Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék már kisbabát...

Nagyon szeretnék már kisbabát de a családom ellenzi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom azóta szeretnék gyereket és minél hamarabb. Ahogy idősebb vagyok egyre jobban feltörnek az érzéseim és egyre jobban vágyom egy saját babára. Van egy jó kapcsolatom és a párom is legalább annyira szeretné már mint én (ő idősebb nálam). A családom talán jogosan ellenzi mert még nem dolgoztam egy percet sem, júniusban szereztem meg az érettségit (félreértés ne essék, nem azért szülnék, hogy a gyerekből éljek). Szeptembertől szakmát fogok tanulni de kavarognak az érzéseim és szívem szerint a gyereket választanám. Már nem bírok tovább várni. Legalább 5 éve csak várok és nagyon lassan telik az idő. 2-3-4 év már nagyon sok nekem. Sokszor azt veszem észre, hogy olyan zenéket hallgatok amik kisbabáknak szólnak, sokszor olvasok nevelési tippeket, terhességről szóló cikkeket és mindent ami a gyerekneveléshez kapcsolódik. De ez csak olaj a tűzre. Lehet, hogy kissé beteges ez a vágyakozás de nem tudom elfojtani és nem is akarom. Azon gondolkozom, hogy iskola mellett elmegyek dolgozni és félreteszem a pénzemet mivel nekem nincs saját keresetem. Lehet, hogy nem mindenből a legmodernebb, legújabb dolgot tudnánk neki megvenni de ami szükséges azt mindent meg tudnánk adni neki.

Van valami jó ötletetek, hogy hogyan győzhetném le a családomtól való aggodalmat?

Tavasszal leszek 20 éves.


2016. júl. 11. 00:06
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
58%
Megint bedőltetek mi?:)
2016. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
100%

IGAZA VAN A CSALÁDODNAK!

Csak akkor vállalj gyereket, ha egyedül is el tudod tartani! Oké legyünk pozitívak, nem hagy el a párod (pedig mindig benne van a pakliban) és ha elveszti a munkahelyét, vagy ne adj Isten meghal? Máris ott vagy egyedül egy gyerekkel, miből tartod el magatokat?

Nem csökken a kiadás, sőt! Ugyanúgy kell etetni,ruházni + ott van az iskoláztatás (tankönyvek, kirándulások stb.)Nem olcsó mulatság!

Használd ki, amíg nincs gyerek, szerezz szakmát, dolgozz, hogy kapjál gyed-et és legyen hova visszamenned dolgozni!

2016. júl. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon unalmas lehet a nyári szüneted :D
2016. júl. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
35%

Nekem nem jön össze az életkor az iskolai végzettséggel. A kérdező 20 évesen érettségizett. Az szokott 2 éves érettségit adó suliba járni, aki szakmunkásban szerzett bizonyítványt, de nem kapott érettségit. Ha ez van, akkor viszont a kérdezőnek már van egy szakmája.


Ha ennyire fontos a baba, (és kellően stabil hozzá a párkapcsolatod) akkor fordítsd meg a sorrendet. Dolgozz legalább egy évet, hogy legyen munkaviszonyod, gyed-ed, aztán jöhet a bébi. Amíg otthon vagy vele, addig levelezőn szerezd meg az áhított szakmát, és utána vagy visszamész az eredeti helyedre dolgozni, vagy megpróbálsz elhelyezkedni az új szakmával.

De így, a semmire nem szülnék ilyen fiatalon.

2016. júl. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
100%

Gyereket nem a családnak szoktak szülni a szülök,hanem maguknak!Mit csinálsz ha pl a párod lelép,és ott maradsz 1 gyerekkel,mindenféle élettapasztalat/ munka nélkül 1 kanyi ft nélkül,!

Minden szép és jó amit írtál,de te is gyerek vagy még

2016. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
68%
A családodnak akarsz szülni, vagy magadnak? Mert ha a családnak, akkor meg is értem, hogy ellenzik. HA magadnak, akkor viszont ne foglalkozz a véleményükkel, mert nincs beleszólásuk, ellenben teremtsd meg a feltételeket.
2016. júl. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a családodnak. Szép, hogy szeretnél gyereket, DE: mit csinálsz, ha szétmentek a pároddal? Mit csinálsz munka nélkül? Mehetsz el dolgozni éhbérért, szakma nélkül, támogatás nélkül. Természetesen a szüleid kárán. De amúgy is, csak a párod fizetése nem lenne erre elég . Egy kisgyerek és a hozzá kapcsolódó költségek nagyon sok energiátokat felemésztenék. Szóval 20 évesen légy felelős azért, amit teszel, és várj még. Főleg, ha nem rég vagytok együtt a pároddal. Nagyon sokan szülnek csak úgy bele a vakvilágba, mert már van egy kalcsolatuk, meg egy érettségijük... Aztán kopp lesz a végén, többnyire. 22|L
2016. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
88%
Te egy álomvilágban élsz. Életedben nem dolgoztál semmit, másokon élősködsz. Az a jó, ha a párod is ilyen fiatal és annyira görcsölsz a gyereken, hogy végül csinál neked egyet, hogy befogd a szád. Aztán pár év (vagy inkább hónap) múlva megbánja,hogy a fiatalságát felcserélte a sz.ros pelenkára és szépen lelép. Te meg ott maradsz a gyerekkel akit nem tudsz majd eltartani, ezért támaszkodhatsz megint a szüleidre. Borzalmas gyerekes felfogásod van, nem gondolkozol előre aztán ha megszívod akkor mindenki más lesz a hibás. Nagyon sok ilyet láttam.
2016. júl. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

a leírásodból is látszik,hogy még nagyon gyerek vagy.

egy gyerekvállaláshoz kell egy stabil párkapcsolat(jobb esetben házasság) és biztonságos anyagi háttér. külön lakás,hogy ne a szülők nyakára szüljétek.. és neked 1-2 év bejelentett munkaviszony a baba előtt..

tanulni tudsz majd a gyerek mellett is. de dolgozz a szülés előtt mindenképpen..

ha most elmész dolgozni és csinálod mellette a szakmát, spórolsz , akkor akár 21-22 évesen már jöhet a baba,hogyha okosan csinálod. de ehhez kell a megfelelő partner is,aki szintén szeretne gyereket és nem hagy el a terhesség közepén, mert ő még nem áll készen rá.. mert akkor megint ott fogsz állni,hogy a szüleidre leszel utalva,mert a spórolt pénzed nem lesz elég 3 évig. szóval okosan válassz párt. és mondom,én pl csak házasságba szülnék. ha annyira komolyan gondoljuk a kapcsolatot,hogy egy gyereket bevállalnánk, akkor miért nem vesz annyira komolyan,hogy elvegyen? érted..

semmi hátrányod nem lesz,hogyha még vársz pár évet amíg rendeződik a helyzeted(anyagi,érzelmi).

nem kell 30 évesen szülnöd, nem azt mondom. 22 évesen sem leszel elkésve..de addigra már lenne munkád legalább,ahonnan el tudsz menni és jobb esetben várnak vissza 3 év múlva!!

2016. júl. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez nem kamu, akkor az Isten óvjon meg minden férfit egy ilyentől, mint te vagy.

A hozzád hasonlókból lesznek az olyan "anyukák", akik világra nyomják a gyereket, majd rájönnek, hogy a babázás nem csak gügyörészésből áll, majd mivel nincs egy büdös forintjuk sem, elkezdenek szánalmas módon kuncsorogni használt babaruhákért a rokonságban, aztán ha valaki nem adja oda, akkor vérig vannak sértve. Aztán ha nem akarja a rokonság az ő gyerekét etetni/itatni/ruháztatni, akkor meg persze mindenki hibás, csak az anyuka nem. Gusztustalanul szánalmas.


A családod is azért ellenzi, mert iszonyatosan gyerekes és felelőtlen vagy, ők meg nem óhajtanak egy ordító babát is eltartani melletted, mert úgyis ez lenne a vége. Végzettség nélküli munkából még saját magadat is alig fogod tudni eltartani, egy gyerekről nem is álmodj ilyen téren.

Én megmondtam volna neked anyád helyében, hogy felőlem bevállalhatsz egy gyereket, de ha szétmentek a pároddal, nem tudod eltartani, akkor rám ne számíts!


Sajnos ismerek olyan nőt, aki 21 évesen szült, mert mindenképpen gyereket akart. Tudod mi lett a vége? A nagyszülőknél van most a 13 éves gyerek, a lány meg ki van tagadva a francba a családból. Miért?

Mert a drágalátos anyuci nekiállt teljes gőzzel a gyerekét hibáztatni azért, mert tönkrement a fiatalsága, nem élte ki magát, nem bulizhatott kénye kedve szerint, és mert a gyereke nem váltotta be anyuci babázós hiperszuper cukimuki gyerekes álmát! Anyuka úgy bánt a gyerekkel, mint egy ronggyal.

Pedig 21 évesen szült, mert mindenképpen gyereket akart!



Ne nyomoríts meg egy gyereket a saját hülyeségeddel. Isten óvjon attól, hogy te legyél az anyja. A hozzád hasonló barmok fenyegetőznek öngyilkossággal meg kiáltanak hálátlanságot ha a gyerek önállósodni akar és el akar költözni, mert nem bírják a hozzád hasonló idióta "anyukák" felfogni, hogy az anyaság NEM LEHET életcél!

2016. júl. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!