Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék már kisbabát...

Nagyon szeretnék már kisbabát de a családom ellenzi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom azóta szeretnék gyereket és minél hamarabb. Ahogy idősebb vagyok egyre jobban feltörnek az érzéseim és egyre jobban vágyom egy saját babára. Van egy jó kapcsolatom és a párom is legalább annyira szeretné már mint én (ő idősebb nálam). A családom talán jogosan ellenzi mert még nem dolgoztam egy percet sem, júniusban szereztem meg az érettségit (félreértés ne essék, nem azért szülnék, hogy a gyerekből éljek). Szeptembertől szakmát fogok tanulni de kavarognak az érzéseim és szívem szerint a gyereket választanám. Már nem bírok tovább várni. Legalább 5 éve csak várok és nagyon lassan telik az idő. 2-3-4 év már nagyon sok nekem. Sokszor azt veszem észre, hogy olyan zenéket hallgatok amik kisbabáknak szólnak, sokszor olvasok nevelési tippeket, terhességről szóló cikkeket és mindent ami a gyerekneveléshez kapcsolódik. De ez csak olaj a tűzre. Lehet, hogy kissé beteges ez a vágyakozás de nem tudom elfojtani és nem is akarom. Azon gondolkozom, hogy iskola mellett elmegyek dolgozni és félreteszem a pénzemet mivel nekem nincs saját keresetem. Lehet, hogy nem mindenből a legmodernebb, legújabb dolgot tudnánk neki megvenni de ami szükséges azt mindent meg tudnánk adni neki.

Van valami jó ötletetek, hogy hogyan győzhetném le a családomtól való aggodalmat?

Tavasszal leszek 20 éves.


2016. júl. 11. 00:06
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
95%

Csökkeno kiadások??? Nekem a 8 éves több penzbe kerul mint a 15 hónapos. Pedig a pici tapszer tejitalok pelus stb.


Abba nem gondoltal szerintem bele hogy a cukipicikebaba felnő.

Te babazni akarsz mert édesek és cukik. De ez csak 2 év. Utána nem lesz baba már. Pimasz lesz és már nem lesz cuki a szofogadatlansaga.

Akkor szülsz meg egyet hogy újra babazz?

2016. júl. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
100%

Totál felelőtlen vagy!

Megszülni egy gyermeket, akit lehet babusgatni, szeretgetni, meg aranyos és még ki tudja mi mindenre jó.


De gondolj már bele, az a baba ordít, amikor éhes, vagy tiszta pelus kell neki, vagy beteg, és az orvosságot is ki kellene váltani, és a ruháit is állandóan kinövi, meg a babakocsit is, ...

És mindez pénzbe kerül. Honnét fogod előteremteni neki mindezt? A családi pótlékból? A gyerektartásból?


Vagy úgy gondoltad, hogy majd a te szüleid a te eltartásodon felül még majd a te gyermekedet is felnevelik helyetted??


Ha szülő leszel, attól kezdve légy szülő, és ahogyan téged eltartanak a szüleid, ugyanúgy neked is kötelességed mindaddig mindennel ellátni a saját gyermekedet, ahogy most még a te szüleid is téged!


Abban a percben, ahogy te magad is szülő leszel, attól kezdve felnőtt vagy, és nemcsak a te gyermeked, de a saját magad ellátása is a te kötelességed. Nem lesz jogod attól kezdve a szüleidre támaszkodnod!!


Ha egyszer elég felnőttnek érzed magad egy gyermek szülésére, légy felnőtt annak (és saját magad) eltartására is!!

2016. júl. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
75%

23 éves vagyok de eszem ágában sincs gyermeket vállalni. Párom is látja és én is hogy anyai ösztönnel abajgatom a családom. Eljött az úgymond ideje DE ez még NEM jogosít fel arra hogy ilyen meggondolatlan lépéseket tegyek.

Szülöi házba gyereket szülni olyan mintha anyudéknak oda dobnál egy gyereket hogy neveljék ők. Aztán persze rosszul fog esni hogy mindenbe bele szólnak. Esetleg közlik hogy te alkalmatlan vagy erre.

Anyagi értelemben meg katasztrófa. Sok sok kiadás. De nézzünk mást is... Ha csak annyi át fut az agyadon hogy mi van ha pont betegen születik... Fogytékos lesz akkor nuku nagy érzelmek meg vicces pillanatok amiket a youtube csillogtat neked.


De ez csak egy apró kis szelet az egészből. Én 3 szakmát tanultam ki plusz egy érettségi. Most dolgozom hogy biztosítva legyen az első 2-3munkával töltött évem. De itt nem áll meg a dolog azzal hogy ha letelik akkor puff jöhet a gyerek. Mivel ha addigra nem jön össze a saját lakás és egy kis induló pénz akk nincs hova gondolkodni.


Gondold át mi a fontosabb... Pár hormonmámoros hónap mert gyerek lesz vagy egy szeretetben leélt szép élet amire úgy tudsz visszaemlékezni hogy te mindent megtettél magadért és a családodért.

2016. júl. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyen fiatal anyukák mellől mindig lelép az apuka előbb utóbb, csak néhány kivétel van, de sose tudhatod, hogy mi lesz. Mit csinálsz majd akkor? Mert egyedül, gyesből nem lehet eltartani egy gyereket. Gondolom nincs saját lakásod, úgyhogy havi 50 egy putri albérlet, 30 a rezsi (télen 50), ez már 80ezer forint és te havonta kapsz gyerektartással mindennel együtt is csak nagyon maximum 70ezer forintot... És a gyerek egyre drágább, és dolgozni sem tudsz majd elmenni, mert egyrészt gyereked van, másrészt tapasztalatlan vagy, nem sok helyre fogsz kelleni, maximum gyárba 3 műszakozni, ha egyáltalán lesz, aki vigyáz a gyerekedre addig is. A családodtól ne számíts segítségre, ők előre megmondták hogy ellenzik, és amúgy sem az ő nyakukba kell szülni.
2016. júl. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
97%

Annyira szeretnek egy lovat olyan edesek es jo gazda lennek minden nap kivinnem ugetni a tohoz.

De nincs ra keret fizum meg nincs szegenyek vagyunk.

Igy varok vele mert felelotlenseg lenne es mindketten rosszul jarnank.

A babaval pont igy van szo szerint

2016. júl. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
80%
Keress fel egy pszichológust!
2016. júl. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
86%

Ez brutálisan beteges. Remélem kéred majd szakember segítségét. Az ilyenekből leszek az újabb hátrányos helyzetű magyar anyák, akiket elhagy apuci, és utána pénz nélkül , a szüleire támaszkodva "neveli" a gyerekét.

19 (20) éves vagy, semmilyen élettapasztalatod nincsen!!!

Mégis mit gondolsz, a netről és könyvekből lehet gyereket nevelni? Mert te elolvastad?

A nyári diákmunka fizetésed elég lesz hozzá!!!!???

20 évesen még élned kell, tapasztalatokat szerezni.

Nem pedig egy gyerekkel lekötni magad!!!!

2016. júl. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
93%

"Kölcsönadnék" neked egy hasfájós babát. Fiam is ilyen volt.

Délben elkezd sírni, este hatkor beájul a kimerültségtől. Addig ordít.

Meg ordít a szomszéd, az anyád, a pasid, hogy miért nem tudod megnyugtatni, ha sétálni viszed, napi 250 öreglány ad tippeket, amik persze xart se érnek. Mert fáj a hasa, azon meg majd csak az idő segít. (Akkor nem voltak ilyen espumisan cseppek... de jó is lett volna!)

Meg még sorolhatnék ilyen szitukat.

Mai napig nem értem, mi vitt rá, hogy az első évét még egyszer bevállaljam egy kistesóval.


Az is marhaság, hogy csökken a kiadás. Nézegess kamasz ruhákat! Plusz egy fogszabályzó 100 ezer. És minden beállítás 10 ezer.

Szemüveg 40-től felfelé, de azt még rá nem adod a gyerekre, mert ciki... mire körbenézel (karcmentes üveg, biztosítás, stb) az is 80-ból áll meg. (És két év múlva kontaktlencse kell neki...)


Szóval te nagyon nem látod reálisan.

Aztán rád szakad a nagy büdös élet, és sorozatos csalódások és kudarcok után pont te fogod eltolni magadtól a gyereket, mert nem váltotta valóra az álmaid.

2016. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
84%

Mindenképp szerezz szakmát és dolgozz egy évet!

Ez így 3 év, nem öt. (Ha nem akarsz elcsúszni, akkor tanulsz és megcsinálod 2 év alatt.) Akkor még mindig csak 22 leszel, DE! lesz

- szakmád, így könnyebben vissza tudsz menni a gyerek mellől dolgozni

- szakmai gyakorlatod, ezért több juttatást kapsz a gyerek mellett, ami persze nem lesz elég egy csomó mindenre, de azért alaphangon jól jön majd + jobbak lesznek a munkaerőpiaci esélyeid, ha visszamész dolgozni

- egy kis gyakorlati tapasztalatod az "életről":))

- talán nem érzed majd magadon a változást, de a szakma és a munkatapsztalat sokat tud adni az embernek, 3 év múlva sokkal érettebb leszel, jobb lesz a problémamegoldó képsséged, jobban meg tudsz állni a lábadon stb., így jobb anyja tudsz lenni a gyereknek is, és neked is gazdagabb életed lesz

Ha eljön az idő, hogy a pároddal úgy döntesz, MOST vágtok bele a gyerekvállalásba, a párodon kívül senki véleménye ne érdekeljen!

2016. júl. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nrm olvastam a konmenteket, de én is azt tanácsolom várj még.

Tudom, közhely, de fogalmad sincs még az életről... Gondolom otthon laksz még,elöbb tán költözzetek össze, éljetek kicsit a pároddal! Kicsit kéne dolgozni is, hogy ne legyél kiszolgáltatva senkinek, és ne mondjuk 23 évesen legyél ott, hogy megy a gyerek oviba, te meg egy percet nem dolgoztál, nem tanultál, semmi tapasztalatod, rohadt nehéz lesz elhelyezkedned...

Arról nem s beszélek, hogy minnél nagyobb a gyerek, annál többe kerül. Ez hülyeség, hogy az újszülött kerül legtöbbe!


Én is nagyon szerettem volna fiatal anyuka lenni, de nem így alakult, és nem bánom :)

Sőt! Ha belegondolok, hogy szültem volna a 20 éves kori pasimnak... hát inkább hálás vagyok az èletnek, hogy nem adta meg :)

2016. júl. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!