Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék már kisbabát...

Nagyon szeretnék már kisbabát de a családom ellenzi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom azóta szeretnék gyereket és minél hamarabb. Ahogy idősebb vagyok egyre jobban feltörnek az érzéseim és egyre jobban vágyom egy saját babára. Van egy jó kapcsolatom és a párom is legalább annyira szeretné már mint én (ő idősebb nálam). A családom talán jogosan ellenzi mert még nem dolgoztam egy percet sem, júniusban szereztem meg az érettségit (félreértés ne essék, nem azért szülnék, hogy a gyerekből éljek). Szeptembertől szakmát fogok tanulni de kavarognak az érzéseim és szívem szerint a gyereket választanám. Már nem bírok tovább várni. Legalább 5 éve csak várok és nagyon lassan telik az idő. 2-3-4 év már nagyon sok nekem. Sokszor azt veszem észre, hogy olyan zenéket hallgatok amik kisbabáknak szólnak, sokszor olvasok nevelési tippeket, terhességről szóló cikkeket és mindent ami a gyerekneveléshez kapcsolódik. De ez csak olaj a tűzre. Lehet, hogy kissé beteges ez a vágyakozás de nem tudom elfojtani és nem is akarom. Azon gondolkozom, hogy iskola mellett elmegyek dolgozni és félreteszem a pénzemet mivel nekem nincs saját keresetem. Lehet, hogy nem mindenből a legmodernebb, legújabb dolgot tudnánk neki megvenni de ami szükséges azt mindent meg tudnánk adni neki.

Van valami jó ötletetek, hogy hogyan győzhetném le a családomtól való aggodalmat?

Tavasszal leszek 20 éves.


2016. júl. 11. 00:06
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
16%
Jo lenne ha tudnal dolgozni de ha tenyleg ennyire szeretnetek mindketten akkor ne erdekeljen masok velemenye max annyira, h meghallgatod es ha hasznosnak latod megfogadod de ha nem akkor nem. Nem vagy elmebeteg es pszichologiai eset se ahogy fentebb irtak. Hozzad hasonloan en is fiatalon szerettem volna gyereket de sajna nem jott ossze egyhamar. Szerintem jo h vannak olyan fiatalok akik nem halasztgatjak 30 eves korukig a csaladalapitast. Tobb ilyen kellene! Persze a mai vilagban korantsem egyszeru megoldani! Remelem jol fogsz donteni es sok sikert kivanok a tovabbiakhoz! :)
2016. júl. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim válasza:
65%
Ne bzd el az életed!! Nagyon megfogod bánni!! Élj amíg tudsz kötöttségek nélkül!!
2016. júl. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
89%

Kíváncsi vagyok, szerinted hogy lassul a kiadás.


Mert én nem akarok gyereket, soha nem gondoltam bele komolyan, hogy mibe kerül, de minden augusztus végén ott van a híradóban, hogy megint drága a sulikezdés. A tankönyvek. Kirándulás, táborok, művelődés, felszerelések, szakkörök... és az anyukák még miket tudnának mondani.

2016. júl. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
84%
Pszichológus. Kicsit félek tőled. Tipikusan azt juttatod eszembe, amikor a szappanoperákban elrabolja az őrült nő a gyereket, mert neki is kell... Vagy azt, aki kiszúrja a gumit, és szegény fickót magához láncolja/fizetteti a gyerektartást.
2016. júl. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
97%
Ajánlom neked Ibsen: Nóra/A babaszoba című művét. Nem hosszú és ha figyelmesen olvasod, talán tanulsz belőle valamit...
2016. júl. 11. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
80%

Te drága! 20évesen s ráadásul ebben a világban? Ha van józan eszed gondolkodj... Szüleiddel vagy még, semmi életed, lényegéven gyerek vagy addig amíg nem te tartod el magadat.

Én is szeretnék gyereket, de van józan eszem. Gondold el mennyivel jobb lenne, ha Te magad adhatnád meg a gyermekednek a jót. Ebbe bele tartozik a saját kis otthoni légkör/szobája/a lelki állapota s gondoskodni tudj az igényeiről!

Nem valami jó szüleim voltak s tudom milyen amikor a szülő csak magára gondol, de azt át se gondolja mit fog megélni a gyerek lelkileg.

Én tudom mielőbb összegyűjtöm a pénzt fiatalon, amíg több lehetőségem van s egy otthont akarok (családi házat) adó stb tartozás nélkül, hogy gyermekemre fordíthassam s magamra-páromra.

Nem kell olyan nyomorúltnak lenni, mint sok fiatalabb vagy korombeli akik 20év alatt odacsinálták a gyereket s már látszanak a "nem normális jelek" a szülőkön s gyerekeken....

Nem beszélve a mai undorító társadalomról... Drog pia szex stb . Rengeteg olyat láttam/ tapasztaltam amitől már most féltem a nem létező gyerekemet. De józan észt fogok bele nevelni s bizalmat akarok kiépíteni. Megadni neki azt amit igényel pl hobbik. A lelkére fogok leginkább vigyázni, mert az törékeny az emberben s hatással lesz az egész életére.

Szüleid helyébe én se engedném, magam miatt mint szülő aki eltart s figyel a gyermekére; figyelembe kell venni az unokát is.

Fiatalon ha lenne gyereked az csak hátráltatna abban hogy életet kezd s otthont alapíts. S tudod mi a világ legönzőbb dolga? Gyermeket szűlni; mivel senkitől nem kérdezik meg: Akarsz e így s ilyen körülmények közt élni... Lásd: Volt oszt társam világra hozta gyermekét...de se sulija, se munkája, párja ott hagyta, a család szegény s kádjuk sincs stb... Szegény gyerek...

S tegyük fel: Megszülöd, ott fogod életed végéig nevelni anyud-apud kezei alatt, mivel ők látnak el. Vagy pl meló közbe összejön ott hagyod anyádékra a gyereked? Se szüleidnek se a gyermeked lelkének nem fog jót tenni. Pl dajka mellett felcseperedettek s az anya közt nincs anya-gyermeke rendes kapcsolat. Stb lehetne ezt fokozni.

Csináljátok amit mi: Külföldi meló s pár év alatt megoldható a jogsi/ autó s családi ház a jövendőbeli kis családodnak.

NE LEGYÉL OSTOBA! Ha nem magadér akkor a szeretett leendő gyermekedért!

23éves nő vagyok.

2016. júl. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
94%
"családomtól való aggodalmat" - ne önző gyerekként viselkedj. Akarok ezt akarok azt, naaaa anyuuuu vedd meg.... - nem lesz aggodalmad ha átgondolod amit írtam s ha szeretnéd a gyermeked rendezd úgy az életed, hogy NEKI jó legyen, ne csak NEKED önző módra!
2016. júl. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
96%
A kiadások nem hogy csökkennek,de ahogy nő a gyerek egyre több lesz.Nagyon nagy kötöttség egy gyerek.Várj vele.Most használd ki,hogy tanulhatsz,mert egy gyerekkel a nyakadban nehéz lenne,valami t dolgozz annyit,hogy ne csak azt a 38 ezer forintot kapd utána.Akkor vállalj gyereket,ha egyedül is el tudod tartani.Nem lehet tudni mit hoz a jövő.Most éld ki magad.
2016. júl. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
65%

Te nagyon ijesztő vagy... O.o

Inkább keress fel egy pszichológust.


Észre vette rajtam kívül hogy egy szó sem esik a párjáról vagy a párja akaratáról?

Lehet nincs is, csak úgy egy diszkóbalesetben foganna?

2016. júl. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
88%
Minden férfi olvassa el ezeket az írásokat, egy hormonzavaros nő bármelyik pillanatban megőrülhet és "elfelejti" a bogyót. A férfinak addig vannak jogai a gyerekkel kapcsolatban amíg a golyóiban vannak, utána semmi. Mindig húzzatok hozott óvszert ha nem akartok gyereket, akkor is ha a nő égre-földre esküdözik, hogy védekezik XY módon. Egy gyereklázas nő sosem fog racionálisan gondolkodni, ahogy a kérdezőnél is látszik (se iskola, se állás, se pénz, se hely, mégis gyereket akar).
2016. júl. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!