Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy szükségem van egy autóra?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy nem ő tart el, közös vállalkozásunk van, közös kassza, 4 gyerekünk van.

Van egy autónk, de a férjem sokat utazik, ilyenkor természetesen én autó nélkül vagyok.

Nem vágyok drága autóra, nem is luxusnak kellene,sőt eddig jól elvoltam nélküle, de mivel 4 gyerekünk van és szinte mindig én viszem őket iskolába-óvodába-edzésekre-ide-oda-orvoshoz stb már nem egyszerű a tömegközlekedés velük, főleg a 2 kicsivel (3 éves és 5 hónapos a 2 legkisebb, 6 és 8 a nagyobbak).

El nem tudja képzelni milyen nehéz ennyi felé figyelni amikor tömegközlekedéssel megyünk valahova.

Ráadásul meg is engedhetjük magunknak, mégis annyit mond rá, hogy "fölösleges 2 kocsi".

Mit tanácsoltok, hogy győzhetném meg, h nem "srakozásból" van rá szükségem?Pláne, h eddig eszembe se jutott, míg megvoltam nélküle is.



2013. nov. 4. 12:40
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
*szórakozásból
2013. nov. 4. 12:41
 2/39 anonim ***** válasza:
89%

Őőő, ha közös vállalkozásotok van gondolom a pénz is közös. Mondd meg neki hogy veszel egy autót, és kész. Nem értem miért kellene engedélyt kérni, a pénzből amiért megdolgoztál azt veszel, amit akarsz. Ki is röhögném a férjem, ha ő akarná megszabni vehetek-e autót/motort/anyámkínját a saját pénzemből vagy sem :O


4 gyerekkel meg egyébként különösen röhejes, hogy a tömegközlekedést ideális megoldásnak tartja.

2013. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
na ez az, h még azt se mondhatja h ő tart el.nem is fukar.de mindig azt fújja pénzkidobás 2 autó egy családban.én is ezt mondanám, ha nem kéne ennyit utaznia és tudnánk azt az egyet felváltva használni, mikor kinek kell.
2013. nov. 4. 12:47
 4/39 anonim ***** válasza:
88%
Mondd a férjednek, hogy egyszer vagy többször üljön fel a tömegközlekedési járatokra a 4 gyerekkel és akkor hátha fog változni a véleménye.
2013. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
4-es:nem is rossz ötlet:) tutira leizzadna mire megjárná velük így az utat:)))))))
2013. nov. 4. 12:48
 6/39 anonim ***** válasza:
86%
Mondd meg neki, hogy akkor ő utazzon tömegközlekedéssel, hiszen egyedül könnyebb.
2013. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
86%

Komolyan írtam, ha van rá pénzed egyszerűen vedd meg.

Egyébként nem pénzkidobás a 2 autó, hanem a minimum egy kényelmes élethez, ha megengedheti magának az ember.

2013. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
na azt már nem tenné:) mert nehogymár neki igazodnia kelljen járatokhoz mikor utazik.meg hogy nézne már az ki, h ő tömegközlekedik, mit szólnának a kollégák stb.pff, mert "itthonra minek kocsi"
2013. nov. 4. 12:52
 9/39 anonim ***** válasza:
82%

Mondd meg neki, hogy tényleg fölösleges két autó, így holnaptól Ő buszozik, hiszen egyedül olcsóbb is, meg egyszerűbb is, Te meg használod az autót, mert a gyerekekkel máshogy nem tudod már megoldani.

Csak átgondolja, hogy milyen lenne ha nem lenne a feneke alatt az a fene nagy kényelem.


Amúgy minden elismerésem a tiéd kérdező, én ezt két napig nem csináltam volna ha lett volna autóra lehetőségem, két gyerekkel sem, nem ám néggyel.

2013. nov. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
jaja valszeg ez lesz ha tovább morog, veszek és kész, csak eddig soha nem csináltunk semmit hótellentétesen mint amit megbeszéltünk volna és jó ötletnek tartottuk volna mindketten.egyszerűen ha nem akkor valamelyikünk észérvekkel meggyőzte a másikat miért is "neki van igaza".amelyikünk érvei valóban erősebbek voltak azt belátta a másik.most meg önfejűsködik itt nekem.bezzeg ő még a boltba is kocsival megy meg ha ő viszi el a fiúkat játszótérre akkor is :D megnézném mit művelne a tömegközlekedésen egy babakocsival, egy dackorszakos 3 évessel meg két eleven kisiskolással.
2013. nov. 4. 12:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!