Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik finn nevet...

Szerintetek melyik finn nevet válasszuk?

Figyelt kérdés

Férjem finn, Finnországban élünk, de sűrűn hazajárunk, Mo.-n nyaralunk,stb., és majd a gyerkőccel is így tervezzük. (Pl. nyári táborba akár Magyaroszágon is mehetne+ a családom falunk lakik, mindenki ismerkedik mindenkivel, a kölkök egy brancsban vannak, tudjátok, hogy megy ez:) A kicsi majd magyarul és finnül is meg fog tanulni általunk és a nagyszülők által.

Olyan nevet szeretnénk, ami finnül is és magyarul is jól hangzik, de a legfontosabb, hogy a magyarok és a finnek is könnyen ki tudják mondani, ne legyen idegen hangzású. Találtunk is párat, azok között vacillálunk, és jól jönne minden vélemény:) (A finnek is fonetikusan ejtik a szavakat, tehát úgy ejtik, ahogy írják-írjuk)

Szóval fiúnevek:

Alarik

Armin

Eppu

Ihannus (magyarul Ihannusz)

Ilkka

Hannu

Selius (Szeliusz)

Urho


Lánynevek:

Ajna

Aurora

Arvida

Hannaleena (kb. úgy ejtik, hogy Hannaléna)

Lilja

Varvara

Viola


A vezetéknévhez mindegyik passzol, ha ez segítség. Az én vezetéknevemet nem fogja megkapni, az elég bonyolult, még Mo.-n sem mindenki tudja leírni helyesen ("cz" és a szó végi "y" miatt), így úgy döntöttem, ne szenvedjen majd a gyerek, így is szép hosszú neve lesz:D

Nekem a nagy kedvencem a Hannu-Eppu - így egyben, első és második névként, de félek, hogy ez egy felnőttnek magyarul túl..."cukin" hangzana...Az Armin és az Ilkka, lánynevek közül talán a Hannaleena, a Lilja és a Viola amiket szerintem Mo.-n is különösebb rácsodálkozás nélkül fogadnak. Bár nekem a fiúnevek közül az Ihannus és az Urho nagyon tetszik, csak nem akarom, hogy majd esetleg csúfolják miatta...

Nektek mi a véleményetek? Melyek tetszenek a legjobban? Melyik a legfurább?



2016. máj. 21. 15:14
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
60%

Armin!! :D


Aurora, Viola :)

2016. máj. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
62%

nekem a Selius es a Hannaleena tetszik nagyon:)

fiunevek kozul talan meg ez a legjobb felnottkorban

2016. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
63%
Armin és Ajna.
2016. máj. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
15%
Csak az Armin, Auror és Viola szép. A többi nevetséges. Bár én a finnt se szeretem.
2016. máj. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
63%

Fiú közül nekem az Alarik nagyon tetszik, de az Armin is jó. Szerintem ez a kettő Magyarországon is teljesen megállja a helyét.

A Hannu tényleg csúfolásra ad okot, több Hanna nevű kislány ismerősömet becézik így, és az Ilkka is lányos.


Lányok közül szerintem az összes teljesen okés lenne Magyarországon is, de nekem személy szerint a Lilja tetszik legjobban.

2016. máj. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
68%
Fiú nevek közül nekem az Alarik és a Hannu tetszik, lány nevek közül az Ajna, Aurora és a Lilja.
2016. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
81%
Armin és Lilja tetszik a legjobban
2016. máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
68%
Az Eppu,Selius nagyon tetszik. Lányok közül az Ajna,Lilja nagyon konnyen emészthető, szep es karakteres a Varvara is.
2016. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
56%
Hannu és Auróra.:)
2016. máj. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Kimi :)))
2016. máj. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!