Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik életmódot válasszuk?

Melyik életmódot válasszuk?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy 3 szobàs világos, szép nagy lakásban élünk a párommal ketten, albérletben. Adódott egy lehetőség arra hogy egy házat vegyünk, ami faház, pici konyha, nappali, háló, tus, viszont van kert és egy terasz is ami fedett. Kevés hely van ott, a ház a miénk lenne viszont a földet bèrelni lehet csak aminek az éves dija kb 300.000 ft és ez az egész egy erdőben van. Ki mit választana? A nyugodt erdőt kicsi faházban vagy megszokott társasházat?
2012. máj. 16. 11:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Albérlet egy nagy hülyeség, én is fizettem 1 évig a havi 80-at egy belvárosi lakásért, abból már tudtam volna egy vállalkozást indítani vagy valami értelmeset. Egyszerűen nem éri meg. Inkább egy kis lakás vagy ház, mint fizetni másnak a lakhatásért.
2012. máj. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

nézd meg a másik szemszögből a dolgot: valaki végre talált egy balekot, akire rásózhatja az erdőszéli házát, amiért amúgy nem kapkodnak, hiszen lehet, h a ház a tiéd, de a földért ugyanúgy albérletet fizetsz. nem nagyon lennétek vele kisegítve.

inkább spóroljatok egy városi nyugis lakásra, ott könnyebb elhelyezkedni, utazni, gyereket nevelni, kulturális programokra járni.

én világéletemben társasházban laktam, nem is vágyom családi házba. minden itt van a közelben, jók a szomszédok, a lakás egy álom :D

ne ugorj bele egy ilyenbe, mert lehet, h nem tudod visszacsinálni.

2012. máj. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Miért nem költöztök valami nagy faluba, vagy egy város zöldövezetébe? Egyszerre lenne udvarotok, friss levegő, meg nem lennének elzárva a világtól.

Hidd el, aki világ életében városban élt, az nem tudná hirtelen megszokni a vidéki életet, főleg az ilyen elzártat. 5 km az orvostól épp elég távolság! A legjobb egy olyan falu, ahol van minden: orvos, gyógyszertár, iskola, ovi. Egy ismerősöm is kiköltözött a felnőtt lányával és annak családjával kisfaluba (és az még csak nem is erdő!), iszonyat megbánták. Közlekedés sz*r, pedig főút megy el a faluban, orvos heti 2-szer 1-1 órára, iskolához, ovihoz utaznia kell a gyerekeknek. Bolt 1 db, ott is jóformán a legszükségesebbet sem lehet kapni, mindenért a városba kell rohangálni. Pl. van kutyájuk, annak tápért már át kell biciklizni a szomszéd faluba, mert ott nem tartanak.

Nyugdíjasként lehet vonzó ilyen helyen élni, de még gyermektelen felnőtteknek is, ha van kocsi, de a gyerek érdekeit is nézni kell. Jó lesz neki, hogy közel s távol egy gyerek sincs, mert csupa nyugdíjas erdőlakó van körülötte? A sok fa miatt meg napi 5x át kell nézni őt a kullancsokra?

Falun éltem 22 éves koromig, szerettem is, de az nagy falu. Anyám városiként 2 évet élt anyósáéknál, elzárt falu, majdnem belehibbant.

2012. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
*lennétek
2012. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!