Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel nem tudunk kiegyezni...

Férjemmel nem tudunk kiegyezni a baba nevén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindenképpen egy névhez ragaszkodik, ami viszont szerintem nagyon nem szép. Amúgy soha nem is tetszett, nálam pont ez az az egy név, ami helyett bármit bevállalnék csak ezt ne. Már mindent mondtam neki, felajánlottam neki, hogy válasszon bármilyen másik nevet és jó lesz, csak ezt ne, de egyszerűen nem hajlandó engedni (az édesanyját hívják így). Mivel az én gyerekem is lesz, ezért úgy gondolom, hogy igenis van beleszólásom, hogy legalább mi ne legyen. Mit tehetnék még? (természetesen az édesanyja repdes az örömtől, hogy valószínűleg róla lesz elnevezve a kicsi, így még ez is egy plusz, ami miatt a párom nem akar engedni)
2012. febr. 19. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%

Megtudhatjuk, mi ez a név?

Egyébként ne aggódj, nem adathatja a te beleegyezésed nélkül azt a nevet a babának. Egyszer tettem fel egy ilyen elméleti kérdést, hogy mi van akkor, ha nem tudnak megegyezni, ki mondja ki a végsőt? És több anyuka azt írta, csak őket kérdezték meg szülés után, nem az apukát. Szóval ha addig nem hajlandó valami kompromisszumra a férjed, te majd egy általad választott nevet mondasz és kész. Nem szép, de a férjed sem értem, miért köti az ebet a karóhoz...

Abszolút meg tudlak érteni! Mi fiút szeretnénk, és ha a párom kitalálná, hogy az apjáról nevezzük el, kiszaladnék a világból. :D (egyrészt, mert nem tetszik a neve, másrészt mert abszolút nem kedvelem az apját)

2012. febr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:

Hát direkt nem írtam nevet, hogy senkit ne bántsak meg :) úgy gondoltam így kaphatok a leginkább jó válaszokat, mert ha most ideírom, hogy X név, akkor tuti, hogy az összes X nevű megtalál és leordítja a fejem, hogy mi bajom a nevével :D


Férjem háta mögött nem szeretnék nagyon így áskálódni, de lehet, hogy nem lesz más megoldás... az a gond, hogy 2 nevet megint nem szeretnénk neki adni, mert úgy is csak egy néven fogjuk szólítani. Tehát ez sem jöhet szóba, hogy akkor majd lesz X és Y.

2012. febr. 19. 11:02
 3/65 anonim ***** válasza:
100%

1. Akkor 2 keresztneve legyen, az első egy normális keresztnév, a második az anyósod csúnya keresztneve, amit majd nem használtok.

2. Mondd azt, hogy nem jó, mert olyan már van a családban, és az olyan ódivatú, hogy több személyt is ugyanúgy hívnak a családban.

2012. febr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
86%
A gyerek kettőtöké.Mindkét szülőnek ugyanannyi joga van hozzá.Ha nem tudtok megegyezni, adjatok neki két nevet.Aztán majd kialakul.
2012. febr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem nyugodtan lehet két neve a gyereknek. Én ismerek olyat aki mind a kettőt használja és mind a kettőről megismerik.

Jópofa szokás. Hátránya nem lesz belőle.

2012. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
69%
szerintem ne adjatok 2 nevet a gyereknek (bár tény, hogy ez lenne a legjobb kompromisszum), de félő, hogy a férjed ragaszkodni fog hozzá, hogy a csúnya nevet használjátok, míg te pont a másikat szeretnéd. próbáljatok még időben dűlőre jutni, mert csúnya dolgok kisülhetnek abból, ha te egyedül adsz nevet a szülőszobán
2012. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
100%
mondd meg neki, hogy ne utáltassa meg veled végleg anyósodat.
2012. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
100%
mi is két nevet adtunk.én olyat biztos nem adnek ami nem tetszik nekem.
2012. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván 2 embernek kell erről dönteni, hisz a ti gyereketek. De ha ennyire nem akarod azt a nevet, amit jogosnak találok, hiszen én sem nevezném el az anyósomról a gyereket, akkor azt mondom, hogy te fogsz X órát vajúdni azzal a gyerekkel és te "szenvedsz" 9 hónapja. A szülőszobába meg úgyis tőled fogják megkérdezni. A drasztikus megoldás az ez lenne. A férjed meg ne haragudj de egy elég fafejű bunkó ha 1 név körül forog a világa és nem is óhajt máson gondolkodni.
2012. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
100%

"Hát direkt nem írtam nevet, hogy senkit ne bántsak meg :) úgy gondoltam így kaphatok a leginkább jó válaszokat, mert ha most ideírom, hogy X név, akkor tuti, hogy az összes X nevű megtalál és leordítja a fejem, hogy mi bajom a nevével :D"


Én biztos nem. :D Hajlamos vagyok egy nevet a viselője alapján szeretni vagy nem szeretni. Én tuti, még második névnek sem engedném, mint valaki ajánlotta. Egyetértek, hogy közös döntés, de úgy elfogadtatni egy nevet, hogy a másik utálja, az nem fair... Pl. nekem a Zsombor nagyon tetszik, de a páromnak nem, így sajna nem adhatjuk a fiunknak, ha lesz egyszer. Mert tiszteletben tartom, hogy nem tetszik neki.

2012. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!