Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék már kisbabát...

Nagyon szeretnék már kisbabát de a családom ellenzi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom azóta szeretnék gyereket és minél hamarabb. Ahogy idősebb vagyok egyre jobban feltörnek az érzéseim és egyre jobban vágyom egy saját babára. Van egy jó kapcsolatom és a párom is legalább annyira szeretné már mint én (ő idősebb nálam). A családom talán jogosan ellenzi mert még nem dolgoztam egy percet sem, júniusban szereztem meg az érettségit (félreértés ne essék, nem azért szülnék, hogy a gyerekből éljek). Szeptembertől szakmát fogok tanulni de kavarognak az érzéseim és szívem szerint a gyereket választanám. Már nem bírok tovább várni. Legalább 5 éve csak várok és nagyon lassan telik az idő. 2-3-4 év már nagyon sok nekem. Sokszor azt veszem észre, hogy olyan zenéket hallgatok amik kisbabáknak szólnak, sokszor olvasok nevelési tippeket, terhességről szóló cikkeket és mindent ami a gyerekneveléshez kapcsolódik. De ez csak olaj a tűzre. Lehet, hogy kissé beteges ez a vágyakozás de nem tudom elfojtani és nem is akarom. Azon gondolkozom, hogy iskola mellett elmegyek dolgozni és félreteszem a pénzemet mivel nekem nincs saját keresetem. Lehet, hogy nem mindenből a legmodernebb, legújabb dolgot tudnánk neki megvenni de ami szükséges azt mindent meg tudnánk adni neki.

Van valami jó ötletetek, hogy hogyan győzhetném le a családomtól való aggodalmat?

Tavasszal leszek 20 éves.


2016. júl. 11. 00:06
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy betegség, pár fiatal lánynál tapasztaltam már. Így jól el lehet szúrni az életedet előre, de hát hajrá, nyilván úgysem lehetne meggyőzni.
2016. júl. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
100%
mész szépen dolgozni, elköltözöl, lesz egy párod (vagy egy egyéjszakásból úgy maradsz), eltartod a gyereked+magad és hajrá
2016. júl. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy érett, felnőtt, önálló ember lennél, akkor most ezt itt nem kérdezted volna meg, nem azon gondolkodnál, hogy a családod mit szól, hanem élnéd az életed.

De nem vagy az. Függsz a szüleidtől, a párodtól. Gyerek vagy. Gyereknek pedig nem való gyerek.

Ami a legrosszabb, hogy nem is akarsz felnőtt lenni, gondolom, anyuciéktól, költözöl párodhoz, majd ő tart el tovább, anyukádék helyett. Továbbra is gyerek maradsz.

Miért olyan nehéz tanulni még 2 évet???

Dolgozz, legyen önálló kereseted, tanuld meg, hogy hogyan kell a pénzt beosztani, hogy mire elég, mire nem.

Szóval fel kéne nőni, nem álmodozni.

Ettől még nyugodtan szülhetsz 25 év alatt. Nem kell hat egyetemet elvégezni és 40 évesen szülni.

2016. júl. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
89%
Idén már nincs tavasz. Tehát minimum 8 hónap múlva lesz 20. Az is beteg, hogy így írja.
2016. júl. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
79%
szerintem még 20 évesen az korai mondjuk 28 de a te döntésed
2016. júl. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyre inkább kamu-szaga van, unatkozó, szünidős diák által kavart hullámok.
2016. júl. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
100%
A párod hány éves? Stabil a kapcsolat?Jól keres? Külön éltek? Ha felnőtt emberként gondolkodtok, eleve nem tartotok közvélemény kutatást a családotok körében, hogy vállaljatok-e gyereket vagy sem, hiszen elviekben ez kizárólag a pár döntése. De nyilván ha otthon laksz vagy rájuk vagytok szorulva, akkor persze hogy jogos az aggodalom. Egy gyerek nem csak születéskor sok pénz hanem folyamatosan az. Én mindenképpen várnék, ha nagyon nem akarsz 4-5 évet akkor a suli mellett kezdj el dolgozni is, legalább 1-2 évet, hogy legyen biztosításod. Nem lesz könnyű, dehát valamit valamiért. A gyerekvállalás sem könnyű meló minden gyönyörű pillatával együttvéve. Szóval addig is ne ezeken agyalj, hanem a tanuláson, hol tudnál munkát szerezni..stb, hidd el ki fogja tölteni az időted, és gondolj arra hogy jobb lesz neki is stabil kapcsolatba és háttérbe születni mint igy.
2016. júl. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
100%

Tizenévesen (13-14) én is azt képzeltem, hogy majd én 20 éves koromban már szülni fogok, és mindenki irigykedni fog, hogy milyen fiatal anyuka vagyok :D Aztán felnőttem.

22 éves vagyok, van szakmám, munkám, 4 év munkatapasztalatom a szakmában, stabil kapcsolatom, és azt mondom, 2-3 év múlva (!) jöhet a gyerek!

Amíg a szüleimmel élek, nem szülnék a nyakukra, hiába van stabil keresetem. Neked se ajánlom.

Megértem az érzéseidet, én is vágyom a babára, de tudom, hogy a születendő gyerekemnek teszek jót azzal, ha bírok várni egy kicsit, és megteremteni valamennyire a hátteret neki. Sajnos nem az a világ van, hogy valaki 20-21 évesen biztonságban babázhasson, muszáj a végzettség, hogy később el tudj helyezkedni. Gyerek mellett mindennél jobban szükséged lesz munkára és pénzre, szeretettel nem fog jóllakni.

2016. júl. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
100%

Lassul a kiadás, ahogy növekszik?

Hogy gondolod ezt?


Kérlek, írd már le, hogy szerinted mibe kerül egy óvodás, egy 9 éves kisiskolás, és egy 14 éves kamasz.


Mindent vegyél bele, étkezés, ruhák, rezsiköltség ráeső része, egyéb kiadások. Legyen mondjuk egy nyári hónap, amikor ti dolgoztok, és meg kellene oldani a kisebbek felügyeletét is.


Köszönöm.

2016. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
73%
ha a paroddal el tudjatok magatokat es a gyereket tartani akkor szulj es ne a csaladot kerdezd. de csak akkor ha kulon laktok a csaladtol es fizetni tudjatok az alberletet, a baba koltsegeit akkor csak ratok tartozik hogy mikor vallaljatok. de ha a csaladot is be kell vonni hogy megeljetek akkor valoban tanacsos varni meg par evet.
2016. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!