Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy én inkább a híd alá megyek, mint hogy ezt tovább elviseljem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 28 éves anyuka vagyok, 2 hónapos picibabával. Még a terhességem elején elkezdtünk építkezni a férjemmel, de sajnos azóta is még félkészen sincs a házunk. Az építész, (aki a férjem nagy gyerekkori barátja) folyton hitegetett, mint utóbb kiderült átvert, lehúzott és amit eddig felépített az sem ér egy kalap sz*rt se. Közben a pénzünk is rendesen kifogyó félbe került. Úgy terveztük, hogy már a házba visszük a babát, de kénytelenek voltunk kényszer megoldásként átmenetileg anyóshoz menni. Én előtte nem töltöttem huzamosabb időt vele a kötelező jópofiskodáson túl. A férjem kapcsolata nagyon hullámzó volt, hol anyuka volt az isten és a szava a szentírás, hol elküldte a fenébe. Megengedte, hogy odamenjünk havi 35ezer+rezsi+saját kaja alapon. Ez is olcsóbb, mint egy albi, a lakás meg elég szép, ezért belementem. Még kicsit örültem is neki, hisz első gyerekesként azt hittem segít majd. Aztán már az első héten kimutatta a foga fehérjét. Sírt éjjel a kislány (2hetes volt), átrohant, hogy hallgatassam el ezt a hisztis r*bancot. Ezt így szó szerint. Azóta is, ha sír akkor van hogy hajnal 3-ig az udvaron sétálok vele, mert különben átjön anyós és elkezd ordibálni. Nagyon hasfájós, a tejem már majdnem teljesen elapadt a sok idegeskedéstől. De ez még semmi. Mindennap kitakarítok, mosok, ellátom a kicsit, és elvárja hogy az ő szobáját is én csináljam. Meg is teszem, de aztán meg kritizál, hogy milyen sza*rul csináltam. Volt olyan, hogy nem volt időm főzni, és este 12óra munka után a férjem hazajött enni akart a főztjéből és rászólt, hogy tegye le a kanalat, mert ez az ő kajája. Már a férjem is nagyon rosszba van vele, nem is beszélünk, se ők emberi módon egymással. A kicsit egyszer hagytam vele fél órára adott neki 2 dl 1,5-os tehéntejet, meg egy fél doboz joghurtot és neki állt feljebb, hogy kiakadtam. A férjem szinte sosincs itthon, de én már nem bírom ezt a légkört..Van, hogy vidéken is alszik és anyósom meg kitalál ilyeneket, hogy pasik voltak nálam, és folyton konfliktust generál köztünk. Már közölte h kevés a havi 35 ezer, ha jövő hónapba is ennyit adunk ki rak az utcára. Mondtam, hogy ennél az is jobb lenne, ha egy kis lyukba mennénk albérletbe, de a férjem hallani se akar róla. Azt mondja nem fog 2* költözni egy éven belül, meg a cuccolás stb. Ő is mondta, hogy az anyja teljesen nem normális a kicsi születése óta, de valahogy bírjam ki. Már azon a ponton vagyok, hogy megfogom a gyereket és elköltözök 300km-re anyukámhoz, de a páromat nagyon szeretem, és nem ezt érdemli éjt-nappalá téve dolgozik, hogy minél hamarabb meglegyen a ház, minden pénzünket belerakjuk. Amit tudunk mi csinálunk a 2 kezünkkel, de így is sokba van. Viszont én úgy érzem 2 napot se bírok tovább ebbe a légkörbe, gyomoridegem van, ha már csak meglátom anyóst. Egyedül akkor jobb, ha dolgozik. Nem értem miért utál ennyire, megcsinálok mindent amit kér, nincs nagy szám. Annyira aljas, pl. tegnap este ettem a konyhába és kijött erre rámnézett és azt mondta, vigyázz mert nagyon nehéz lesz lefogyni és a fiamnak a vékony lányok a zsánerei..65kg vagyok, de 2 hónapja szültem...Meg van még egy csomó szemétsége. Már mondtam a férjemnek, hogy én ezt nem bírom, de azt mondja legyek türelmes. Az anyósomat is kiosztottam már, egy olyan este amikor a férjem vidéken volt, de azt mondta hogy akkor takarodhatok az éjszaka közepén a gyerekkel, ameddig ott vagyok kuss a nevem. Mit tegyek?
2012. ápr. 24. 13:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Ülj le a férjeddel, és mondd meg neki, hogy van 2 hete, hogy gondolkodjon, albit keressen. Te ezt nem bírod tovább. Őt szereted, de itt nem tudsz lakni. Ha 2 hét múlva sem dönt, akkor te hazamész anyukádhoz, és majd akkor költözöl vissza, ha kész a ház. Persze, hétvégén várod nagy szeretettel.
2012. ápr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%

Eljött az idő, hogy felvedd a kesztyűt. Mikor ketten vagytok és beszól annyit mondanék neki: Anyuka. Tudja, hogy az Apeh minden jövedelemre kíváncsi. Mióta lakunk itt: az ennyi adótartozás, plusz büntetés... hát nem kis összeg jön ki belőle.

A kedves barátot meg ugye jól bepereltétek?

2012. ápr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
El se tudom hinni,hogy vannak ilyen szemét emberek,mint az anyósod.Nagyon undorító és értelmetlen a viselkedése,hogy mondhat egy ember ilyet,pláne ha az unokájáról van szó hogy hisztis r*banc ???Én biztos le ülnék a párommal és megmondanám vagy albérlet amíg nem készül el a ház, vagy leköltöznék anyukámhoz.Oké ,hogy a párod nem ezt érdemli,de hogy hagyhatja hogy így viselkedjen az anyja?És miért tűri?Az én párom ezt biztos nem hagyná!!!!!Ha ott maradtok még a kapcsolatotok is rámehet ha ilyen hazugságokat talál ki,és ez a légkör a gyereknek is nagyon rossz!!
2012. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Csak egy jó megoldás létezik ebben a helyzetben, és szerintem te is tudod mi az... a költözés! Mindenképpen vedd rá a férjedet hogy menjetek onnan. Pakold össze a cuccaitokat és így nem foghatja a pakolászásra a dolgot... Ha kell menj utána egyedül a dolgoknak, ő úgyis követni fog! De első lépésként én összepakolnék, onnan már könnyű az út a költözésig (vagy legalábbis könnyebb).
2012. ápr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Persze h bepereltük majdnem 2millióval húzott le a 8hónap alatt..a férjem vakon megbízott benne..de hogy abból mikor látunk pénzt..
2012. ápr. 24. 14:06
 6/30 anonim ***** válasza:
89%

Mi az hogy leribäncozza a saját csecsemőkorú kis unokáját???

Én a helyedben még ma hazamennék anyámhoz a babával.



28/n

2012. ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%
Az elsőnek tökéletesen igaza van.Egy pici albi is ezerszer jobb mint ez.Ha nem keres(tek)két héten belül egy albit, akkor csomagolj és menj anyukádhoz.Hidd el, hamar fog keresni albérletet akkor.
2012. ápr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
77%

Végigolvastam...

Azt kell, hogy mondjam - partner vagy ebben a helyzetben. Belementél a játékába, és Te állsz vesztésre.


Annyiból jó helyzetben vagy, hogy az adu ász (férjed) nincs egyértelműen az anyós paklijában.


Terítened kell, és kiszállni a játékból. Ultimátum a férj felé: vagy Ti költöztök, vagy csak Te a picivel...

2012. ápr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Egyébként a párom szerint az a baj, hogy nem bírja elviselni a kicsit..Csak akkor nem értem minek mondta, hogy oda mehetünk..Meg különben is mégis a saját unokája. De mint utólag megtudtam, amiket a férjem mesélt mostanában anyának se volt egy mintapéldány..Akkor is nagyon smucig volt, amikor a párom 18 évesen elköltözött még a ruháit sem vihette el amit az anyja vett. Az apósom nagyon jó fej, ő segített neki eleinte. De ennek ellenére mindig meg tudta etetni a férjemet, az "egyedül neveltelek fel, rád áldoztam az életem" dumával, ezért mindig hullámzó volt a viszonyuk. Nyilván ha ezt tudom hamarabb, nem megyek oda..De a férjem azt mondta álmába se gondolta, h ilyen lesz. Mikor terhes voltam akkor segítőkésznek és jófejnek mutatkozott..
2012. ápr. 24. 14:12
 10/30 anonim ***** válasza:
85%
Költözz el vagy albérletbe vagy az anyukádhoz, mert idegileg tönkre mész és ez a babának se jó ha ha mindig ideges vagy .Erre rá megy a kapcsolatod is a férjeddel ha nem léptek.
2012. ápr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!