Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel nem tudunk kiegyezni...

Férjemmel nem tudunk kiegyezni a baba nevén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindenképpen egy névhez ragaszkodik, ami viszont szerintem nagyon nem szép. Amúgy soha nem is tetszett, nálam pont ez az az egy név, ami helyett bármit bevállalnék csak ezt ne. Már mindent mondtam neki, felajánlottam neki, hogy válasszon bármilyen másik nevet és jó lesz, csak ezt ne, de egyszerűen nem hajlandó engedni (az édesanyját hívják így). Mivel az én gyerekem is lesz, ezért úgy gondolom, hogy igenis van beleszólásom, hogy legalább mi ne legyen. Mit tehetnék még? (természetesen az édesanyja repdes az örömtől, hogy valószínűleg róla lesz elnevezve a kicsi, így még ez is egy plusz, ami miatt a párom nem akar engedni)
2012. febr. 19. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
na halljuk vagyis lássuk :)
2012. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
tippelek: Zsuzsanna? :D
2012. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
Tipp: Andrea?
2012. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 A kérdező kommentje:

Nem, egyik sem :)

Evelinek, ne haragudjatok, hogy nem tetszik a nevetek! (bocsi, tényleg múltbéli vonatkoztatásai vannak a dolognak)

2012. febr. 21. 11:34
 55/65 anonim ***** válasza:
Megértelek. :D Ehhez a névhez engem sem kötnek szép emlékeke, meg nem adnám amúgy sem. Hogy lehet ezt becézni? Evi? Evelinke? :D
2012. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy Evelin óvodatársam még anno és ő jut róla eszembe. Olyan fehér volt a bőre, hogy látszottak a halántékán a kék erek és féltem az ereitől :D
2012. febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a válaszokat, de mi mikor egyezkedtünk, minden áron Erzsinek akarta a gyereket, én meg mondtam, hogy az biztos nem lesz, majd akkor, ha ő nyom a szülőszobán helyettem, akkor visszatérünk arra, hogy lesz-e Erzsi a gyerek vagy sem. A gyerek nem Erzsi.
2012. márc. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj ezzel a névvel.

De mindenkinek van pár olyan név amit soha.

Nem feltétlen mert csúnya,hanem mert valamihez kötődik.

Nekem is ilyen a Balázs,Gergő,Melinda,meg még pár.Szép nevek,de olyan emberekhez kötődnek,akikre nem gondolok szivesen.

A gyereknek sem adnám ennél fogva.

Nálunk ez ugy volt,hogy naptár,és első körben két papir,felirtuk mindketten azokat amiket semmiképp nem szeretnénk.Aztán kihúztuk a semlegeseket is,ezeket már közösen.

Igy maradt kb 40 név,ami tetszett.Ekkor 5 hónapos terhes voltam.Végignéztük a becézéseket,a jelentéseket,hogy illik-e a vezetéknevéhez,igy 5 maradt.Aztán egyik összebújós este eldöntöttük mi is legyen (az 5ből lett végül)

2012. márc. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van pár név, ami határozottan tetszik, és van néhány, ami határozottan nem. Szerencsére átlagos nevek tetszenek, párom vezetékneve is átlagos, szinte bármilyen név illik hozzá, és már rég megbeszéltük, hogy első fiú Zoltán, első lány Dóra lesz. A Zoltán az egyetlen, amihez ragaszkodom, neki pedig nincs vele baja, és van még jópár, ami tetszik, de majd meglátjuk, mi lesz velük. Már persze ha lesz gyerek... reméljük lesz. Zoltánon kívül inkább olyanok vannak, amelyek semmiképpen. Ilyen a Hunor, az Ajtony, a Zétény, a Botond, az Enikő, a Nóra, a Béla, a Lajos, a János, és sok-sok új név, pl. Napsugár. Ezeket semmiképpen nem szeretném, nagyon tetszik viszont még az András, István, Eszter, szépnek tartom az Almát is, bár nem adnám a lányomnak.

Egyik ismerősöm a három fiát Hunornak, Zéténynek és Ajtonynak hívják... borzalmasnak tartom az ízlését nevek terén :) (Elnézést az ilyen nevűektől, semmi személyes vonzata nincs, egyszerűen a hangzásuk nem tetszik)

2012. márc. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
100%
LOL, nekem pont a kedvenc nevem az Evelin :D De szerintem szerencse, hogy nem mindenkinek ugyanaz az ízlése, különben mindenkit így hívnának :)
2012. márc. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!