Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy vegyünk olyat is, ami nekem kell?

Figyelt kérdés

Jelenleg csak ő dolgozik, én háztartásbeli vagyok. Régebben dolgoztam, szóval a megtakarításomból (nem közös kassza) ugyanúgy fizetem a lakbér, rezsi és a kaja felét.

Logikus, hogy magamra a létszükségleten túl nem költök, ruhákat ezer éve nem vettem (jövő héten a születésnapomra tervezem magam egy darabbal meglepni, de ez minden), nem is járok sehová, max állásinterjúkra.

Viszont ha elmegyünk a boltba, csak azt veszünk, ami neki kell. Ha nekem is kell valami, akkor ott kell kunyiznom, és vagy megveszi nekem, vagy nem. Pl mondtam, hogy szeretnék sütit sütni, áfonyával jó lett a múltkor. Erre ő: "Nem kapsz áfonyát, mert az 300Ft-tal drágább, mint az eper. Epret kaphatsz." Komolyan, mintha kisgyerek lennék, aki csokiért hisztizik.

A közös kajapénzhez nincs hozzáférésem, mert az az ő bankkártyáján van, és sose vesz le belőle, mindig azzal fizet.

Ha nekem kell valami, kénytelen vagyok külön elmenni a boltba és megvenni, holott már egyszer fizettem a kajáért. Amit meg magamnak veszek, abból úgyis ketten eszünk.

(30 ezret adok a kajára, szóval a felét)


Ilyenkor mit lehet tenni?


2015. dec. 19. 12:08
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
92%

Semmi gond a külön bankszámlával, ha a felek egyébként közösen döntenek a pénzügyekről. Itt az a kérdés, hogy a férjnek van-e oka ennyire kézben tartani a dolgokat a közös megélhetés érdekében, vagy csak szimplán önző és tapló. El tudok képzelni olyan szituációt, amikor előbbi lehet igaz, bármelyik fél esetén.

"Ha nekem kell valami, kénytelen vagyok külön elmenni a boltba és megvenni, holott már egyszer fizettem a kajáért. Amit meg magamnak veszek, abból úgyis ketten eszünk." Nos, ebből nekem az jön le, hogy nem alapvető élelmiszerről vagy kifejezetten női kellékekről van szó, hanem az áfonya/eper kaliberű plusz dolgokról, nasikákról és egyebekről.

2015. dec. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
67%
Na! Szerintem még jól is jártál, hogy elveszítetted a munkád, mert így kiderült, hogy milyen ember is a férjed, és hogy mennyire szeret, és tisztel. Nem olvastam el, csak pár plusz hozzászólásod. De ezek alapján, elbeszélgetnék vele, hogy miért viselkedik így? De mivel fel nem foghatom, hogy egy szerető, törődő társ így viselkedne, valószínűleg elgondolkodnék a váláson. Egyébként, ha gyereketek lesz, akkor majd hogy fog viselkedni?
2015. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
24%
Rezi Dencia, nagy szerencséd van, ha számodra ez a legfelháborítóbb, ami mellett "nem mehetsz el szótlanul", különösen a GYIK-en, nagyon bátor dolog így kiállni valaki mellett, csak olvasd már el az előzményt. Köszi.
2015. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem az áfonyás egy példa volt, ne ezen rugózzunk már. Személy szerint várnám a kérdező tájékoztatását arról, hogy mikor kezdődött ez a dolog náluk. Ha csak e hó elejétől nincs munkád, és mostantól van így, az fura.
2015. dec. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
7%

Most derül ki a való én...szivacs hogy már házasok vagytok..ezért nem kell igent mondani mindenre...ahogy nincs pénzed kutya vagy...kutya leszel a gyerekkel is...te nem feleség meg nő vagy..csak egy csicska, majd ne lepődj meg ha egyszer otthagy 1 fillér nélkül..azt nem értem hogy miért esztek ti abból ketten amit csak te veszel meg...tán szolgalélek vagy?

Mert akkor visszaszívom...nem lehet rajtad segíteni.

Házasságban pedig ha oda kerül a sor jogilag nincs külön kassza. Lehet az ő nevén 4 ház meg 5 bmw amit a házasság alatt szerzett attól a tied a fele...és pont ez fordítva is..

2015. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
82%

Draga # 21-es, ismerd meg inkabb a magyar torvenyi hatteret.


Tok mindegy hany bankszamlatok van, egy vagy tizenegy, hazassagban minden jovedelem kozos, azaz nem ertelmezheto hogy ez az en penzem, ez meg a te penzed. Namost ha nem ertelmezheto, akkor a hazastarsak kozott egyiknek sincs kizarolagos joga megszabni hogy mire koltik a penzt es mire nem: mindket hazastarsnak azonos joga van penzugyi dontest hozni.


Ti azt jatszatok hogy kulon kezelitek a penzeteket, de ez jogilag csak jatek.

2015. dec. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
21%
ÉOIN: mikor házasodtatok össze..?
2015. dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
32%

Drága 36-os, nem érted, hogy én azt az egyszerű tényt állítom, hogy semmi baj nincs abból, ha ketten egy háztartásban külön bankszámlán vannak? A jogi részt hol említettem? Sehol.

A külön bankszámla nálunk nem játék, csupán nem tartottuk fontosnak közöset nyitni. Ennyi az egész. Próbálj már beletörődni. Miért fáj ennyire? Egyszerű megállapítás, semmi több.

"A drága 21-es"

2015. dec. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
90%

Jogilag nincs külön kassza, de nem is írta senki.

A játszás szó pedig túlzás, mert attól hogy válásnál miden közös attól a hézköznapokban van én pénzem meg te pénzed...a jog nem kényszerít senkit közös kasszára, nem is számít .

Ha ők úgy gondolják , hogy az egyik keres 200at a másik meg 300at és mindegyik csak a sajátját költi az nem külön kassza játszás...az külön kassza és ha a másik nem engedi akkor nem nyúlhat hozzá és ez ellen nem tehet semmit.

2015. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészt 30 ezer az tuti nem elég a havi kaja felére. Másrészt pedig vegyétek ki kp-ba a közös pénzt, tegyétek bele egy dobozba és írjátok fel minden költségeteket.


Jelzem azért a fenti elég gáz, ha már egy normális kapcsolatban éltek.

Nálam meg sem fordulna a fejemben, hogy megtiltsam a barátnőmnek bevásárlásnál, hogy vegyen áfonyát, mert az kell neki...

2015. dec. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!