Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik ilyen fajta magába...

Létezik ilyen fajta magába fordulás, nagyon megijeszt a lányom?

Figyelt kérdés
Itthon szoktunk néha beszélgetni, de annyira nem sokat. De most volt szülői, ahol elmondta az osztályfőnöke, hogy elég visszahúzódó lány, igaz van pár barátja, de velük is ritkán beszél (ezt a másfajta órarend hibájára vetem) Ezen kívül egész okos, négyes ötösnél sosem rossz rosszabbat haza, de amint hazajön, egészen estig tanul. De hétvégenként, vagy ha könnyebb napja van, akkor szokott menni vásárolgatni, sétálni vagy futni, de ezt is egyedül, vagy velem. Már 16 éves, és még életében nem volt egy buliban sem. De leginkább az érdekelne, hogy miért válthatott most ilyen befelé forduló emberré?
2012. szept. 19. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha nincsenek barátai,akkor valószínűleg már nem most lett befelé forduló, hanem eddig is az volt.

Próbálj vele sokkal többet beszélgetni, illetve elsősorban őt beszéltetni!

2012. szept. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem megijeszteni akarlak, de én is így kezdtem ebben a korban, súlyos depressziós lettem. Nem jártam el igazán senkivel, suliban is egyedül voltam hiába voltak "barátaim", igazából hozzájuk se volt kedvem de azért néha elbeszélgettünk, nem jártam bulizni, se sehova, alig beszéltem a szüleimmel. Beszélgess el vele erről, ha hasonló van vele is, most kell tennie/tennetek valamit, egy megbízható pszichológus például, mert én is ezek hiányában tettem tönkre az iskolás éveimet ami a mai napig kihat rám.

19/l

2012. szept. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy sokat tanul, nem utal problémára. Nekem is volt olyan barátnőm, aki mindig tanult.. ő örömét lelte benne, hát akkor miért néznénk mi rossz szemmel?

Én 22 éves vagyok, és 1 kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam bulizni. Nekem baromira nem pálya, így nem is vonz a dolog. Ez sem utal arra, hogy ő befele fordulna, én is teljesen normális ember vagyok (bár talán normálisabb, mint a többség), de nem vagyok befordult.

2012. szept. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem semmi baja nincs. Most kezdi magát megismerni. Ezzel van elfoglalva, meg a fejre állt hormonjaival küszködik, de túl lesz rajta. Minden tini másként éli meg ezt az időszakot. Gondolom, megijed néha saját magától, hogy hullámzik a hangulata. Ezt igyekszik eltitkolni.
2012. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Sok szülő örülne ilyen "problémának", mint te. Egész estig tanul? Hm...Igazán nagy probléma. Hogy nem volt még bulizni? 16 évesen ezzel semmit nem vesztett. Ne aggódj! Nem klinikai eset a lányod, csak mázlista vagy, hogy ilyen kamaszod van. Azért tényleg beszéltesd! És légy rá nagyon büszke!
2012. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Amit leírtál, az egyáltalán nem rossz dolog. Gondolom a kislány eddig is ilyen volt, de eddig nem zavart téged. Most, hogy az osztályfőnöke említette, rögvest hiba lett. Sztem ne izgasd magad e miatt. A bulizásnak is eljön az ideje.
2012. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mindenkinek igénye sok barátra, meg hogy egyfolytában dumáljon. Ha korábban is csendes volt, akkor ő ilyen.

Ha csak az utóbbi időben változott meg, akkor lehet, hogy nem elégedett a testével, az arcával, nem tudta felhívni magára annak a fiúnak a figyelmét, aki tetszik neki, és emiatt depis.

De én azt mondom, hogy aki rendesen tanul, az nem depis.

Csak más dolgok érdeklik, ennyi.

2012. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Az baj, hogy nem sokat szoktatok beszélgetni.

Pedig ezt a gyerekek igénylik, még azok a kamaszok is, akik rácsapják a szüleikre az ajtót.

Beszéltesd, ne hagyd magára, tedd rendszeressé, akár vacsora közben azt, hogy mindent megbeszéltek.

ha totál lényegtelen dologról mesél, akkor is.

Előbb utóbb kibukik, mi bántja (ha van olyan, mert lehet, egyszerűen ilyen fajta)


Az általánosban is így beszélt róla az ofője?

Vagy most lett ilyenné?

Könnyen lehet, hogy nehezen illeszkedik be a középiskolába, az osztályával van gond, vagy olyan jellegű problémája van, amit nem tud kezelni.

Lehet szerelmes, magányos, félénk, bármi.


Miért tanul ennyit? Célja van? Egyetemre készül?

Szeret jó lenni, megmutatni, ki ő, hogy ő jó, és okos?

Neki ez lehet a szeretet nyelve, az elismerés. Dicsérd, dicsérd.


Hogy nem jár bulizni, annak azért örülhetsz is, manapság.

Mindnekinek mást jelent a buli, ha visszahúzódó, nem is érezné jól magát egy balhés, ivós társaságban.

2012. szept. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért igazán kössz hogy lepontoztatok, én is csak egy alternatívát írtam ami megtörtént..
2012. szept. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Mondjuk az elég fura, hogy nem ment el egy buliba sem.

Pedig biztos hívták. Erre pedig biztatnod kéne, hogy ne legyen ilyen magának való, mert csak kiközösíti a végén saját magát. Lehet, hogy máris ő a "fura lány" az osztályban.

Akkor is menjen, ha nem érdekli, ha nem egy bulizós típus. Nem lesz semmi baja, ha beszélget a többiekkel, nem muszáj ott táncolni, piálni. Csak legyen ő is a közösség aktív tagja.

Szóval zavard gyorsan bulikba, barátnőzni, ne különcködjön. Egyszer még megköszöni neked, hidd el.

Ha így marad, akkor egyre jobban bezárkózik, és a végén már akkor sem fog tudni nyitni, ha akar, mert megszokja, hogy magányos, egyedül van, és egyre nehezebb lesz kilábalnia ebből, és megváltoznia. Ezt magyarázd el neki.

2012. szept. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!