Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy én inkább a híd alá megyek, mint hogy ezt tovább elviseljem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 28 éves anyuka vagyok, 2 hónapos picibabával. Még a terhességem elején elkezdtünk építkezni a férjemmel, de sajnos azóta is még félkészen sincs a házunk. Az építész, (aki a férjem nagy gyerekkori barátja) folyton hitegetett, mint utóbb kiderült átvert, lehúzott és amit eddig felépített az sem ér egy kalap sz*rt se. Közben a pénzünk is rendesen kifogyó félbe került. Úgy terveztük, hogy már a házba visszük a babát, de kénytelenek voltunk kényszer megoldásként átmenetileg anyóshoz menni. Én előtte nem töltöttem huzamosabb időt vele a kötelező jópofiskodáson túl. A férjem kapcsolata nagyon hullámzó volt, hol anyuka volt az isten és a szava a szentírás, hol elküldte a fenébe. Megengedte, hogy odamenjünk havi 35ezer+rezsi+saját kaja alapon. Ez is olcsóbb, mint egy albi, a lakás meg elég szép, ezért belementem. Még kicsit örültem is neki, hisz első gyerekesként azt hittem segít majd. Aztán már az első héten kimutatta a foga fehérjét. Sírt éjjel a kislány (2hetes volt), átrohant, hogy hallgatassam el ezt a hisztis r*bancot. Ezt így szó szerint. Azóta is, ha sír akkor van hogy hajnal 3-ig az udvaron sétálok vele, mert különben átjön anyós és elkezd ordibálni. Nagyon hasfájós, a tejem már majdnem teljesen elapadt a sok idegeskedéstől. De ez még semmi. Mindennap kitakarítok, mosok, ellátom a kicsit, és elvárja hogy az ő szobáját is én csináljam. Meg is teszem, de aztán meg kritizál, hogy milyen sza*rul csináltam. Volt olyan, hogy nem volt időm főzni, és este 12óra munka után a férjem hazajött enni akart a főztjéből és rászólt, hogy tegye le a kanalat, mert ez az ő kajája. Már a férjem is nagyon rosszba van vele, nem is beszélünk, se ők emberi módon egymással. A kicsit egyszer hagytam vele fél órára adott neki 2 dl 1,5-os tehéntejet, meg egy fél doboz joghurtot és neki állt feljebb, hogy kiakadtam. A férjem szinte sosincs itthon, de én már nem bírom ezt a légkört..Van, hogy vidéken is alszik és anyósom meg kitalál ilyeneket, hogy pasik voltak nálam, és folyton konfliktust generál köztünk. Már közölte h kevés a havi 35 ezer, ha jövő hónapba is ennyit adunk ki rak az utcára. Mondtam, hogy ennél az is jobb lenne, ha egy kis lyukba mennénk albérletbe, de a férjem hallani se akar róla. Azt mondja nem fog 2* költözni egy éven belül, meg a cuccolás stb. Ő is mondta, hogy az anyja teljesen nem normális a kicsi születése óta, de valahogy bírjam ki. Már azon a ponton vagyok, hogy megfogom a gyereket és elköltözök 300km-re anyukámhoz, de a páromat nagyon szeretem, és nem ezt érdemli éjt-nappalá téve dolgozik, hogy minél hamarabb meglegyen a ház, minden pénzünket belerakjuk. Amit tudunk mi csinálunk a 2 kezünkkel, de így is sokba van. Viszont én úgy érzem 2 napot se bírok tovább ebbe a légkörbe, gyomoridegem van, ha már csak meglátom anyóst. Egyedül akkor jobb, ha dolgozik. Nem értem miért utál ennyire, megcsinálok mindent amit kér, nincs nagy szám. Annyira aljas, pl. tegnap este ettem a konyhába és kijött erre rámnézett és azt mondta, vigyázz mert nagyon nehéz lesz lefogyni és a fiamnak a vékony lányok a zsánerei..65kg vagyok, de 2 hónapja szültem...Meg van még egy csomó szemétsége. Már mondtam a férjemnek, hogy én ezt nem bírom, de azt mondja legyek türelmes. Az anyósomat is kiosztottam már, egy olyan este amikor a férjem vidéken volt, de azt mondta hogy akkor takarodhatok az éjszaka közepén a gyerekkel, ameddig ott vagyok kuss a nevem. Mit tegyek?
2012. ápr. 24. 13:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

A férjed ezt tűri, hogy a kislányotokra ilyet mond?

Oké, hogy nem ezt érdemli a férjed, de te sem ezt érdemled.


Ki tudja mikorra lesz kész a ház, addigra meg egy idegroncs leszel. Nem igaz, hogy a férjednek nem ér annyit a költözés, hogy nyugalomban legyen a felesége, meg a kisgyereke.


Én biztos leülnék vele beszélni, elmondanám, hogy a gyereknek se jó ez az állapot,mert akármilyen kicsi is, érzi.

Én tuti nem tenném ki a párom egy ilyen gonosz nőnek, ha 10szer kellene költözni egy évben, akkor 10szer költöznék, ha a családomról van szó, nincs lehetetlen!

2012. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
4%
Azt nem értem, miért nem főztél a férjednek, ha annyit dolgozik? A gyereket ellátod, főzöl, mellette gyors kitakarítasz.
2012. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Átvágós havert beperelni, haver, nem haver, itt az idő megmutatni neki, hogy kit vágjon át. Bizonyítékot szerezni arra, hogy anyós a tudtod nélkül joghurtot adott a gyereknek, és beperelni kiskorú veszélyeztetéséért. (Ez nagyon egyszerűen bizonyítható pl, ha elteszed azt a kiskanalat, amelyikkel etette, mielőtt elmosná - rajta van a gyerek nyála, kész a bizonyíték.) Költözni akárkihez, ennél már egy szakadt albi is jobb, vagy csak van valami haverotok, aki ugyanennyiért vagy kicsit többért befogadna titeket egy rövid időre. Vagy menj anyukádhoz 300 km-re, a férjeddel meg nem kell összebalhézni (nem is szabad!), mondd meg neki szépen, hogy menjen utánad, amint tud, vagy látogasson meg hétvégenként, amíg kész nincs a ház.
2012. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Azért nem főztem, mert egész nap az épülő házunknál voltam, anyagot hoztak, azt segítettem lerakni, vigyáztam rá, ameddig el nem pakolták..Mivel a kicsi szopizik, én elvoltam szendvicsen meg ilyesmin úgy gondoltam a férjemnek este csak jut egy tányér főtt kaja, de tévedtem..
2012. ápr. 24. 14:17
 15/30 anonim ***** válasza:

A férjed egyszerűen nem fogja fel a helyzet komolyságát. Mivel nem ő van otthon, nem őt tartja terrorban anyósod, könnyen mondja, hogy bírd ki.

Két kisgyerekem van, én ilyen helyzetben bizony fognám a motyómat és költöznék, még ha csak ideiglenesen is.

Szépen szedd össze a dolgaidat, amit nem tudsz magaddal vinni,menekítsd át ismerősökhöz, és menj!

A férjedet csak egy ilyen blöffel tudod rádöbbenteni, hogy már tarthatatlan a helyzet.

2012. ápr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
86%
71%, miért az a lényeg, hogy főzött-e vagy sem? egy felnőtt férfi nem fog éhenhalni, ha a feleség egy héten egyszer urambocsá nem tesz elé meleg ételt...
2012. ápr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
72%
Ha az utolsó előtti a főzésen van fennakadva, hát... szegényke, a szövegértelmezése 0. De legalább olvasni tud.
2012. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
76%
Húúú basszus kinyílt a bicska a azsebembe hisztis ribanc egy 2 hetes csecsemő ááá ez nagyon durva én átéltem ugyanezt annyi külömbséggel,hogy nem volt gyerek .Ha a párom jelen volt így úgy amúgy de hálistennek lebukott tudod hogy?Azt hitte hogy a fia kiment az udvarra de nem ott volt hanem a fürdőbe és szinte kirontott a szobából és kajak így innen tűnés te kurv@ elsejéig!Ez január 29-én volt minusz 19 fok este 10 óra.A párom nagyon kiállt mellettem annyira köszönöm neki pedig eltelt 12 év de eljöttünk aznap éjjel és a kocsiba aludtunk.Sztem senki nem mert volna ott maradni mikor olyan kijelentést tett mind kettő(apja,anyja)hogyha lemerünk feküdni mind kettőnknek átvágja a torkát és ez mind miért volt?Mert nem vett fel neki a fiúk személyi kölcsönt mert tudta hogy úgyse fizetik vissza mi meg akkor keztük el a közös életünket fontosabb volt hogy lakásunk legyen miegymás.És épp albérletet kerestünk de hálistennek a szerencse mellénk állt mert 2 napon belül volt albérletünk addig egy kis motelben voltunk:)De saját maguk alatt vágták evvel a viselkedéssel a fát mert százszormegbánták de késő a páromat egyszer kell megbántani ha valakire megharagszik nincs se isten se ember aki kiengesztelhetné.
2012. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
90%

Fizettek neki albérletet+rezsit - akkor itt jogok is vannak ám! Pl az, hogy nem rohangál be a szobátokba éjjel.

DE én is úgy látom, ahogy sokan mások: költözni kell. A férjed sem bírná ha egész nap otthon lenne, ezt meg kell értse!

Kitartást!

2012. ápr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
55%

Szánalmas egy nő.Adj ultimátumot a férjednek,hogy vagy együtt költöztök,vagy külön,de te a kicsivel mész.Kikészít ez a nő téged.Na az én anyósom azt mondaná,hogy hisztis ribanc, kapott volna ne félj.De párom is szájba vágta volna az biztos.A gyerekemre ilyet senki nem mond.

Meg az,hogy kint kell az udvaron sétálni,mert ordít,ha sír a kicsi.Tudta mikor felajánlotta,hogy menjetek oda mivel jár egy gyerek.Viselje el.

2012. ápr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!