Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy szükségem van egy autóra?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy nem ő tart el, közös vállalkozásunk van, közös kassza, 4 gyerekünk van.

Van egy autónk, de a férjem sokat utazik, ilyenkor természetesen én autó nélkül vagyok.

Nem vágyok drága autóra, nem is luxusnak kellene,sőt eddig jól elvoltam nélküle, de mivel 4 gyerekünk van és szinte mindig én viszem őket iskolába-óvodába-edzésekre-ide-oda-orvoshoz stb már nem egyszerű a tömegközlekedés velük, főleg a 2 kicsivel (3 éves és 5 hónapos a 2 legkisebb, 6 és 8 a nagyobbak).

El nem tudja képzelni milyen nehéz ennyi felé figyelni amikor tömegközlekedéssel megyünk valahova.

Ráadásul meg is engedhetjük magunknak, mégis annyit mond rá, hogy "fölösleges 2 kocsi".

Mit tanácsoltok, hogy győzhetném meg, h nem "srakozásból" van rá szükségem?Pláne, h eddig eszembe se jutott, míg megvoltam nélküle is.



2013. nov. 4. 12:40
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
74%
Tudod, hogy az én Anyukám hogyan oldotta meg a kocsiszükség kérdését (nem olyan okból, mint a tied, de ő is "önfenntartó" volt, sőt többszörösét kereste Apa fizetésének). Egyszer csak hazaállított egy kocsival. Ha nem vagy kitartott, akkor ilyen hozzáállással rendelkező férj mellett lelkiismeret-furdalás nélkül megtehetnéd...Kikéred valami olyan ismerős véleményét, aki ért hozzá, és elmész és veszel egy kicsi kocsit magadnak. Ennyi.
2013. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem mi a bajod kérdezö. Ennyi gyerek meg vállalkozás... Ha ezekre van pénz akkor miért nem veszel egy autót? Komolyan kérdem mi a bajod? A férjed jóváhagyására vársz? Vagy mi?
2013. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 Kései Sirató ***** válasza:
79%

Életképtelen vagy. Gyereket szülni tud, de az élet dolgaihoz nem nagyon értesz.

Nekem 2 gyerekem van és van saját autóm, nálunk fel se merült az, hogy ne legyen. Hanálatok van rá pénz, akkor miért gondolod, hogy a férjed nem önző? Neki kell a segge alá autó, neked marad a 4 gyerekkel való kínlódás. Az a baj, hogy másodrendűnek érzed magad. Egyenjogúság van, ez nem valami sötét arab ország.

2013. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

"Kései Sirató válasza:


Életképtelen vagy. Gyereket szülni tud, de az élet dolgaihoz nem nagyon értesz.

Nekem 2 gyerekem van és van saját autóm, nálunk fel se merült az, hogy ne legyen. Hanálatok van rá pénz, akkor miért gondolod, hogy a férjed nem önző? Neki kell a segge alá autó, neked marad a 4 gyerekkel való kínlódás. Az a baj, hogy másodrendűnek érzed magad. Egyenjogúság van, ez nem valami sötét arab ország."


Nézz utána az értelmező szótárban a szavaknak, mielőtt használod őket!

Az sem árt, ha megtanulod értelmezni a szöveget, amit olvasol.


1: Nem az engedélye kell a páromnak, leírtam, hogy egyiken sem költünk a közös kaszából olyasmire ami nagyobb kiadású és nem látjuk mindketten jónak.

Ez pusztán tisztelet kérdése.Eddig is megtiszteltük egymást azzal, hogy megbeszéltünk nagyobb horderejű dolgokat és valamelyikünk meggyőzte a másikat=egyetértés.


2: Eddig nem volt rá igényem.Eszembe se jutott.Neki akkor miért jutott volna?Volt egy autónk, használtuk mindketten, majd fokozatosan kialakult a helyzet, h többet kellett utaznia, mint nekem, hát többet használta ő.Nem volt szó róla, h "na én veszek magamnak kocsit, te meg hiába keresel ugyanannyit le vagy sz..va"


3: Most jutottam el oda, hogy szükségét érzem, bejelentettem hirtelen egyik nap és nem értette, h miért kell 2 (mivel jóval kevesebb tapasztalata van a gyerekek ide-oda elvitelében, hisz korábban megy általában el, mint mi, van, h később is ér haza mint, hogy el kellene hozni a fiúkat).Egyszerűen tanácsot kérni jöttem az érveléshez, mert nem szokásom homlokegyenest mást csinálni, mint amiben megegyezünk-ő sem.Ugyanúgy kikéri a véleményem, nálunk a megbeszélés működik évek óta, nem az, h "kit érdekel mit szól a másik, nekem ez kell, csinálom/megveszem".Ha ésszerű a dolog mindig meg tudjuk győzni a másikat és senkinek nem fáj a feje.

Nincs alá-illetve-felérendelt dolog a kapcsolatunkban.


Életképtelennek pedig semmiképp nem nevezném magam, pláne azután, hogy egyedül gondoztam évekig a beteg édesanyámat haláláig, főiskolás 20 évesként intéztem mindent, dolgoztam évekig kétkezi munkát, szereztem 2 diplomát, 2 nyelvvizsgát, 3 okj-s szakmát, versenyszerűen sportolok, ellátom a gyerekeimet, beindítottam egy vállalkozást (meg egy másikat a férjemmel közösen) és a mai napig helyt állok minden területen ahol csak kell.Az életképtelenség nagyon nem itt kezdődik....eddig nem volt rá igényem és kész.Most már van.

Azóta már megvan a kocsi egyébként:)

2013. nov. 6. 18:39
 35/39 anonim ***** válasza:
28%
Akkor beszéld meg vele és majd ő jól meggyőz téged, hogy nem kell az neked. Jelenleg úgy néz ki a szitu, hogy szerinte ő megengedheti a kényelmet a közös pénzből, te meg nem, mert ő azt mondta. És ahelyett, hogy kiállnál magadért, hogy de igenis, nekem is szükségem van kocsira, győzködni akarod, hogy hadd legyen már neked is. Szerintem ez kimeríti az alárendeltség fogalmát. Ő meg majd szépen azt mondja, hogy nem. De igazából nekem tökmindegy, hogy lesz-e kocsid, vagy cipeled a gyerekeket továbbra is, de hogy nem tudod érvényesíteni az érdekeidet az biztos.
2013. nov. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Már kaptam egy kocsit:) Egyszerűbb volt, mint hittem.Igazából eddig 2x említettem futólag, mikor épp kimerültem és ő se vette komolyan, azt hitte csak "mérgemből" mondom meg h valszeg alig lenne használva.Aztán leültünk mikor mindketten ráértünk és elondtam neki, h nem vicceltem, tényleg úgy érzem most érett meg rá az igényem ezért és ezért.Erre csak annyit mondott, hogy HÁT MIÉRT NEM SZÓLTÁL??? :D elképesztő....elbeszéltünk egymás mellett, ő azt mondja nem vette komolyan, hisz az csak 1-2x-i felsóhajtás volt (jaj de pasiból van), de hát így h már SZÓLOK egyértelmű és érthető is.szóval még aznap vettünk :) (nem szótam...jah, akk mire mondta h fölösleges 2? :) erre nem is emlékszik)
2013. nov. 6. 19:57
 37/39 anonim ***** válasza:

A 4 gyerekes vagyok! Gratulálok! :)


Nekem lánykoromból van meg az autóm, szeretem, és nem válok meg tőle. Mindenki mondogatta a 4 gyerek után, hogy kell egy nagyobb. Márminthogy ezt adjuk el, és vegyünk 7 személyeset. Mondtam, hogy nem. Akkor meg a csomagok nem férnek el nyaralásra. (idén 2 autóval mentünk, mióta megvannak az ikek).


Szóval mondtam a férjemnek, hogy ha akar, vesz egyet, de az enyém marad. 1 autóba nem megyek bele, mert most is általában én használom, de ha ő viszi el, akkor előtte gyorsan boltba menni, postára...Szóval 4 gyerek mellett kell 2 autó. Azt meg, hogy mennivel kevesebbet ér, mint mikor vettem 7 éve, akkor volt 1 millió, arra azt mondtam, nem érdekel, annyit megér, hogy van mivel mennem, és mint írtam, a fenntartása sem sok.


Sok boldogságot az autódhoz, és vezess óvatosan! :)

2013. nov. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Jaj de jó! Örülök :-D Ritkán van ilyen a gyk-n, hogy ilyen hamar megoldódik a kérdés :-) Sok örömet a járgányhoz.
2013. nov. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok:) Én se hittem, hogy ilyen hamar megoldódik, kissé túlbonyolítottam a szitut magamban:)
2013. nov. 7. 18:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!