Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik életmódot válasszuk?

Melyik életmódot válasszuk?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy 3 szobàs világos, szép nagy lakásban élünk a párommal ketten, albérletben. Adódott egy lehetőség arra hogy egy házat vegyünk, ami faház, pici konyha, nappali, háló, tus, viszont van kert és egy terasz is ami fedett. Kevés hely van ott, a ház a miénk lenne viszont a földet bèrelni lehet csak aminek az éves dija kb 300.000 ft és ez az egész egy erdőben van. Ki mit választana? A nyugodt erdőt kicsi faházban vagy megszokott társasházat?
2012. máj. 16. 11:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Soha nem költöznék erdőbe...félnék.A mi házunk kicsi és sötét,igaz saját de utálom,ha lenne lehetőségem inkább bérelnék egy olyat ami tágas és világos.
2012. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
Bár csábító a saját kis házikó.De én nem költöznék faházba,erdőbe még akkor sem ha saját lenne.Télen mit csinálsz ha jön a hideg? Téliesített a faház? Onnan bejárni? Ha egyszer gyerek lesz???
2012. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%

társasház


de én mindig utáltam kertesben lakni,jól elvagyok panelban,és a bogaraktól pókoktól is félek


és a több hely is jobb sokkal

2012. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a társasházat választanám. Bár én sosem vágytam kertes házra, gyerekkoromban sem.
2012. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%

Én családi ház párti voltam mindig is, így meg pluszban még festőin is hangzk, hogy egy erdő van a szomszédban. Nem mellesleg ez saját lenne.

Viszont annál több vele a munka... Ha bírjátok anyagilag, bővítessétek ki és minden oké lesz. Ha jön a pici, mégjobb lesz, hogy nem a koszos játszótérre kell lerohangálni, hanem a saját kertetekben ellehet, annál jobb nincs is. :)


Viszont: én a havi 25ezret kicsit sokkallom a kertbérlésért. Nem lehet azt jutányos áron felvásárolni?

2012. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
A földet bérelni kellene a ház meg ami rajta van az a tietek lenne? Ez elég fura. Mondjuk faházba erdőbe én sem költöznék!
2012. máj. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem maradnék inkább.


Jól hangzik, hogy a pici szaladgálhat az udvaron, nem a játszóra kell vinni, de a játszón legalább van másik gyerek is akivel barátkozhat. Még egy családi házban is a saját udvaron játszik, de van esély, hogy legalább néhányadik szomszédban van még egy gyerkőc, akivel játszhat.


Milyen messz van a lakott településtől? Télen a nagy havat hogy tüntetitek el az oda vezető útról?

2012. máj. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Én laktam erdőben lévő házban, nagyon jó volt. Most is azt tervezzük, hogy a Bükk-hegység egyik településén váárolunk házat. Soha nem tudnék társas házban lakni újra, elég volt az a pár "gyűjtögetős év".


Az meg elég érdekes, hogy sokan babonásan félnek az erdőtől.:)) Mert ugye a városban élni életbiztosítás.

2012. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Elég gáz, hogy jó páran inkább panelben rohadnának, mint természetben.

Mindent meg lehet oldani, ismerősömék is erdőben laknak, hó miatt sem volt gondjuk, nem ették meg őket az erdei szürnyek sem. De tényleg jól fel kell rá készülni.

2012. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

nagyon szeretem a természetet, általában a barátokkal elmegyünk 2 hétre sátorozni vmi lakatlan helyre :) de azt h minden nap egy erdőben legyek,nem tudnám megszokni. Nyáron ok, de télen ha esik a hó, a min. h terepjáróval tudsz bemászni onnan a városba.S havi 25e ft szerintem sok egy telekért, csak azért, h néha kiülj oda :)

vagy maradnék az albérletben, vagy ha tényleg van annyi pénzetek, h az erdei házat meg tudjátok venni, akkor inkább elköltöznék egy sorházba :) ott van nagy ház (min. 75 m2) és egy kis kert is :)

2012. máj. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!