Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel nem tudunk kiegyezni...

Férjemmel nem tudunk kiegyezni a baba nevén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindenképpen egy névhez ragaszkodik, ami viszont szerintem nagyon nem szép. Amúgy soha nem is tetszett, nálam pont ez az az egy név, ami helyett bármit bevállalnék csak ezt ne. Már mindent mondtam neki, felajánlottam neki, hogy válasszon bármilyen másik nevet és jó lesz, csak ezt ne, de egyszerűen nem hajlandó engedni (az édesanyját hívják így). Mivel az én gyerekem is lesz, ezért úgy gondolom, hogy igenis van beleszólásom, hogy legalább mi ne legyen. Mit tehetnék még? (természetesen az édesanyja repdes az örömtől, hogy valószínűleg róla lesz elnevezve a kicsi, így még ez is egy plusz, ami miatt a párom nem akar engedni)
2012. febr. 19. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adnám szívesen a lányomnak mondjuk a Margit nevet (elnézést minden Margittól), egyszerűen azért, mert nem tetszik, nem 'koraktuális', másrészről én sem örültem volna, ha ezt a nevet kaptam volna, mert már születésemkor is 'elavult' volt. Tényleg nem akartam senkit megbántani, de én így gondolom.

Ha én lennék a kérdező helyében és ennyire ellenszenvvel viseltetnék a kérdéses név iránt, én sem engednék.

Az anyós hogy viszonyul a kérdéshez? Ő tudja, hogy ez konfliktust okoz köztetek? Esetleg nem tudnál beszélni vele és esetleg megkérni, hogy próbáljon beszélni a férjeddel? (nem tudom, milyen viszonyban vagytok)

Egészséget Neked és a Babának!

2012. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jókívánságot, meg úgy mindenkinek a segítséget :) Férjem édesanyja nem tudja, hogy ez most konfliktushoz vezetett, de nem is igazán akarom neki mondani, nem hiszem, hogy jól esne neki, ha az arcába vágnám, hogy : Bocsi nem lesz X a kislány, mert szerintem csúnya a név!

Inkább a férjem próbálom meggyőzni, mert az úgy egyszerűbb, ha majd ő egyszerűen szól, hogy mégis egy másik név mellett döntöttünk. Meglátjuk. Most már eljutott addig, hogy megnézze ezt a névjegyzéket, mutattam is egy nevet arra már azt mondta, hogy szép. Ez már haladás. Mire megszületik a kicsi talán sikerül dűlőre jutnunk (másfél hónap múlva remélem).

2012. febr. 19. 18:40
 43/65 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek.


Párom nekem is közölte,hogy ha kislány akkor az anyukája nevét (ami az én nagymamám,meg még másik 6 rokon neve is,olyan gyakori),ha kisfiú,akkor az ö nevét (ami az apja és nagyapja neve is,tehát már 4 generáción keresztül lenne) kapja.

Eléggé házisárkány énemet kellett előszednem mire megegyeztünk,hogy nem igy lesz,annyit engedtem hogy második névként szerepel,mert végülis nem csúnya,csak had ne hivják már ugyanugy.

(engem is ugy hivnak ahogy anyámat,páromat ahogy az apját,kiskoromban nagyon utáltam hogy nem hivtak a nevemen,mert ugy anyámat hivták)


te döntésed lesz,de harcold ki hogy ne a tudta nélkül keljen

2012. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
81%
Huh, nagyon nem kompromisszumkesz a ferjed... Egyet ertek az elozoekkel, ragaszkodj az igazadhoz! Talan ha latja, hogy "megtorhetetlen" vagy, elobb-utobb enged. A kompromisszum kedveert fontold meg a ket nevet, nem olyan rossz megoldas, igaz, hogy nehezkesebb, meg allandoan hallani fogod a csunya nevet is, de legalabb te ugy szolitod majd, ahogy akarod, az is valami. A szuloszobas trukkot viszont nem javaslom, mikor en szultem, az apukat kerdeztek meg, mikor kivittek a babat furdetni. Szoval nehogy a visszajara suljon el...
2012. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
100%

Bár a kérdező sajnos nem akarja elárulni, hogy melyik névről van szó, de szerintem nagyon nem mindegy, hogy mondjuk alapjában egy elfogadható, viselhető név (pl. Anna), amit sok kislánynak adnak, sőt igen gyakori, és csak a kérdezőnek nem tetszik, vagy mondjuk Erzsébet, Margit, Mária, ami szerintem tényleg nagyon "szigorú", öreges név, pláne egy kislánynak, és amit mostanában szinte alig-alig adnak az újszülötteknek. Szóval ha utóbbi típusú névről van szó, akkor esetleg azzal is lehetne érvelni férjednek, hogy csúfolni fogják a kislányt és később is utálni fogja a nevét.

Amúgy csak úgy érdekelne, anyósod szereti a saját nevét? Neki tetszik egyáltalán??


Mindettől függetlenül, a gyerek a kettőtök gyereke, nem csak és kizárólag a férjedé. Ahogy sosem adnék olyan nevet a gyerekemnek, ami a férjemnek nem tetszik, én is ugyanúgy elvárnám - ez alap! -, hogy ő se akarjon olyan nevet adni, amitől engem kiráz a hideg.

Nálunk is volt egy fiúnév, amit a férjem nagyon favorizált, de nekem nagyon nem tetszett, így el is vetettük, és olyan nevet kerestünk, ami mindkettőnknek tetszik.

2012. febr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 A kérdező kommentje:
Anyósomnak semmi baja sincs a nevével. Viszont most férjem már ott tart, hogy 1-2 névre már ráfogta, hogy szép. Meg amiket korábban én is mondtam azokon is gondolkozik. Azzal érveltem, amit ti is mondtatok, hogy lényegében mégis csak én hordom ki, meg én szülöm meg, legalább annyit had mondjak meg, hogy mi ne legyen. És a drága jótét lélek ebben igazat adott nekem :) egyébként most beszéltem az anyósommal telefonon és mondtam neki, hogy gondolkodunk más neveken is és azt mondta, hogy ez természetes, sőt még tetszettek is neki a példák, amiket mondtam. Szóval most már jók az esélyeim :D nagyon szépen köszönöm a segítségeteket :)
2012. febr. 20. 12:34
 47/65 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet.

A párom az édesapja után akarja elnevezni a gyereket. Ami viszont egy tipikus régi név, én ennél valami sokkal szebbet, nekem tetszőbbet akarok adni a fiamnak.

A lánynéven meg tudtunk egyezni.

Nem tudjuk a nemét, ilyen téren szeretném, hogy kislány legyen :)

2012. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
annyira, de annyira nagyon nagyon kiváncsi vagyok, hogy melyik névről van szó :D:D:D
2012. febr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 A kérdező kommentje:
Sejtem mennyire és tényleg bocsi, hogy nem árulom el, de egyáltalán nem egy öreges névről van szó, még csak azt sem lehet ráfogni, hogy nagyon gyakori vagy nagyon ritka. Egy tök átlagos név, egyszerűen engem irritál a hangzása is, meg mindig azt a volt ismerősömet juttatja eszembe, akit mindig utáltam.
2012. febr. 20. 17:53
 50/65 A kérdező kommentje:
De, ha mindenki megígéri, hogy nem fog piszkálni csak azért, mert amúgy egy normális névről van szó, akkor leírom :D csak tényleg vegyétek figyelembe, hogy pl biztos nektek is van olyan név, ami teljesen normális, átlagos, egyáltalán nem öreges stb és mégsem tetszik nektek. Szóval ebből induljatok ki :D
2012. febr. 20. 18:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!