Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi vâlthatta ki...

Szerintetek mi vâlthatta ki anyámból ezt a fajta viselkedêst jogos a részêről?

Figyelt kérdés
22-êves felnőtt nő vagyok.A fêrjemmel külön hâztartâsban êlünk a fêrjemnek van âllandò bejelentett munkahelye.Szeretjük egymâst.Ezèrt úgy döntöttünk hogy gyermeket vállalunk.Anyám erre szó szerint oktalanul kicsapta a hisztit.Hogy râèrtünk volna a gyerekkel.Meg hogy túl fiatal vagyok szerinte mêg ehhez.Megjegyzem ő mêg csak 15-êves se volt mikor engem szült.Ês gondoltam arra is hogy az van hogy szègyenli hogy fiatalon lesz nagymamama.De erről megint csak êrtelemszerűen nem mi tehetünk.Ő szült előbb engem neki kelett volna akkor ilyesmire is gondolni.Nem most rânk fogni.Meg az orvosnâl is le êgetett úgy kezelt mint egy gyereket.Kêrdezgette a dokit hogy meddig lehet elvetetni a babát meg ilyesmi.Holott beleszòlási joga nincs hiszem felnőttek vagyunk.A fèrjem is elêggè lehordta nekem mindennek üzenetbe.Ês leszòlta ahol lakunk hogy milyen körülmênyek között lakunk amugy megjegyzem nincs semmi problèma a hâzzal ahol lakunk.Annyi hogy nincs fürdő szoba.De mêg nem a milyênk a hâz addig mâs házára nem is akarunk költeni mêg nem vesszük meg.
2016. szept. 2. 12:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 A kérdező kommentje:
Mèg nem jött ki hozzánk.Mivel mèg nem született meg a kicsi.7-hònapos terhes vagyok jelenleg.
2016. szept. 2. 14:02
 32/83 anonim ***** válasza:
92%

Hogyan fogsz mosni a gyerekre? Legalább fűtés van?


Anyukádnak sajnos igaza van :-(

2016. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 A kérdező kommentje:
De igen az elejêbe úgy volt hogy megtudjuk majd venni a hâzay.Mert azt igêrte a pârom főnöke ezèrt is bele vâgni.Csak nem tartotta be amit.igêrt ès így nem birtunk haladni a hâzzal sem.
2016. szept. 2. 14:05
 34/83 anonim ***** válasza:
79%

Addig örülj, amíg a védőnő nem volt kint, felénk jelentik a gyámhivatal felé ha a lakás nem komfortos. Komfortos lakás kell minimum. A tietek egy szükséglakás.


Vagy kamu az egész, vagy durvanagy bajok vannak arrafelé...

2016. szept. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
90%
HT nem tudom... Elég gáz ilyen körülmények között babát vállalni... Miből veszed majd a pelust a tápszert vagy mi lesz ha menni kell abból a házból?
2016. szept. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
89%

Kibintottam ez zacsi csipszet. Egy 22 éves, 7 hónapos gravida, htb. Férje nem engedi dolgozni. Félkomfortos házban laknak, albérletben, zavarosak a tulajdonviszonyok. Leendő nagymama nem támogatja, de a magándokhoz elkisérte-gondolom anyagilag is beszállt az önàlló felnőtt nő életébe.

A válasz: a lehetetlen putris szituáció váltotta ki belőle. Igen jogos.

2016. szept. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
93%

Hogy miért kezel Anyukád gyerekként? Mert úgy viselkedsz.


"Meg az orvosnâl is le êgetett úgy kezelt mint egy gyereket.Kêrdezgette a dokit hogy meddig lehet elvetetni a babát meg ilyesmi."


Tényleg bemegy veled a nőgyógyászati vizsgálatra az anyád? Komolyan? De most tényleg.


Összefoglalva:

egy másik ember házában éltek, ahol nincsen víz, neked nincs és nem is volt jövedelmed, a párod nem is engedi, hogy legyen. Oké, mindezek még megoldhatók, bár ha eddig nem történt meg, akkor nem tudom, a következő két hónapban fog-e kinőni a fürdőszoba a házban. Szeretitek egymást, ez remek, de majd a gyereknek szeretetből főztök? Szeretettel fürdetitek meg esténként?

És ha neadjisten, a pároddal történik valami, akár elveszti a munkáját, akár a fejére esik egy tégla, akkor mi lesz? Hova mész a gyerekkel?


Gyereket vállalni akkor szabad, ha egyedül maradva is biztos lenne, hogy valahogy megéltek.

2016. szept. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
37%

Egyáltalán nem kötelező a komfortos lakás vagy ház a gyereknek, csak épp kényelmes és jobb megoldás.

Az, hogy párod nem enged dolgozni kérdező, az baj. Mert egy nőnek? Em szabadna, Hogy elég legyen az eltartás. Mi a szakmád? Bár most már mindegy, mert ősszel születik a kicsi,de utána neked is jobb lenne, ha keresnél munkát.

Ha akartok még vállalni gyereket, akkor nagy könnyebbség az, ha kapsz utánuk Csedet és gyedet. Gondold csak végig, hogy mennyi mindent meg tudnál adni neki, ha nem csak 25ezret, hanem mondjuk 100ezret kapnál. Nem?

Érdemes ezen dolgozni, hidd el.


A fürdőszoba meg tényleg nem egy nagy dolog, mi is csináltuk már a vidéki házunkban,nincs 500 ezer. A fele sem. Sajnos az emberek sok mindennel nincsenek tisztában, csak írkálnak össze-vissza.

2016. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó. Most építkezünk. A fürdő 500e volt. Igaz ebbe minden benne van( wc is meg mosógép is)
2016. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, és arra gondoltál már, hogy frissen szülten, ne adj isten császáros sebbel hogy fogsz naponta/kétnaponta mosni meg öblíteni a tárcsás mosógéppel? Mert egy újszülött rengeteg ruhát koszol, amit ugye sürgősen ki kell mosni.. meg hogy fogsz vizet húzni a lakásba? Ha még legalább két évig ott terveztek lakni, megéri bevezettetni a vizet meg megcsináltatni legalább a zuhanyzót, ha már lakbért nem kell fizetnetek, gondolom párod jó fizetéséből kitelne rá, ha eltud tartani két embert meg egy újszülöttet, akkor a fürdő megcsináltatása se lenne szabad hogy problémát okozzon. A magánorvos és a fogadott orvossal történő szülés árából már meg tudtatok volna csinálni egy egyszerűbb, ideiglenes fürdőt.
2016. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!