Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy lenéz a...

Úgy érzem, hogy lenéz a családom. Nem értem, hogy miért?

Figyelt kérdés
A nővérem tipikus kockafejnek tart és azt hiszi rólam, hogy egész nap csak a gép előtt ülök és mindenre számítógépes cuccra tudok megoldást. Volt olyan, hogy le is bénázott engem. És úgy érzem, hogy nemcsak ő, hanem az egész család annak tart. Meg valami miatt kevesebbnek érzem magam miattuk.

2016. márc. 31. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
A kérdés az, hogy mennyi időt ülsz a gép előtt egy nap? Mert ha 24 órából 10 órát a többi órában alszol meg suliban vagy akkor miért csodálkozol ha kockának tartanak?
2016. márc. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Én azt nem értem ha te tudsz minden cuccra megoldást, ő pedig nem, akkor miért is hiszed el neki hogy te vagy a béna, miközben valójában ő az?
2016. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attol függ hány orát gépezel ,naponta vagy mondjuk hétvégén ,mert ha mondjuk hétvégén egésznap csak gépezel akkor tényleg kocka vagy .viszont ha minden elektronikai kütyühöz értesz akkor viszont egy okos kocka és ez nem lenézöen mondom .
2016. ápr. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Költőnő? ***** válasza:
77%

Sokan lenézik a kockákat mert még vmiért mindig él az a hülye nézet, hogy ők csak hájas, pattanásos, kamionos copfos/dekoltázsos lúzerek lehetnek.

Holott a valóság az, hogy aki mélységeiben ért hozzá, az általában kifinomult és intelligens, humoros és okos. Némelyiküknél mondjuk némi lenézés is társul emellé; na azt mondjuk én sem szeretem.

Valójában a racionális látásmódjukért én néha sajnálom őket és fél is nézek rájuk. Sajnálni azért sajnálom őket, mert ehhez a végtelen racionalitáshoz, mérhetetlen kiábrándultság tartozik.

Felnézni meg azért nézek fel rájuk, mert olyan logikával és rendszerszemlélettel rendelkeznek, amiről én csak álmodozhatok.

Valamint a szociális kapcsolatok kivételével általában állások és egyebek tekintetében elég jól elboldogulnak az életben. Viszont ha megtalálják a kis közegüket, akkor kellemes életük lehet.

Ha jól csinálják, amihez értenek és e téren talpraesettek; esélyes h melójuk is lesz mindig, hiszen lássuk be: javarészt az informatikáé a jövő.

Én nagyon bírom a kockákat.

2016. ápr. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Költőnő? ***** válasza:
*fel is nézek
2016. ápr. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jogos valamennyire a kockasággal kapcsolatos véleménye, ha rengeteget gépezel, alárendelve ennek minden időd, és kapcsolatod. De, akár mennyire is vagy az, te ilyen ember vagy, attól sem kevesebb, sem több mint ő. Nem vagytok egyformák, nem kell olyannak lenned mint más, saját egyéniséged van. Ezt értesd meg vele, és saját magaddal is.
2016. ápr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nővéred ilyet mond rólad, legközelebb ne segíts neki, ha valami számítógépes gondja akad. Mondd azt, hogy egy kockafejű béna ember úgysem tudna neki segíteni. Esetleg tedd hozzá, hogy hívjon föl egy számítógépes szervizt, kérdezze meg, mennyi óradíjért jönnek ki, aztán utána rájön, hogy mennyit ér a te tudásod.
2016. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom azért néznek le, mert semmi hasznos dolgot nem csinálsz...


Nálam is hasonló volt a helyzet...néha cseszegettek, hogy csak a gép előtt ülök, "nem csinálok semmi értelmes dolgot, csak játszok"...vicces, de részben igaz volt...

Ma már ennek köszönhetően 3 szakmám van, apámnak weboldal ügyben szoktam néha segíteni, tesómnak szintén programozásban segítek, ha kérdez...

14-16 éves koromig azt hitték semmi értelmes dolgot nem csinálok, aztán kiderült, hogy nem csak játszok ám, hanem elkezdtem programozni önállóan :) és akik ismertek elismertek az adott területen, szóval még jól is csináltam :D mondjuk én láttam a saját hibáimat, meg ma már szégyellném a nevem adni a régi kódjaimhoz :D nagyon kezdő voltam még :)

Aztán 3 szakmám van, 2.5 éve főállásban dolgozok, mint programozó, 1 éve hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkozok, lassan de biztosan haladgatok :)


Apámék 14-16 évesen azt látták, hogy "egész nap a gép előtt ülök és játszok, semmi értelmes dolgot nem csinálok"...sokan sajnos ezzel maradnak így is...

Például játéktársaimnál volt olyan, hogy bejön az anyjuk és "ebből fogsz megélni? ebből nem lehet megélni" meg hasonlók...én kezdetben 14-16 órákat is beleöltem a programozás tanulásába...

Sokan vannak úgy, hogy elérnek a játékban valamit és azt hiszik, hogy ők most megváltották a világot :D persze sikerélmény, tök jó, én is élvezem ha elérek valamit...viszont abba is bele kell gondolni, hogy 10 órát játszottál, de mégsem jutottál előbbre...

Például én akkor tanultam a legtöbbet angolt amikor angolul RP-ztem, mostanság Rust-ot tolom és néha mikrofonon kommunikálok emberekkel...

Szóval lehet hasznosan eltölteni az időt játék közben is, de ha csak arra mész, hogy lelőj mindenkit, meg te legyél a legerősebb attól még nem sokat érsz el más téren...össze kell kötni a kellemest a hasznossal :)

Meg vannak bizonyos határok amiket jobb betartani...


Szerintem nem egészséges napi 16-18 órát a gép előtt ülni...én pl naponta 8 óra munka + 6-10 óra programozás, játék, filmezés, ennyivel kitöltöm a nap nagy részét...


23F

2016. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, én nem tudok programozni, érdekelne, de azt se tudom milyen nyelvvel kezdjek. Én a hardveres részre vagyok szakosodva, bizonyos esetekben a halottnak hitt cuccokat fel lehet támasztani... 😊 Szóval szeretek bütykölni. Anyámék ezt sokáig nen tolerálták annyira, hogy gépezem, aztán 2014 őszén hazahoztam a tanyáról kettő p4-est, és azokon tanultam meg sokmindent... 😄 Az egyik még mindig működik, a másik meghalt, de a gépháza olyan jó, hogy azt muszáj újrahasznosítani... Anyámék már belátták, hogy engem az info/elektronika érdekel, tiszteletben us tartják 😄 15f
2016. ápr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!