Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik életmódot válasszuk?

Melyik életmódot válasszuk?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy 3 szobàs világos, szép nagy lakásban élünk a párommal ketten, albérletben. Adódott egy lehetőség arra hogy egy házat vegyünk, ami faház, pici konyha, nappali, háló, tus, viszont van kert és egy terasz is ami fedett. Kevés hely van ott, a ház a miénk lenne viszont a földet bèrelni lehet csak aminek az éves dija kb 300.000 ft és ez az egész egy erdőben van. Ki mit választana? A nyugodt erdőt kicsi faházban vagy megszokott társasházat?
2012. máj. 16. 11:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Kertet bérelni? Mikor van egy ház? Hát ez akkora baromság, hogy még nem is hallottam hasonlót...

Inkább maradjatok, ahol vagytok, vagy vegyetek saját lakást, ha már keret lenne rá, ne költözzetek az Isten háta mögé!

2012. máj. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én a faházat, de csak akkor, ha jó állapotú, megoldható a fűtés, stb. Valamit utána járnék, hogy hány hektár az a föld, amit bérelnék, és kb. mennyiért lehetne megvenni, ha egyszer eladó lesz, mert bérlőként elővásárlási jogom lenne. Viszont azt kalkuláljátok bele, hogy a mentők ilyen helyre lassabban érnek ki, magányos házikóba hamarabb betörnek, és úgy általában jobban magatokra lesztek utalva, mint egy városi kertes házban. Én csak átmenetileg laktam panelban, de az egyik lakó sikeresen felgyújtotta a saját házát, aminek következtében minden holmim szétázott, a lakás lakhatatlanná vált, stb. Úgyhogy én az emberi hülyeség miatt nem költöznék soha többé társasházba. (A közüzemi számlákról nem is beszélve... Hiába fizeted, 1-2 ember miatt nálad is kikapcsolhatják, korlátozhatják a szolgáltatást.)
2012. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

Erdőőőőő! De jól meg kell nézni a házat, nehogy átverjenek.


Ahogy írta itt valaki, tényleg szomorú, hogy az átlag magyar ódzkodik a kerttől, erdőtől, és inkább büdös bérházban élne. Ne hallgass a panelprolikra!

2012. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Azért arra is gondolj, ha többen lesztek kicsi lesz, és akkor nagyobb ház kell. Ki fogja megvenni? Problémás lehetne az eladása eléggé... :-/


Ha rendes tégla ház lenne 2 szobával és nem a világ végén tényleg akkor belevágnék :D

2012. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Valamint a földhivatalból kérjétek ki a tulajdoni lapot, hogy valóban azé-e a föld, aki el akarja adni a házat.
2012. máj. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
46%
Gondolkodás nélkül az erdőbe költöznék, a faházba! Én alig várom, hogy nyugdíjas legyek és ezt megtehessem.
2012. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nekünk is csábitó az erdő, nyugodt szép környezet kb 15 ilyen ház van ott, az egyik szomszéddal beszélgettünk, ők a férjével 40 éve élnek ott. Kivásárolni a telket nem lehet csak bérelni ami olyasmit takar, mint a haszonélvezeti jog magyarországon. A ház egész évben télen- nyáron lakható, télen hókotró autó takaritja az utat, bevásárlási lehetőség, orvos stb 5 kmen belül és autópálya is könnyen megközelithető. Én személy szerint amiatt gondolkodok rajta, hogy hogyan fognak ott elférni a holmijaink, hogy nem lesz e kényelmetlen.
2012. máj. 16. 12:59
 18/24 anonim ***** válasza:
Így, ha mindketten dolgoztok jó lehet, de gyerekkel egyedül otthon, az nem menne nekem. Jó ötlet akkorra inkább egy sorház, városközeli nagyobb falu óvodával, bolttal, orvossal, iskolával, de így én otthon egyedül a gyerekkel nagyon magányos lennék. Szóval ha közeljövőben gyerekterv van, én nem ezt választanám, de emeletesben sem maradnák.
2012. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb házból kisebbe költöztök, mindig szelektálni kell, hogy mi az, amire szükség van, és mi az, amire nincsen. Egy szoba-konyha tényleg nem nagy, de én inkább azt választanám.
2012. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Mióta eszemet tudom egy erdő közepén élünk,bár nem faház.A nagymamám városban él,panelban.Így van viszonyítási alapom.Sosem cserélném el ezt az életmódot.Számomra a kandalló melegét,nyugodtságot és maga a környezetet, városban nem tudná pótolni semmi...
2012. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!