Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednéd a 15 éves lányodat?

Elengednéd a 15 éves lányodat?

Figyelt kérdés

A lányom mindig el akar menni Budapestre,Debrecenbe stb.

De nem érti meg,hogy ha baj lesz,nem tudok neki segíteni!

Nem akarom elengedni egyedül!

Mit mondjak neki hogy fogja fel?

Mondta is,hogy haverjához akar menni,akikkel msnen ismerkedett meg.


2010. ápr. 5. 18:22
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
41%

14/L vagyok, kicsit kiegészíteném:

belekevertek vmit az italába? annak a szülei is bolondok, h. nem készítik fel, h. csak üvegeset, és vigye magával. ha előlhagyja inkább vegyen másikat, stb.

ha normálisan öltözködik, nem hiszem h. megerőszakolnák. nézd meg, h. kiket szoktak... kérleeek... meg azt meg tudják tenni vele akár suliból haza vezető úton is

és idegen emberek? mi azzal a baj? az utcán akik szembe mennek vele? azok is idegenek, nem? az is megverheti, megcsaphatja, megerőszakolhatja.

2010. ápr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
71%

"Én mondjuk 18ig nem engedném, hogy másik városba menjen egyedül " Én erre írtam, hogy ez nevetséges. 19 évesen meg menjen egyetemre és legyen azonnal önálló, úgy h eddig a házból nem lett kiengedve szegény gyerek. Na ezért az ennyi szerencsétlen velem egykorú..

Még mindig a 20/L

2010. ápr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim válasza:
100%
ne menjen, hanem jöjjenek a haverok...
2010. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
58%

Engem először 17(!) évesen engedtek el Pestre, akkor is a barátnőmmel (a nővére lakásában laktunk), és csak 5 napra, minden nap legalább 3x felhívtak minket külön-külön a szüleink. Nem azért tették ezt, mert nem bíztak bennünk, hanem azért, mert nagyon féltettek bennünket, hogy bajunk esik, pedig sosem voltunk iszákos-partizós emberek.


Amúgy nem engedném el. Ha majd 17-18 éves lesz, akkor igen.


20/L

2010. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
49%
Te 14 éves lány, attól, hogy neked szerencséd volt, az még nem jelenti azt, hogy minden ember normális. Nem hallottál arról a külföldi esetről amikor a pasi 3 évig hitegette a csajt, majd amikor találkoztak megerőszakolta?
2010. ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
50%

Vagy például ez: [link]


Azért látszik hogy még csak 14 éves vagy, neked sincs sok ítélőképességed.

2010. ápr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
36%

Kedves utolsó válaszoló! Igenis sajnos vannak pedofilok, én is találkoztam már pesten nem egy ilyennel...pl egyik közvetlenül előttem 2 méterre, előtte kifigyelt és amikor közel értem, akkor szépen letolta a gatyáját...ki tudja még mi mást tett volna ha nem épp egy villamos aluljárójában vagyok, ahonnan gyorsan emberek közé tudtam menni...másik meg amikor még középsuliba jártam, napokig ott szedegette a suli körül az "áldozatait" és egy kislányt el is kapott, aki alig tudott elmenekülni tőle, mert elkezdte szorongatni a nyakát, meg fogdosta...szóval addig örülj, míg te nem találkoztál vele, de sajnos ez a helyzet. És 14 évesen még szerintem te is ugyanúgy látod a helyzetet, mint a kérdező lánya...lázadtok amiért nem engednek el, de nem értitek meg mi oka van. De majd ha felnőtök, meg fogjátok érteni.

A válaszom pedig a kérdésre: én is azt tenném, hogy megbeszélem a lányommal, hogy idegenekhez nem megyünk, ha annyira találkozni akarnak, menjen el a srác szolnokra, ti pedig ha ott laktok nem messze tőle, akkor elkíséred a lányod, és meggyőződsz róla, hogy valóban normális-e az a bizonyos msnes barát...előtte megbeszéltek egy időpontot, hogy mikor és hol találkoztok, és mész érte. Én ezt tenném, vagy az a verzió, hogy jöjjön el a srác hozzátok, aztán ha látod, hogy rendes, akkor esetleg elengeded később. De ebben is sajnos az buktató, hogy vannak olyan emberek, akik eleinte szépnek és jónak mutatják magukat, aztán kisül végén az igazság. Sajnos volt alkalmam kiismerni az embereket, találkoztam mindenfélével, mert egy időben én is neten ismerkedtem, de mióta van párom (aki azóta a vőlegényem), természetesen nem teszem már. És ha tehetném, egy rakás dolgot visszacsinálnék...de sajnos igaz a mondás, hogy a saját kárán tanul az ember...

Sok sikert, remélem mihamarabb dűlőre juttok a lányoddal!

20/L

2010. ápr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
49%
14 évesnek! sokat kell még tanulnod az életről! inkább félj mint elmenj és baj legyen... nem magadból kell kiindulni, bármi megtörténhet
2010. ápr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó vagyok, bocsánat, mire megírtam a válaszom, már írtak páran, szóval a 18:46-os válaszolónak ment az eleje :)
2010. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező !


Nekem 18 éves fiam és 19 éves lányom van (Bp-en élünk), de nem engedném el őket, ha MSN-en vagy az interneten más oldalon megismert valakivel/akárkivel/bárkivel akarnának személyesen találkozni!!!


Én már közel 20 éve internetezem, pontosan tudom, hogy milyen veszélyes ez a közeg, bárkinek kiadhatom magam, akiről azt hiszed, hogy egy 17-18 éves kamaszlány, az lehet egy 60 éves börtönviselt gyilkos is!


A gyerekeim 6 éves koruk óta használják az internetet, nem győzöm a lelkükre kötni : soha sehol ne adják ki a valódi nevüket, adataikat, ne töltsék fel sehova a fotóikat, ne adják meg senkinek a telefonszámukat...


Számtalan rémtörténet kering a neten, sajnos a legtöbb tényleg megtörtént, ezeket is mindig elmesélem nekik elrettentésnek...


Pár éve az USA-ban egy kismama a neten kismama-fórumon osztotta meg a problémáit a többiekkel... Természetesen összebarátkozott néhány fórumozó kismamával is...

A kismamát a szülés előtt néhány nappal vérben fagyva találta meg az anyukája, aki véletlenül pont pár órával azelőtt beszélt telefonon a lányával, aki elmondta neki : kicsit rosszul érzi magát, lehet szülni fog, de most sietnie kell, mert pont most jön hozzá egy kedves ismerőse, akit a neten a kismama-fórumon ismert meg!


Kiderült, hogy egy gyerekcsempész-banda olyan kismamákra vadászott, akik szülés előtt álltak!!! Ezt a kismamát is leütötték és a hasából kivágták a kisbabát, úgy vitték el, a kismama pedig elvérzett...


VÉLETLENÜL sikerült a nyomukra akadni, mert egész véletlen, hogy a kismama anyukája emlékezett a telefonra : az ő érkezése előtt egy internetes fórumozóval találkozott a lánya!


Ha itt Bp-en elmennek valahová a gyerekeim, azt kérem tőlük, hogy mindig mondják meg HOVA mennek, KIVEL találkoznak, mindig tudjunk róla, baj esetén hol kereshetjük őket... :-[


Sajnos, az sem garancia, ha ismerős haverokkal mennek valahova : múltkoriban a Margit-szigeten a haverjai hagyták cserben azt a kamaszfiút, aki a Dunába fulladt!


Az én gyerekeim megértik, hogy nagyon féltem őket...


Azt tanácsolom, hogy ne parancsolással tiltsd meg neki, hogy 15 éves korában messzire utazgasson, hanem pontosan magyarázd el neki, mitől félted és miért!

Magyarázd el neki, hogy sok szülő nem törődik a gyerekével, nem érdekli őket hova megy a lányuk/fiúk, aztán később csak sírnak, ha meghal a gyerekük, pedig megelőzhették volna a bajt! Később már hiába sajnálkoznak!...


Lehet, most a lányod nem örül a szigorúságodnak, de pár év múlva hálás lesz érte, ha kicsit több esze lesz.

2010. ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!