Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy vegyünk olyat is, ami nekem kell?

Figyelt kérdés

Jelenleg csak ő dolgozik, én háztartásbeli vagyok. Régebben dolgoztam, szóval a megtakarításomból (nem közös kassza) ugyanúgy fizetem a lakbér, rezsi és a kaja felét.

Logikus, hogy magamra a létszükségleten túl nem költök, ruhákat ezer éve nem vettem (jövő héten a születésnapomra tervezem magam egy darabbal meglepni, de ez minden), nem is járok sehová, max állásinterjúkra.

Viszont ha elmegyünk a boltba, csak azt veszünk, ami neki kell. Ha nekem is kell valami, akkor ott kell kunyiznom, és vagy megveszi nekem, vagy nem. Pl mondtam, hogy szeretnék sütit sütni, áfonyával jó lett a múltkor. Erre ő: "Nem kapsz áfonyát, mert az 300Ft-tal drágább, mint az eper. Epret kaphatsz." Komolyan, mintha kisgyerek lennék, aki csokiért hisztizik.

A közös kajapénzhez nincs hozzáférésem, mert az az ő bankkártyáján van, és sose vesz le belőle, mindig azzal fizet.

Ha nekem kell valami, kénytelen vagyok külön elmenni a boltba és megvenni, holott már egyszer fizettem a kajáért. Amit meg magamnak veszek, abból úgyis ketten eszünk.

(30 ezret adok a kajára, szóval a felét)


Ilyenkor mit lehet tenni?


2015. dec. 19. 12:08
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
91%
Miért ne lenne elég? Én havi 60ból kihozom a havi kaját és minden nap megnyaljuk a 10 ujjunkat...mondjuk nem is dobok ki kaját és főzök...nem rendelgetek.
2015. dec. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Csak nekem tűnt fel, hogy a kérdező NEM háztartásbeli?


Attól, hogy nem jár el dolgozni mindennek fizeti a felét! Ameddig a megtakarításából futja belőle, hogy felezzék a kiadásokat, ugyanúgy kellene kezelnie a férjének, mintha dolgozna. Semmi köze hozzá, hogy a pénzt épp hónap végén kapta-e, vagy az elmúlt pár évben gyűjtögette össze. Attól az még az ő pénze, amiből ad a közösbe.


Majd ha elfogy, és a férj fizetése marad csak, amiből élnek, akkor lesz háztartásbeli, mivel az eltartásáért cserébe minden munkát magára vállal.


Ha ez most is így lenne, az nagyon nem lenne fair. Attól, hogy több a szabadidőd, nem kellene extra házimunkát vállalnod, főleg ha a férjed nem kompenzál a szívességedért cserébe.


Ne hivatkozz magadra háztartásbeliként, te jelenleg olyan munkanélküli vagy, aki a SAJÁT MEGTAKARÍTÁSÁBÓL él.


Amúgy a férjed egy segg és azért kezel így, mert nem vagy tisztában a helyzeteddel és hagyod neki. Állj ki magadért, a te pénzedet te (is) költheted.

2015. dec. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a megoldás: nem adod oda neki a 30ezret, és azon azt veszel, amit akar. (feltételezem, a te megtakarításod nem az ő számláján van).

Ha meg így kezel, cserébe te is kezelheted így: főzöl csak magadnak, csak a te cuccodat mosod ki, stb, aztán majd meglátja, hogy ez neki mennyire tetszik.

2015. dec. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
bocs: azt veszel, amit akarsz.
2015. dec. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Nem háztartásbeli vagy, hanem átmenetileg munkanélküli.
2015. dec. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Hol vagy, kérdező?
2015. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!