Miért ilyen elterjedt ez a fajta "konfliktuskezelés"?
Ebben a kategóriában, bármilyen nézeteltérés esetén döbbenten olvasom az agresszív tanácsokat:
Válj el, dörgöld az orra alá, állítsd falhoz, tudja hol a helye, mutasd meg neki (!!), tedd helyre, olvass be neki.
A felelőskeresés megoldáskeresés helyett, agresszív "ki a főnök" játszma...
Soha nem láttam, hogy ez a hozzáállás eredményre vezetett volna, annál hatékonyabb a probléma elmélyítésében.
Random példa: ha a férj nem foglalkozik a gyerekekkel, akkor nem az merül fel kérdésként, hogy miként lehetne motiválttá tenni, hanem mindenki a kényszerítést javasolja. Miközben mindenki irtózik a muszáj dolgoktól.
De mondhattam volna anyóst, rendrakást, pénzügyeket is.
Már ne is haragudj de egy felnőtt embert miért kéne motiválni hogy foglalkozzon a gyerekével? Elég szomorú hogy magától nem jön rá, és nem elég hogy ott a gyerek a még fel nem nőtt töketlen apukát is majd "motiválod"?
Na ezért van falhoz állítva.
A szép szó és a nagy betűs kommunikáció a mai világban vajmi keveset ér, gyakran az ember elmond valamit 100x és süket fülekre talál. Mondd mégis mit kéne csinálni? Meddig nyalakodni a másikon hogy magától értetődő dolgokat megtegyen.
Valószínű se gyereked se férjed...de majd megérted ha odajutsz.
A legtöbb családban azért nem működik a kommunikáció, mert akinek esetleg igénye lenne rá, az se tudja, hogy kell csinálni.
Tipikus, amikor százszor elmondja tök ugyanazt. És várja, hogy a másik előbb-utóbb megérti. És meg van győződve arról, hogy ő jól kommunikál.
Pedig a lényeg az, hogy úgy mondd el a mondandód, hogy a másik azt értse, amit te gondolsz. Ehhez viszont empátia és gyakorlat szükségeltetik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!