Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen elterjedt ez a...

Miért ilyen elterjedt ez a fajta "konfliktuskezelés"?

Figyelt kérdés

Ebben a kategóriában, bármilyen nézeteltérés esetén döbbenten olvasom az agresszív tanácsokat:

Válj el, dörgöld az orra alá, állítsd falhoz, tudja hol a helye, mutasd meg neki (!!), tedd helyre, olvass be neki.

A felelőskeresés megoldáskeresés helyett, agresszív "ki a főnök" játszma...


Soha nem láttam, hogy ez a hozzáállás eredményre vezetett volna, annál hatékonyabb a probléma elmélyítésében.


Random példa: ha a férj nem foglalkozik a gyerekekkel, akkor nem az merül fel kérdésként, hogy miként lehetne motiválttá tenni, hanem mindenki a kényszerítést javasolja. Miközben mindenki irtózik a muszáj dolgoktól.


De mondhattam volna anyóst, rendrakást, pénzügyeket is.


2013. júl. 6. 08:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

Nekem a kedvencem a ne főzz, nem moss, ne takaríts. Hadd jöjjön rá a férjed...

Nem divat ma már problémát megoldani, inkább nagyobbat csinálni belőle, aztán ha már sok, kilépni a kapcsolatból :(

2013. júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, az ilyen passzív-agresszív típusú "megoldásokra" gondoltam.
2013. júl. 6. 08:46
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

kik ezek a tanácsokat adják, kíváncsi lennék, ők is ezt tennék-e.... Inkább csak mondani könnyű.

Volt kérdés, hogy a férj szeret tévézni, a felesé nem, egyesek el is jutottak odáig, hogy ha a férj nem képes megérteni, hogy este ne nézzen tévét, akkor egy érzéketlen bunkó, és el kell tőle válni, mert nem tolerálja a pára igényeit. (az ő igénye, hogy tévézzen, amit nem tolerál a párja, az más kérdés).

2013. júl. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem kissé feszültek az emberek, nem olyan jó a közhangulat, hajlamosabbak (vagyunk) hirtelen haragra, pláne ha nem is róluk van szó és könnyebb ilyen tanácsokat osztogatni. Sokan itt vezetik le szerintem a feszültséget, válaszol pár dühöngőset és máris jobban van.
2013. júl. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Más f..rkával könnyű csalánt verni" azért...


3-as...arra kérdésr emlékszem, és pknt a lénEget nem írtad, azt, hogy a férj éjjel szet tévét nézni, a hálószobában, úgy, hogy 3 kor kapcsolja le, a feleség pedig reggel fél 5 -kor kel. A férj pedig fogja magát és délután ledől aludni, amikor a feleség a házimunkát csinálja....nem mindegy....

Ráadásul mivel a feleség sosem kipihent ezért ingerlekenyebb és még ő a hülye...

Így azért kicsit árnyaltabb a probléma...


De az is tény, hogy születtek ott. Egészen agresszív tanácsok.


Meg egy kicsit úgy gondolom, hogy az ember akkor tesz itt fel kérdést, és gonolom mások is így gondolják, lehet rosszul, amikor már minden árnyaltabb utalást, szép beszedet, rávezetést kipróbált az ember,akár az anyósról, szülőről, tesóról, férjről van szó, ebben az esetben már csak a drasztikusan "megmondom" segíthet, vagy lenyelem az egészet az..

Tehát én csak akkor tennék fel ide ilyen kérdést ha minden finomkodós változatot kipróbáltam és nem segített...

2013. júl. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
Azért, mert az emberek itt vezetik le a feszültséget és egy-egy ilyen kérdésnél a régi sérelmeik jutnak eszükbe, amik miatt ölni tudnának. Szerintem sokan az életben is így viselkednek, csak éppen nem a saját tanácsaikat fogadják meg, hanem ugyanígy reagálnak.
2013. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 gömbicica ***** válasza:
8%

mikor megkérdeztek egy idős házaspár, hogy mi a titka, hogy még mindig kézen fogva tudnak sétálni, azt mondták, hogy kedvesem: mi azt tanultuk, hogy ami elromlik nem kidobni kell, hanem megjavitani!!!

[link]


Boldogtalanok az emberek, és boldogtalanságukért hajlamosak mást hibáztatni, és a végén agresszivvé válnak.

Nehogy már Neked jó legyen ha neki rossz!!!

Aranyos volt amit olvastam egyszer.

Hogy egy idős bácsi nagyon siet (szó szerint nem tudom hogy hogy volt már) mert a feleségéhez megy be minden nap a kórházba. Igaz már nem is ismeri meg, csak "ugy" él, de a bácsi azt mondta, hogy igaz, hogy már engem nem ismer meg, de én tudom hogy ő ki!valami ilyesmi.


Legjobb védekezés a támadás egyébként is. gondolják az emberek. A helyett, hogy érvelnének megbeszélnének dolgokat.......


Nem a hülye TV-t kéne nézni, meg a bugyuta bulvárt olvasni, állandóan gép előtt ülni (khhhmmmm :( mintha nem azt tenném én magam is most :((!!)

Van sok-sok olyan olvasnivaló, ami az ember testi,lelki épülést szolgálja. Csak rá kell találni.

Épp kettő ilyen is akadt a szemem elé a napokban.

Drága volt mint a fene, de a tartalom kárpótol érte!!!!

2013. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ma ez van. Családban, munkahelyen, stb. Én akarok a főnök lenni és kuss mindenkinek.:))) Egyre kevesebben beszélik meg a dolgokat és még kevesebben változtatnak véleményükön. Még akkor sem, ha lenne ésszerű kompromisszum.
2013. júl. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azt azért beláthatod, hogy ha az emberek MIND ilyenek. Tehát nem csak a kérdező, hanem az is, akikkel problémája van. Ha megpróbálna leülni megbeszélni vele, normálisan, ésszerűen, nagyon-nagyon kevés ember lenne, akiben van annyi, hogy azt mondja "Igazad van, köszönöm, hogy felnyitottad a szemem, megpróbálok változtatni."
2013. júl. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

mindenki úgy csinálja, ahogy tanulta otthon. ezeket mintákat nagyon sok tréninggel ki lehet nevelni magunkból, de ehhez kell némi önismeret és alázat.

ha nem csak azt nézed, h neked mi jó, hanem azt is hogy a társad mitől érzi jobban magát, akkor ezek a konfliktusok elsimíthatóak.


nálunk nem gyakran fordul elő zsarolás, inkább kérdésekkel próbálunk rájönni a probléma gyökerére. ha ez megvan, akkor kezelhető.

2013. júl. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!