Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert erzem magam uresnek a...

Miert erzem magam uresnek a csaladom nelkul?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy meg kellett volna mar szokjam, de egyszeruen nem erzem jol magam a csaladom nelkul. Senkim nincs, aki lelkileg tamogatna, csak ok. Egyetemista vagyok, es 2hetente jarok haza, de majd megveszek annyira nagy szenvedes ez a 2 het. Volt, hogy 1 het utan mentem haza, de ahogy visszaertem olyan depresszio jott ram. Nem tudom hogy oldjam ezt meg...
2014. jan. 24. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Neked az is rossz lesz ha végleg elköltözöl otthonról én is ilyen voltam valahogy próbáld meg megszokni nem folyton rájuk gondolni .
2014. jan. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán azért van mert magányos vagy és nincs senkid rajtuk kívül. Amúgy meg nem baj ,hogy ilyen jó a kapcsolatod a családoddal . Próbáld lekötni magad ,járj el kikapcsolódni.
2014. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Probalom megszokni, de tanulas kozben is mindig eszembejut, hogy milyen jo lenne kikapcsolodaskent kimenni a szobambol es beszelgetni veluk, majd rajovok, hogy hiaba hagyom el a szobamat ez nem is az igazi szobam es ok meg nincsenek itt.
2014. jan. 24. 16:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Kitartás:)
2014. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tényleg szerezz magadnak barátokat. Én is most vagyok elsős, életemben 10 napnál tovább nem voltam távol otthonról, most meg kéthetente járok haza. Nagyon szeretek a családommal lenni, meg még az állataim is otthon vannak, szóval megértelek teljes mértékben. Egészen addig szörnyen magányos voltam, amíg meg nem ismertem közelebbről két lányt, úgy érzem, lassan barátaimnak nevezhetem őket, sokat segítettünk egymásnak. Fel kell nőni előbb utóbb, máshogy nem lehet.

Nekem még az is segít, hogy sűrűn beszélgetek anyukámmal. Meg fogod szokni, csak kicsit több idő kell, mint másoknak. :)

2014. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Abszolút nincsenek olyan emberek a környezetben, akikkel legalább a tanulás közbe iktatott kikapcsolódás szintjén beszélgethetnél? Hol laksz? Albérlet? Kollégium? Más?


Vannak egyéb elfoglaltságaid a tanulás mellett?

Kereshetnél valami közösséget. Lehetőleg olyat, akik nem csak a tevékenység közben vannak együtt, hanem ottmaradnak beszélgetni, beülnek valahova ha belefér, nyáron elugranak táborozni, stb.

Nekem pl. ilyen a kari kórus.


Másrészt, a környezed is megpróbálhatnád egy kicsit otthonosabbá tenni. Régebben nagyon minimál stílusban rendeztem be a koliszobát, munkahelyként tekintettem rá, ahol azért vagyok, hogy tanuljak. Hülyeség volt, azóta már tele van személyes cuccokkal.

2014. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Alberlet, de a lakotarsaim elegge furak, es el lehet veluk beszelgetni, de nem tul szemelyes dolgokrol. Vannak barataim, de ha vizsgak elott/kozott elkezdek vveluk talakozni, akkor buntudatom van, hogy miert nem tanulok.

A szobam otthonos, de az otthoni szobam azert joval baratsagosabb(szines fal...), es en itt soha nem ereztem otthon magam :(

2014. jan. 24. 18:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy a bérlőtársakkal személytelen a kapcsolat, biztos, hogy sokat ront a helyzeten.


Vizsgaidőszakban nekem sincs időm komolyabb találkozókat összehozni az egykori gimis barátokkal. De biztos, hogy helyes lelkifurdalást érezni azért, ha egy óra séta erejére lehívsz valakit aki közel lakik, vagy mondjuk facebookon írogattok egy kicsit egymásnak? Az ilyenektől jó esetben feltöltődik az ember a további munkához.

2014. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!