Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy szükségem van egy autóra?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy nem ő tart el, közös vállalkozásunk van, közös kassza, 4 gyerekünk van.

Van egy autónk, de a férjem sokat utazik, ilyenkor természetesen én autó nélkül vagyok.

Nem vágyok drága autóra, nem is luxusnak kellene,sőt eddig jól elvoltam nélküle, de mivel 4 gyerekünk van és szinte mindig én viszem őket iskolába-óvodába-edzésekre-ide-oda-orvoshoz stb már nem egyszerű a tömegközlekedés velük, főleg a 2 kicsivel (3 éves és 5 hónapos a 2 legkisebb, 6 és 8 a nagyobbak).

El nem tudja képzelni milyen nehéz ennyi felé figyelni amikor tömegközlekedéssel megyünk valahova.

Ráadásul meg is engedhetjük magunknak, mégis annyit mond rá, hogy "fölösleges 2 kocsi".

Mit tanácsoltok, hogy győzhetném meg, h nem "srakozásból" van rá szükségem?Pláne, h eddig eszembe se jutott, míg megvoltam nélküle is.



2013. nov. 4. 12:40
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Az anyagi részre kitérve: egy autó nem csak a vásárlásból áll, hanem elég jelentős havi kiadással is jár, ezen a pénzen vegyetek néhány kerékpárt, ha már olyan közel van az ovi meg a suli, így nem kell a tömegközlekedéstől függeni. A megmaradt pénzt sok hasznos dologra lehet felhasználni.


Nem tartom valószínűnek, hogy az urad direkt szivat, esetleg Te is kipróbálhatnád az

Ő egy napját tömegközlekedéssel, miközben Ő otthon furikázza a családot.



Én tudom milyen a tömegközlekedés, hisz mindenhová így járok.Ráadásul egy szóval nem mondatam, h az ő kocsija kell.Egyszerűen kell egy nekem is.Van bicajunk de nincs előttem a kép, h (főleg majd télen) szépesn egymás mellett elbicajozunk a gyerekekkel, a 3 éves a csomagtartón, a pici babám meg kenguruban rajtam.Azért valljuk be nem veszélytelen művelet ez.Nem is a távolsággal van baj, simán gyalogolnak a fiúk is, én is bármennyit.A nagyok elevenek (hát basszus, gyerekek és fiúk) a kicsi még kis ráérősen totyogó pont a dackorszakban és elég hiszis lett mióta megszületett az öccse-nagyon nehéz most vele, a pici meg pici.na meg ha bármelyikkel ne adj ég rohanni kell orvoshoz, akármi, pattanjunk a legvalószínűtlenebb időben és évszakban/időjárásban bicajra? :o

Tudom mennyibe kerül egy autó fenntartása:)

Ha nem engedhetnénk meg magunknak eszembe se jutna...

2013. nov. 4. 13:24
 22/39 anonim ***** válasza:
71%

Szuperanyuka!! (a szó JÓ értelmében, ugyanis ennek tartalak, mert ahogyan megoldod a tömegközlekedéssel a mindennapokat, az egy csoda, komolyan felnézek rád!!!)

Eljött az ideje, hogy a férjeddel cseréljetek egy-két napra!!! :-D

Szerintem már másnap ott állna az udvaron az autó... ;-)

2013. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem kell cserélni, mert akkor neki adod a döntés lehetőségét, pedig te is keresel. Tehát lehet, hogy végigcsinálja a napot és már csak azért is azt mondja, hogy áá ez semmiség és minden megy ugyan úgy, ahogy eddig. Te meg már nehéz helyzetbe hoztad magad ezzel, mert ő megtette, amit kértél, kipróbálta. Egyszerűen csak jelentsd ki, hogy veszel egy kocsit és kész. Ha nem tetszik neki, akkor is. Ugyan annyi jogod van egy kocsihoz, mint neki, nehogy már megmondja, hogy mit vehess a fizetésedből.
2013. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
61%

Ó hidd el kedves utolsó, nem mondaná azt a férje, hogy ez semmiség. Vagyis lehet, hogy azt mondaná, de olyan leharcoltan érne haza, hogy rá lenne írva az eredmény az arcára ez fix.

Csak képzeld el:

-1 darab babakocsi, egy üvöltő dackorszakos 3 éves és még két egymást kergető srác. Reggel mind a négyet összekészíteni, elterelni oviba/suliba, hazahozni, átvinni edzésre, majd hazaszállítani.

Amikor végre leadta őket a suliban, akkor menjen el bevásárolni. Jusson eszedbe, hogy kell úgy 3 kg alma (már ha a gyerekek megeszik...), úgy 5 kg krumpli, mert épp elfogyott, akkor természetesen hús, liszt, kenyér és még valami nehéz dolog. Na a lényeg, hogy legyen minimum 15 kg, amit haza kell cipelni, közben lógjon rajta az 5 hónapos, aki gondolom még otthon van veled. Aztán meg menjen el és gyűjtse össze a gyerekeket.


Ha túléli a férjed, akkor másnapra ott lesz az autód... :D

2013. nov. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Kései Sirató ***** válasza:
66%

Ha a férjed szerint elég egy autó, akkor járj te azzal az egyel, és ő járjon vonattal, vagy busszal!

A férjed szerintem egy rendkívül önző és nem segítőkész.. egy ilyen alaknak kár volt 4-et szülnöd.

2013. nov. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem simán azt mondaná dacból, hogy ez könnyű. De nem is ez a lényeg, hanem hogy nem kell a férjének bizonygatni, magyarázkodni. Ha ő úgy látja jónak, hogy kell neki egy kocsi, akkor vegyen, mivel ő is ugyan olyan kereső ember, mint a férje, tehát semmivel sincs kevesebb joga. Szerintem a bizonygatás, magyarázkodás alárendeltségre utal, mert meg akarja győzni a másikat, hogy neki az kell. Közben nem kéne függnie a másik véleményétől.
2013. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk is 4 gyerek van :)


-nem tudom, mi olyan marha nagy kiadás havonta, de az én kisautómnál így néz ki:


- 3 havonta 6000 a kötelező

- évi 2 alkalommal 5000 gépjárműadó.


Ez 28.000 -év, azazkb 2500 Ft/hó.


Van cascóm, 3500 Ft-hó, de ez nem a kötelező kategóra.


A benzin meg kinek mennyi kell.


Tedd azt, hogy menjenm a férjed busszal.

2013. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

"Kései Sirató válasza:


Ha a férjed szerint elég egy autó, akkor járj te azzal az egyel, és ő járjon vonattal, vagy busszal!

A férjed szerintem egy rendkívül önző és nem segítőkész.. egy ilyen alaknak kár volt 4-et szülnöd."


Valld be, imádtad, hogy most így ilyen "rengeteg" infó birtokában jóóóóóól beszólhattál, hogy milyen szörnyeteg a férjem és de szar életem lehet mellette :D


Szerintem sokan szeretnének ennyire "önző" férjet, mit az enyém.

Nem, nem érzem úgy, h tőle és a véleményétől függök, miért is kéne?:)

Egyszerűen tiszteljük egymást annyira, hogy megbeszélünk mindent és adunk a másik véleményére, ahogy le is írtam korábban.Ha ellentétesen gondolkozunk valamiről akkor mindketten felsorakoztatjuk az észérveket.Ilyenkor természetesen egyikünk mindig belátja, h a másiknak van igaza.Ennyire egyszerű és tökéletesen működött az elmúlt 12 évben.Hát most mivel ő még nem volt a helyzetemben nem érzi át hiába érvelek és egyszerűen fölösleges pénzkidobásnak érzi, hisz (ő úgy gondolja) alig lenne használva a kocsi.Talán tényleg igaza van sok embernek, aki azt mondja cseréljük 1-2 napra.

Nem az a fajta, aki csakazértis mondaná, h ez semmiség, sőt!Ez tutira bejönne, hisz más elképzelni, mint tapasztalni bizonyos dolgokat.Valószínű még ma felajánlom neki, hogy próbálja ki mennyi nyűggel jár a dolog és mennyivel megkönnyítené az életem.Fura, de ez eddig eszembe se jutott, már megérte a kérdést feltenni:)

2013. nov. 4. 15:50
 29/39 anonim ***** válasza:
30%
A mostani kocsitokba befér 4 gyerekülés hátulra?
2013. nov. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
74%
Miért kell az engedélye? Elmész és veszel, a te pénzed is.
2013. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!