Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért válasszuk a villámdiéta...

Miért válasszuk a villámdiéta helyett a egészséges életmódot?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, tavaly január óta 30 kilót fogytam szépen, lassan, fokozatosan. Semmi éhezés, semmi drasztikus megvonás, néha(!) belefér bármi alapú táplálkozás, aminek alapja a rengeteg (főként nyers) zöldség, gyümölcs, sovány husi, tejtermék, tojás, no kenyér, tészta, esetleg nagy ritkán egy rozsos zsemle, vagy egy kifli.


Múlt héten volt vérvételem (nagylabor), magam is meglepődtem az eredményen. Egyszerűen nincs olyan értékem, ami kilógna a ref. tartományból, még soha az életben nem volt ilyen! Párom is megdöbbent, hogy ilyet még nem is látott.


Korábban is sokszor diétáztam már (gyerekkorom óta vagyok túlsúlyos), ezek általában nem voltak hosszú életűek, és utána jött a hajhullás, csúnya körmök, stb. Most nemhogy hiánybetegséget csináltam volna az étkezésemmel, hanem ellenkezőleg, mintegy "mellékhatásként" a fogyás mellett egyensúlyba hoztam az egészségemet is.


Ezek után mindenkit csak arra tudok biztatni, hogy az ócska, heti több kiló fogyásokat ígérő villámdiéták helyett válasszanak egy egyszerű, de élhető minőségi egészséges táplálkozást! Évtizedeket, sőt egész életeket töltenek el az emberek azzal, hogy minden hónapban más, aktuális divatdiétával bohóckodnak, persze tartósan fogyni nem fogynak egy kilós sem.


Miért nehezebb EGYETLENEGYSZER megérteni a szervezet működésének, anyagcseréjének és a kiegyensúlyozott táplálkozásnak az alapelveit, mint minden héten más előíró diétát, meg csokdakódokat biflázni?


2011. jún. 9. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, és gratulálok:) De tudod, milyenek az emberek. Mindent akarnak, a lehető leggyorsabban, számukra a lehető legkényelmesebben. Mert könnyebb 1-2 hétig elviselni valami hiányt (csoki, kenyér stb.), mint egy életre való változást eszközölni az életben. Legtöbbször az ember későn is kap észbe, hogy 'húú, 2hét múlva bikiniszezon, és van 10kg pluszom', ilyenkor az életmódváltás nem hoz számukra 'megfelelő' eredményt (teszem hozzá, a csodadiéták sem...). Szóval szerintem ennyi a 'titok', az ember alapvetően lusta és türelmetlen, és mindig talál valami kifogást, miért is nem tud életmódot váltani (nincs rá idő, pénz, nem is eszek sokat de a levegőtől is hízok, stb) :)
2011. jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van! Én leginkább azokat az éveket sajnálom, amiket kövéren töltöttem az ostoba rövidtávú diéták miatt. Ezért is írtam ki a kérdést, ha az én példám miatt csak egyvalaki dönt inkább az egészséges táplálkozás mellett a "női magazin diéta" helyett, akkor már megérte.


És igen, a legnagyobb indok a türelmetlenség, hogy mostmoströgtön akar mindenki lefogyni. Erre viszont azt tudom mondani, hogy ha - képletesen - egy lajhár hátán indulok el a JÓ úton a célom felé, akkor is előbb érem el azt, mintha egyik zsákutcából a másikba száguldanék egy Harley Davidsonnal.


:)

2011. jún. 9. 10:48
 3/4 bix ***** válasza:
tényleg csak annyit tudok mondani hogy gratulálok:) sok sikert, hátha valaki követni fog. itt ezt magyarázzuk naponta 5000x de süketek a fülek ált. mostantól belinkelgetlek majd hogy lássák hogy nem mi vagyunk a hülyék:)
2011. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok a már bocsánat, de buta ember, aki ezt nem fogja fel ésszel.
2011. jún. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!