Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy vegyünk olyat is, ami nekem kell?

Figyelt kérdés

Jelenleg csak ő dolgozik, én háztartásbeli vagyok. Régebben dolgoztam, szóval a megtakarításomból (nem közös kassza) ugyanúgy fizetem a lakbér, rezsi és a kaja felét.

Logikus, hogy magamra a létszükségleten túl nem költök, ruhákat ezer éve nem vettem (jövő héten a születésnapomra tervezem magam egy darabbal meglepni, de ez minden), nem is járok sehová, max állásinterjúkra.

Viszont ha elmegyünk a boltba, csak azt veszünk, ami neki kell. Ha nekem is kell valami, akkor ott kell kunyiznom, és vagy megveszi nekem, vagy nem. Pl mondtam, hogy szeretnék sütit sütni, áfonyával jó lett a múltkor. Erre ő: "Nem kapsz áfonyát, mert az 300Ft-tal drágább, mint az eper. Epret kaphatsz." Komolyan, mintha kisgyerek lennék, aki csokiért hisztizik.

A közös kajapénzhez nincs hozzáférésem, mert az az ő bankkártyáján van, és sose vesz le belőle, mindig azzal fizet.

Ha nekem kell valami, kénytelen vagyok külön elmenni a boltba és megvenni, holott már egyszer fizettem a kajáért. Amit meg magamnak veszek, abból úgyis ketten eszünk.

(30 ezret adok a kajára, szóval a felét)


Ilyenkor mit lehet tenni?


2015. dec. 19. 12:08
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
87%
hogy tudsz egy ilyen emberrel egy fedél alatt élni?
2015. dec. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
86%
Jó lecke ez arra az időre, ha gyereket vársz és nem tudsz majd dolgozni. Pff.
2015. dec. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
57%

Például úgy értetheted meg vele, ha közlöd, hogy a kajapénz kettőtöké, tehát nem egyedül dönt róla. Ha így se érti meg, akkor nem adod oda a 30 ezret és kész, a saját pénzéből azt vásárol, amit ő akar, de készítse is el magának. Esetleg levezetheted neki, hogy akkor már legyen külön hűtőszekrény és éléskamra, lehetőleg zárható.:D

Ha ragaszkodtok a külön kasszásdihoz, az a korrekt, hogy a közös dolgokra szánt pénz olyan helyen van, amihez mindketten hozzáfértek. Vagy egy befőttesüvegben, vagy egy külön bankszámlán, amelyhez mindkettőtöknek van kártyája (bár ez plusz pénz.) A jelenlegi rendszert csak akkor tartanám elfogadhatónak, ha masszívan spórolnotok kell, és ő az, aki jobban tud bánni a pénzzel, a te kezedből meg elfolyik.

2015. dec. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
85%
Már nem azért, de a honapneleje nem rég volt, hiszen ma meg csak 19 van. Ennyi idő alatt így megváltozott a kedves férj?
2015. dec. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
80%

nekem is ez volt az első gondolat a fejemben, mikor elolvastam a kérdést, amit a #11 írt.

hogy tudsz együtt élni egy ilyen emberrel?

értem én hogy házasság meg minden, és nem csak úgy van hogy válás stb...de ez akkor is rettenetesen megalázó.

férfiként én szégyellem magam a férjed helyett, komolyan mondom.

2015. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
58%

"A külön kassza a baj? "


Nem baj, csak hazassagon belul teljesen ertelmetlen, mivel jogilag minden jovedelem kozos (alapesetben).


Nincs en penzem, te penzed. Tehat el lehet jatszani hogy kulon kasszan vagytok, de az nem tobb mint jatek.


Kerdezo: erdemes neked is megfontolni amit fentebb irtam.

2015. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
92%

Az nekem elég fura házasság, ahol egy hónap munkanélküliség esetén így befenyít a férjed.

És ha otthon leszel egy évig, mert gyereket vállaltok, és te kevesebbet fogsz keresni?

Ha beteg leszel és átmenetileg nem tudsz dolgozni?

És ha nem lenne megtakarításod?

Kirak az utcára?

Ti nem vagytok egy család. Lakótársak vagytok. Szárazon, érzelmek nélkül.

2015. dec. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
90%

Egy mondatban összefoglalva: Bajban ismerszik meg az ember.

Te nem számíthatsz a "társadra".

2015. dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
59%

300 Ft-on veszekedni...mi van?

Tehát 30 ezret adsz kajára,de +300 Ft probléma.

Ez komoly?

Mit tehetsz?

Jó kérdés...

Ne add oda a kajapénzt,együtt eljártok nagybevásárolni,az összeget mindig megfelezitek, azon felül meg, mindenki azt vesz magának, amit akar.

Ja,ha jót akarsz, ne szülj gyereket ennek a palinak.

2015. dec. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
27%

Azért pár dolgot jó lenne tisztázni. Igen, alapból nekem is taplóságnak tűnik amit a férjed csinál, de...

- Mennyi idő míg várhatóan el tudsz újra helyezkedni? Azért nem mindegy az, hogy 1 hónap, vagy fél év, mert olyan helyen éltek.

- Mennyire megterhelő a te kiesett jövedelmed?

- Van bármilyen megtakarításotok? (1-2 százezret ne nevezzük annak.)


Lehet, hogy csak aggódik a férjed, hogy nem jöttök ki sokáig egy fizetésből.

2015. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!