Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik finn nevet...

Szerintetek melyik finn nevet válasszuk?

Figyelt kérdés

Férjem finn, Finnországban élünk, de sűrűn hazajárunk, Mo.-n nyaralunk,stb., és majd a gyerkőccel is így tervezzük. (Pl. nyári táborba akár Magyaroszágon is mehetne+ a családom falunk lakik, mindenki ismerkedik mindenkivel, a kölkök egy brancsban vannak, tudjátok, hogy megy ez:) A kicsi majd magyarul és finnül is meg fog tanulni általunk és a nagyszülők által.

Olyan nevet szeretnénk, ami finnül is és magyarul is jól hangzik, de a legfontosabb, hogy a magyarok és a finnek is könnyen ki tudják mondani, ne legyen idegen hangzású. Találtunk is párat, azok között vacillálunk, és jól jönne minden vélemény:) (A finnek is fonetikusan ejtik a szavakat, tehát úgy ejtik, ahogy írják-írjuk)

Szóval fiúnevek:

Alarik

Armin

Eppu

Ihannus (magyarul Ihannusz)

Ilkka

Hannu

Selius (Szeliusz)

Urho


Lánynevek:

Ajna

Aurora

Arvida

Hannaleena (kb. úgy ejtik, hogy Hannaléna)

Lilja

Varvara

Viola


A vezetéknévhez mindegyik passzol, ha ez segítség. Az én vezetéknevemet nem fogja megkapni, az elég bonyolult, még Mo.-n sem mindenki tudja leírni helyesen ("cz" és a szó végi "y" miatt), így úgy döntöttem, ne szenvedjen majd a gyerek, így is szép hosszú neve lesz:D

Nekem a nagy kedvencem a Hannu-Eppu - így egyben, első és második névként, de félek, hogy ez egy felnőttnek magyarul túl..."cukin" hangzana...Az Armin és az Ilkka, lánynevek közül talán a Hannaleena, a Lilja és a Viola amiket szerintem Mo.-n is különösebb rácsodálkozás nélkül fogadnak. Bár nekem a fiúnevek közül az Ihannus és az Urho nagyon tetszik, csak nem akarom, hogy majd esetleg csúfolják miatta...

Nektek mi a véleményetek? Melyek tetszenek a legjobban? Melyik a legfurább?



2016. máj. 21. 15:14
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
97%
Fiú: Alarik, Ihannus Lány: Arvida.
2016. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
97%
Fiúnevek közül a Ilkka, lány nevek közül meg Viola.
2016. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
97%
A Varvara nem a Barbara finn formája? :)
2016. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
De, a Varvara a finn Barbara:) Bár a Barbara név is van náluk, de az -és most idézek-"az olyan Barbis"...:D Finn logika, ne kérdezd:D Szóval a Varvara a Barbara, csak sokkal menőbb, mert finn és nem Barbis:D
2016. máj. 21. 15:26
 5/42 anonim ***** válasza:
78%

Fiú: Armin (hajaz az Árminra) illetve az Ilkka tetszik. (mondjuk ilyen nevű ismerősöm van is, bár ő svájci) Az Alarik is tetszik, csak itt én személy szerint a Vámpírnaplók sorozat iszákos történelem professzorára asszociálok és emiatt nem tudok elvonatkoztatni, de másnak lehet sikerül. :)


Lány: Aurora, Lilja és a Viola tetszenek. A Viola különösen, meg van ilyen magyar név, az Aurora is ékezettel és a Lilja pedig már majdnem Lilla, szóval tudják a magyarok is mihez kötni. Esetleg még a Hannaleena, csak itt magyarázni kellene, hogy ez egy név, nem pedig kettő. (Hanna és Léna)

2016. máj. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim válasza:
96%
Armin, Lijla
2016. máj. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
97%
A magyaroknak az Armin, Aurora, Hannaleena, Lilja és Viola ismerősen fog hangzani. Szép nevek.
2016. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
86%
Az Armin név nekem kifejezetten tetszik . Hidd el Mo.n is van baj vele..sokan tévesztik el és titulálják lány névnek (tapasztalat igy hivják aa kisöcsém ) lánybol inkább a Viola ami nekem is tetszene igy felnött korban :))
2016. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
28%
Ha az a feltétel, hogy magyarul is jól hangzik, akkor ez egy teljesen értelmetlen kérdés... max az Armin és a Viola az, ami itthon is elmegy.
2016. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
79%
Nekem az Armin tetszik, lànyból Viola, Lilja.
2016. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!