AKKOR A PÁROD SZÜLEI GONDOLOM TÁMOGATNAK BENBETEKET!!! FORDULJATOK HOZZÁJUK HA MÁR AZ ANYUKÁDDAL NEM JUTTOK KÖZÖS NEVEZŐRE, MERT ÍGY A GYEREKNEK LESZ ROSSZ, ÉS FONTOLD MEG A TÖBBI KÉRDEZŐ NEGATÍV KRITIKÁIT, MIELŐTT BESÉRTŐDSZ! LÁTOD, HOGY SOKAN NEM TÁMOGATNÁK A DÖNTÉSED, ÉS MEGFONTOLANDÓ, HOGY EZEK AZ EMBEREK MIÉRT MONDJÁK EZT! TI A FÉRJEDDEL, MOST CSAK HIRTELEN FELLÁNGOLÁSBÓL KÖVETITEK EL SORBA A HIBÁKAT! PEDIG A VALÓSÁG NEM ILYEN RÓZSASZÍN, MINT AMILYENNEK MOST ÉRZITEK! EGY NAP MAJD RÁJÖSSZ, BÁR NE ÍGY LEGYEN, DE SAJNOS EZ TÉNY... NINCSENEK JÓ KILÁTÁSOK, ÉS AKADÁLYOZD MEG, HOGY A GYEREKET SOHA NE VEGYE EL A GYÁMÜGY TŐLETEK! NEM LENNE JÓ NEKI, SE NEKTEK HOGY ÁLLAMI GONDOZÁSBA VEGYÉK, ÉS IGYEKEZZETEK A HIGIÉNIÁT MEGTEREMTENI, NE ÉHEZZETEK, TARTSA BE A SZAVÁT A FÉRJED! APROPO: AZ ESKÜVŐ NEM OLCSÓ MULATSÁG, SOK PÉNZETEK ELMEHETETT RÁ, A PÁRODDAL ESKÜVŐ NÉLKÜL NEM TUDTATOK VOLNA ÖSSZEKÖLTÖZNI? SOK PÉNZT MEGSPÓROLHATTATOK VOLNA, ÉS ARRA IS LETT VOLNA IDŐ, HA MEG VÁLTOK, AZ SEM LESZ INGYEN! UGYE KÉPBEN VAGY EZEKKEL LEGALÁBB?? Bár úgy veszem ki a megnyilvánulásaidból, hogy SAJNOS NEM!!! REMÉLEM EZ EGY ROSSZ VICC! Amúgy is egészségtelen, ha a "férjed" kitart téged, ám ezuttal lám, uralkodik is feletted!
2016. szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
100%

Egek ura megáll az eszem!!!!!!!

Nem terveztem ide írni, mert már így is annyi a hozzászólás a kérdéshez, mint égen a csillag.

Nos előszőr is: ANYUKÁDNAK TELJES MÉRTÉKBEN IGAZA VAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Figyelj, tudom csúnya ilyet mondani egy kisgyerekre, de csak púp lenne a hátatokon, mert anyagilag rohadtul szarul álltok, már elnézést a kifejezésért, de tényleg.

Kezdjük ott, hogy a ház nem is a sajátotok. Minek szülsz másnak a házába?

De ezen még úgy túltettem magam, mert jó oké, szódával elmegy.

DE! Aztán kiderült, hogy víz és fürdőszoba nuku abban a házban. Könyörgöm, ne sírass... 22 éves felnőtt vagy basszus... És komolyan ilyen körülmények közé akarod hogy kerüljön a saját gyereked? Ráadásul leírtad, hogy a házzal te sem vagy megélegedve. Akkor miért szülöd a gyereked egy olyan házba, ahol te is hiányt szenvedsz és ahonnan te is elakarsz menni?

Fürdőszoba és víz nélkül nem lehet gyereket nevelni. És kitudja hogy még milyen gondok vannak nálatok, amiket nem írtál le.

Azt mondod, hogy megvagytok a párod fizetéséből, de én nagyon nem így látom. Ha ellenétek a párod fizetéséből, akkor kérlek szépen lenne fürdőszobátok meg vizetek!

És a kicsinek kelleni fog még nagyon sok dolog. Tápszer, ruhácskák, pelenka, meleg lakás, víz, kiságy, babajátékok meg lesz beteg is az a gyerek, akkor orvoshoz vinni, a gyógyszereit kifizetni, ünnepekre ezt-azt megvenni stb. És ez csak pár dolog, ami így hirtelen eszembe jutott.

Meg víz alapfeltétel egy lakásban.

Nem lecseszésből, de hidd el, hogy nincsenek meg nálatok a megfelelő körülmények ahhoz, hogy felneveljetek egy gyereket, de ennek világosnak kellene lennie egy 22 éves nő számára.

Fiatal vagy még, inkább várj a gyerekvállalással addig amíg normális körülmények lesznek nálatok.

Így szegény csak hiányt fog szenvedni. A saját gyerekednek ne akarj már rosszat.

Szerintem marha nagy felelőtlenség ilyen környezetbe gyereket szülni, de te tudod, nem az én gyerekem. Mindenesetre azért előre sajnálom szegényt...


19/L

2016. szept. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
100%

Meg ami még felvillant az agyamban, hogy basszus internet van, de víz nincs? :D

Meg télen majd megfagytok? Ha vízre nincs akkor gondolom tűzelőre sincs. :/

Tényleg nagyon elkezdtem sajnálni ezt a kisbabát.

Meg olyan lazán leírtad azt is hogy: "Nincs semmi probléma azzal a házzal ahol lakunk... annyi hogy nincs fürdőszoba"

Nekem úgy tűnik, hogy rohadtul lazán kezeled a helyzetet. Szerinted azzal a házzal nincs probléma, ahol nincs fürdőszoba? Ne nevetess...

Fiatalabb vagyok mint te, de érettebbnek érzem magam, komolyan.

És nincs vizetek sem, anyagilag nem álltok jól ahhoz hogy felneveljetek egy gyereket, de komolyan azon vagy fennakadva, hogy anyukád lehordott.

Először is azzal kéne törődnöd, hogy megfelelő légkört teremts a gyerekednek.

Másodszor meg én is kiakadtam meg rajtam kívűl még egy csomó ember, nem csak az anyukád. És anyukád helyébe én sem örülnék, ha ilyen káoszba pottyantanál egy gyereket. Ezzel csak még jobban megnehezítetted az életeteket. Magatokat sem tudjátok eltartani, minek még egy gyerek is? Őt sem fogjátok tudni eltartani, csak még nehezebb lesz.

Legalább főzni szoktál? Mert mosni nem, ez már kiderült. Így hogy vannak tiszta ruháid? És a gyerek ruháit hogy fogod kimosni? Mert hogy mosógépetek sincs... A gyereknek fontos hogy tisztán legyen. Enni legalább van mit?? Édes Istenem...

És már 7 hónapos terhes vagy, ez a szegény kisgyerek már mindenféleképpen megfog születni.

Ne nekünk panaszkodj, inkább békülj ki édesanyáddal. Dolgozni már nem érdemes ennyi idős terhesen meg 2 hónap alatt ez a borzalom nem jön helyre.

Mert ez az. Egy nagy rakás borzalom.

22 éves vagy... ez hihetetlen számomra.

Inkább 15-nek tűnsz te is a gondolkodásodból ítélve meg hogy ilyen felelőtlen vagy.

Van aki a te korodban még iskolába jár, egyetemre vagy főiskolára, esetleg már elkezdett dolgozni, még csak most kezd lábra állni, nem gyerekeket pottyangatnak ilyen felelőtlenül.


19/L

2016. szept. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!