Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy szükségem van egy autóra?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy nem ő tart el, közös vállalkozásunk van, közös kassza, 4 gyerekünk van.

Van egy autónk, de a férjem sokat utazik, ilyenkor természetesen én autó nélkül vagyok.

Nem vágyok drága autóra, nem is luxusnak kellene,sőt eddig jól elvoltam nélküle, de mivel 4 gyerekünk van és szinte mindig én viszem őket iskolába-óvodába-edzésekre-ide-oda-orvoshoz stb már nem egyszerű a tömegközlekedés velük, főleg a 2 kicsivel (3 éves és 5 hónapos a 2 legkisebb, 6 és 8 a nagyobbak).

El nem tudja képzelni milyen nehéz ennyi felé figyelni amikor tömegközlekedéssel megyünk valahova.

Ráadásul meg is engedhetjük magunknak, mégis annyit mond rá, hogy "fölösleges 2 kocsi".

Mit tanácsoltok, hogy győzhetném meg, h nem "srakozásból" van rá szükségem?Pláne, h eddig eszembe se jutott, míg megvoltam nélküle is.



2013. nov. 4. 12:40
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
83%
Hát akkor kivesz egy szabadnapot, és elviszi a gyerekeket tömegközlekedéssel, elmegy bevásárolni (a lista jó hosszú legyen), küldd el a postára, papírboltba, gyógyszertárba, majd menjen el a gyerekekért, de hirtelen hívd fel, hogy valamit elfelejtettél a boltból, menjenek be hazafele. Szerintem ha megcsinálja másnap kapsz egy kocsit. :))
2013. nov. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
74%
Amikor épp nem utazik és otthon van, találj ki valami fontos dolgot magadnak, hogy meg tudd kérni, Ő vigye aznap a gyerekeket. Egyből megtudja.
2013. nov. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

"Mondd meg neki, hogy tényleg fölösleges két autó, így holnaptól Ő buszozik, hiszen egyedül olcsóbb is, meg egyszerűbb is, "


ezen hangosan felnevettem :))))

tényleg lehet igazatok van és egy napra cserélni kéne, ennél jobb érv nem kell :))


hát igen, idegölő és piszkosul fárasztó így jönni-menni nap mint nap.pláne, h azt is tudom h bármikor könnyíthetnék a helyzeten mégis van h fél órát nyugtatom a fáradtan behisztiző fiamat pl a metróaluljáróban (meg elkapom ha rájön h ő márpedig elszalad) közben ott a pici babakocsiban, a 2 nagy meg kergeti egymást.vááá :)

2013. nov. 4. 12:58
 14/39 anonim ***** válasza:
75%

"mindig azt fújja pénzkidobás 2 autó egy családban"


Közlöd vele, hogy "igazad van drágám" és TE viszed az egy autót!!!

2013. nov. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként én eleve nem értem egy apa hogy lehet akkora bunkó, hogy önmaga számára fárasztónak, nyűgnek tartja a tömegközlekedést (hiszen kérdező te is felhoztad mi a baja vele, ő maga sem tartja jónak), de szintén dolgozó, fáradt felesége hurcolhatja vele a 4 kisgyereküket? Ez valami iszonyatos ellentmondás számomra, hogy a saját kényelme ennyire fontos neki, de a család többi része "dögöljön meg" kb.
2013. nov. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 mantis religiosa ***** válasza:
10%
Önállóságra kell nevelni a gyerekeidet! Én 7 évesen már egyedül jártam iskolába, két busszal, átszállással. A 8 éves gyereked, a 6 évessel együtt nyugodtan mehetnek már egyedül, felesleges már gyerekként az autóhoz szoktatni Őket, Veled is ez lehet a gond. Valóban vannak helyzetek amikor szükség van egy második autóra, ebben az esetben hívj taxit, és ha így drágább, mint egy másik autó fenntartása, akkor beszélj újra az uraddal, a tények ismeretében.
2013. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
83%

16: hát mindez szép és jó, 25 évvel ezelőtt én is gond nélkül sétáltam az iskolába 6 évesen, a szüleim is kb. 45 éve, de ma a pesti tömegközeledésre nem feltétlen tolnám fel a gyerekem egyedül, sőt bizonyos falvak között a helyi járatra sem. Változik a világ, a közbiztonság meg csak egyre rosszabb lesz.


Nem mondom hogy életük végéig őrizgetni kell a gyerekeket, de azért ha az általános iskolába hozzák-viszik őket talán nem bűn...

2013. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
az a baj, h még nem tapasztalta.van egy elgondolása de nem tudja milyen a gyakorlatban.annyit lát h itt van a szánkban a suli, ovi, ide mindek.úgy gondolja ritkán/vészhelyzetben használnám csak, hisz általában én is itthonról dolgozok, meg a cég is 10 perc gyalog.de azt nem tapasztalta még mennyivel korábban kell felkelni, elindulni a kicsik miatt, akik (főleg a 3 éves) valljuk be elég kiszámíthatatlan korban vannak.a sulisoknak meg már időre kell menni.du edzések, oda már tömegközlekedés kell és nem tudom mindig rábízni vkire a kicsiket.bevásárlást se tudom mindig megcsinálni míg ők suliban-oviban vannak.gyerekorvoshoz séta 20 p gyalog de vagy rémálom ennyi fiúval v rohanás h mindenhova odaérjek.ó, de még sorolhatnám:)
2013. nov. 4. 13:06
 19/39 A kérdező kommentje:
16-os: valahol értelek, hisz én 3 évesen egyedül jártam anno oviba.tényleg.igaz falun laktunk, de simán elmentem a boltba is ennyi idősen egyedül.a fiaim közül pont a 6 éves olyan szeleburdi még, h az előttünk lévő játszóra nem merném egyedül leengedni még.fut, szalad állandóan, nem néz szét, gyakran elég szétszórt.ugyanolyan nevelést kapott mint a többi, ő ilyen fajta, lehet azért mert koraszülött volt, vagy csak ilyen a vérmérsékete, lényeg, h semmiképp eszembe nem jutna egyedül elengedni.a 8 éves bátyja másik iskolába jár, zenesuliba, pont az ellenkező irányban van.más volt régen.emlékszek 2-3-4 évesen egész nap kint ógtunk gyerekek, csak enni jártunk haza.te jó ég, ma pl eszembe nem jutna a 6 évesemet egyedül leengedni bárhova.komolyan, ismerem, tuti nem merném.ez nem elkényelmesedés, hisz eddig is egyedül kocsi nélkül vittem őket ide-oda.
2013. nov. 4. 13:11
 20/39 mantis religiosa ***** válasza:
5%

Az anyagi részre kitérve: egy autó nem csak a vásárlásból áll, hanem elég jelentős havi kiadással is jár, ezen a pénzen vegyetek néhány kerékpárt, ha már olyan közel van az ovi meg a suli, így nem kell a tömegközlekedéstől függeni. A megmaradt pénzt sok hasznos dologra lehet felhasználni.


Nem tartom valószínűnek, hogy az urad direkt szivat, esetleg Te is kipróbálhatnád az

Ő egy napját tömegközlekedéssel, miközben Ő otthon furikázza a családot.

2013. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!