Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik ilyen fajta magába...

Létezik ilyen fajta magába fordulás, nagyon megijeszt a lányom?

Figyelt kérdés
Itthon szoktunk néha beszélgetni, de annyira nem sokat. De most volt szülői, ahol elmondta az osztályfőnöke, hogy elég visszahúzódó lány, igaz van pár barátja, de velük is ritkán beszél (ezt a másfajta órarend hibájára vetem) Ezen kívül egész okos, négyes ötösnél sosem rossz rosszabbat haza, de amint hazajön, egészen estig tanul. De hétvégenként, vagy ha könnyebb napja van, akkor szokott menni vásárolgatni, sétálni vagy futni, de ezt is egyedül, vagy velem. Már 16 éves, és még életében nem volt egy buliban sem. De leginkább az érdekelne, hogy miért válthatott most ilyen befelé forduló emberré?
2012. szept. 19. 19:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%
Én se jártam buliba, mert nem érdekel. Ha bulizna, akkor meg biztos az lenne a baj :) Te ismered a legjobban a lányodat, te tudod, milyen, ne egy osztályfőnök szarkavarása alapján ítéld meg.
2012. szept. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
83%

Annak ellenére, hogy az okos emberek lepontozták, a 2. hozzászóló gondolataiban sok igazság lehet. Túl kéne látni azon a szűklátókörű butaságon, hogy "de jó, ha nem jár bulizni, legalább tanul, micsoda rendes gyerek". Az igazság az, hogy senkinek nem jó, ha ilyen magányos, egy kamaszgyereknek pedig, akinek pont most kellene megtanulnia a felnőtthöz illő társas viselkedést és magatartásformákat, különösen rosszat tesz, ha ezekből kimarad. Emellett ha ilyen egyedül van, az is a lehető legfogékonyabb életkorában rögzül benne, hogy minden élményét egyedül éli meg - ez szintén nagyon rossz hatással lehet a későbbi társas kapcsolataira.


De hát ezt a problémát már őneki magának kell megoldania, pont azért, mert fel kell nőnie, nem hagyatkozhat rád. Mindenesetre te igyekezz azért finoman noszogatni őt, hogy járjon többet társaságba, de nehogy erőszakos legyél vagy megbántsd, bánj vele a lehető legszeretteljesebben!

2012. szept. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok (vegyes) választ, de sajnos az az igazság, hogy nem lettem nagyon előrébb, viszont elbeszélgettünk egymással. Őt annyira nem zavarja, hogy ilyen introvertált személyiség (világ életében ilyen volt), mert ha kell, akkor bizony tud beszélni. Viszont van egy végzős srác, akivel egyre több időt kezdenek együtt tölteni, úgyhogy most eléggé megnyugodtam-e téren, még egyszer köszönöm a sok választ, és mindenki kapott zöld kezet. :-)
2012. szept. 20. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!