Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Agyonnyom" a családom, mit...

"Agyonnyom" a családom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg Pesten élek, egyetemista lány vagyok.

Most már csak 2-3 hetente járok haza a családomhoz.

A gondom az, hogy nem tudok igazán függetlenedni. Effetíve nem telepszenek rám (tehát nem vagyok olyan rossz helyzetben, mint sokan mások), de lelkileg valahogy mégig "fogva tartanak". Az ok: nem történik velük semmi. De tényleg semmi. Anyám munkanélküli, állandóan itthon van. Apám beteg, ő se megy sehová, a TV-t nézi örökké. A bátyám depressziós, de nem kezelteti magát, ő is teljesen bezárkózik. Szeretnek engem, az a mindenük, ha hazamegyek, ezért állandóan azt kérdezik, mikor megyek már? Ha azt mondom, hogy ezen a héten nem érek rá, akkor szomorúak, ezt éreztetik is velem, nekem pedig lelkiismeret-furdalásom van.

Utálok itthon lenni, mert bár szeretem őket és hálás vagyok a támogatásukért, úgy érzem magam, mint egy siralomházban. Nem is nagyon tudok magammal mit kezdeni.

Egyszerre utálok otthon lenni, ugyanakkor kicsit bánt a lelkiismeretem is, és szeretnék rajtuk segíteni, de nem tudok.

Ez a hétköznapjaimban is gyakran eszembe jut, tehát valamilyen szinten befolyásolja az életem.

Hogyan érjem el, hogy a családi helyzet ne legyen rám befolyással? Próbálok nekik segíteni, beszélgetni velük, de én nem tehetem rendbe az ő életüket. Így viszont valamilyen szinten érzelmileg fogva tartanak, és nem érzem magam szabadnak.


2016. máj. 15. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Menj tőlük minél messzebb, egyszerűen energiavámpírok és ha magukon nem akarnak segíteni, azzal te nem tudsz mit csinálni. Nem kötekedésből tényleg, de amúgy ha mindenki más otthon ül nálatok, hogy élnek meg mégis??
2016. máj. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nem ide tartozik, de bátyámnak van munkahelye, dolgozik, apám kap ellátást, és mivel azért végigdolgozta az életét, ennyiből megélnek. Egyedül anyám van olyan sz*r szituban, hogy ennyi idősen nem talál olyan munkát, amibe fizikailag nem megy tönkre. Én meg nem szorulok már sok támogatásra, majdnem teljesen önellátó vagyok.
2016. máj. 15. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Ja így értem. Hát figyelj, te is megállsz a magad lábán, nekik is ezt kell tenni. Felnőtt emberek, legyenek kreatívak és találják fel magukat addigis. Ez nem a te felelősséged, nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy emiatt neked se legyen úgymond életed, néha muszáj az embernek önmagára gondolnia.
2016. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
légy teljesen önellátó, És akkor egyből nem fog ennyire nyomni a szitu. Nagylevegő leválás. Ha teljesen önellátó vagy, és mondjuk úgy mész haza, hogy viszel ezt azt, meg akkor amikor neked jólesik, hidd el, az nagyon felszabadít. Még az is lehet többet jársz majd úgy haza, ha semmilyen szinten nem függsz a támogatásuktól. Teljesen más felnőve egyenrangú viszonyban lenni.
2016. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kezdetnek ne kérj és ne fogadj el támogatást.
2016. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Valóban ez lesz a megoldás, belátom.

Sajnos a tanulmányaim miatt eddig csak időszakosan és csak diákmunkát tudtam vállalni, de akármennyire nehéz is lesz, muszáj lesz teljesen a magam lábára állnom.

Bár attól még bántani fog az, hogy míg nekem jó életem van, addig ők így tönkremennek, és én csak végignézni tudom (Tudom, hogy nem szabadna, hogy bántson. De ezt az érzést max. elnyomni tudom, elengedni nem.)

2016. máj. 15. 22:46
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Bizony a szabadság a legfontosabb.


Nyugodtan nyomd csak el a lelkiismered szavát, semmi szükség rá, csak visszatart.


Megkaptad a családodtól, amit adni tudtak, többet nem várhatsz, már teljesen fölöslegesek. Meg kell szabadulni tőlük.


Végülis a család nem arra van, hogy törődjünk egymással, hanem hogy a szükségleteinket kielégítsék, és ha már nincs a hasznunkra, akkor kidobjuk, mint a kinőtt ruhát.

2016. jún. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!