Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék már kisbabát...

Nagyon szeretnék már kisbabát de a családom ellenzi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom azóta szeretnék gyereket és minél hamarabb. Ahogy idősebb vagyok egyre jobban feltörnek az érzéseim és egyre jobban vágyom egy saját babára. Van egy jó kapcsolatom és a párom is legalább annyira szeretné már mint én (ő idősebb nálam). A családom talán jogosan ellenzi mert még nem dolgoztam egy percet sem, júniusban szereztem meg az érettségit (félreértés ne essék, nem azért szülnék, hogy a gyerekből éljek). Szeptembertől szakmát fogok tanulni de kavarognak az érzéseim és szívem szerint a gyereket választanám. Már nem bírok tovább várni. Legalább 5 éve csak várok és nagyon lassan telik az idő. 2-3-4 év már nagyon sok nekem. Sokszor azt veszem észre, hogy olyan zenéket hallgatok amik kisbabáknak szólnak, sokszor olvasok nevelési tippeket, terhességről szóló cikkeket és mindent ami a gyerekneveléshez kapcsolódik. De ez csak olaj a tűzre. Lehet, hogy kissé beteges ez a vágyakozás de nem tudom elfojtani és nem is akarom. Azon gondolkozom, hogy iskola mellett elmegyek dolgozni és félreteszem a pénzemet mivel nekem nincs saját keresetem. Lehet, hogy nem mindenből a legmodernebb, legújabb dolgot tudnánk neki megvenni de ami szükséges azt mindent meg tudnánk adni neki.

Van valami jó ötletetek, hogy hogyan győzhetném le a családomtól való aggodalmat?

Tavasszal leszek 20 éves.


2016. júl. 11. 00:06
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván a családod azt tartja szem előtt, hogy fiatal vagy és nincs saját egzisztenciád. Valószínűleg a párodtól függesz, és félnek, ha szülsz is, mihez kezdesz utána. Ha később szétesnek a dolgok, az ő támogatásukra szorulsz majd. Ezek az aggodalmak jogosak. Ugyanakkor felnőtt vagy, nem kell beleegyezésük, jóváhagyásuk. Ezeket kell mérlegelned.
2016. júl. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
86%
Szulj egyet most, es majd mikor nem tudod eltartani onerobol (ahogy a felnott, felelos emberek szoktak), majd rajossz hogy miert fontos elobb felnoni es felelos felnotte valni, mielott lebabazol az elso pasinak anyukad mellett elve - ami meglehetosen szanalmas es gyerekes otlet. Nagyon kisgyerek gondolkodasra vall meg.
2016. júl. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim válasza:
7%

Nem.vagy meg vele elkseve

De ha tenyleg ennyire szeretnel egy babat akkor valahogy el kene veluk.fogadtatni h mar nagy koru vagy.

Van egy baratnom.az o kisfia most.lesz 5honapos es a lany csak 17eves

2016. júl. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem leszel jó anya, ha ennyire rágörcsölsz. Te leszel az, akinek nincs élete a gyereken kívül, és öngyilkossággal fenyegetőzik, ha az el akar költözni.


Lehet, hogy a családod is látja ezt.

2016. júl. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
98%
Egy gyerek nem egy egyszeri kiadás, hanem egy minimum 18 évre szóló, évekkel előre kiszámíthatatlan, rendszeres anyagi teher. Tényleg biztosítani tudod neki, hogy a következő 2 évtizedet testi-lelki jólétben tölti és megkap minden lehetőséget, hogy kibontakoztathassa a tehetségeit, megtalálhassa a hivatását, a helyét a világban? Erre van szüksége.
2016. júl. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
98%

"Tavasszal leszek 20 éves."


Tehát még egy évig 19 vagy.

2016. júl. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
80%
Elmebeteg vagy. Valakinek le kellett írnia.
2016. júl. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
92%
Neked nagyon szeretet hiányod van. 10 éves tapasztalat mondatja velem, h azok akarnak ennyire korán (tinédzserként) gyereket, akik feltétel nélküli szeretetre vágynak. Én inkább egy pszichológust javasolnék első körben, hidd el, sokkal jobb lesz a születendő gyerekednek is, ha le tudod magadról hámozni az otthonról hozott negatív mintákat.
2016. júl. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

Tudom... talán jobb lenne ha dolgoznék még x évet de a képzés amire járni fogok az alsó hangon 2 év (de lehet, hogy 3) és ha még dolgoznom is kellene utána akkor már ott tartanék, hogy összesen még kvázi 5 évet kellene várnom. Tudom, hogy semmiről nem késtem még le csak mint ahogy mások azt tartják fontosnak, hogy egyetemre járjanak, tanuljanak és karriert építsenek, nekem ez a fontos.


#4 Nem szeretném megfojtani a szeretetemmel, sem elszigetelni mindenkitől. Az én anyukám nem nagyon akarja elfogadni, hogy lassan felnövök és én éppen ezért nem szeretnék ebbe a hibába esni mert tudom, hogy nem jó érzés. Viszont amelyik anya öngyilkossággal fenyegetőzik az már inkább depressziós, vagy nem tudom.


#5 Tudom, hogy a gyerek sok pénzbe kerül, viszont szerintem az első néhány évben a legdrágább, hiszen tápszerek kellenek neki, pelenka, hónapról hónapra új ruhák mert a "régit" kinövi és a babacuccok amúgy is drágák... de ha elér egy bizonyos életkort onnantól már valamilyen szinten lassul a kiadás.

2016. júl. 11. 00:42
 10/56 anonim ***** válasza:
94%
Neked tenyleg fogalmad sincsen egy atlagos elet - nemhogy gyerek - kiadasairol, ha azt gondolod, hogy a kiadas barmikor is lassul.
2016. júl. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!