Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel nem tudunk kiegyezni...

Férjemmel nem tudunk kiegyezni a baba nevén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindenképpen egy névhez ragaszkodik, ami viszont szerintem nagyon nem szép. Amúgy soha nem is tetszett, nálam pont ez az az egy név, ami helyett bármit bevállalnék csak ezt ne. Már mindent mondtam neki, felajánlottam neki, hogy válasszon bármilyen másik nevet és jó lesz, csak ezt ne, de egyszerűen nem hajlandó engedni (az édesanyját hívják így). Mivel az én gyerekem is lesz, ezért úgy gondolom, hogy igenis van beleszólásom, hogy legalább mi ne legyen. Mit tehetnék még? (természetesen az édesanyja repdes az örömtől, hogy valószínűleg róla lesz elnevezve a kicsi, így még ez is egy plusz, ami miatt a párom nem akar engedni)
2012. febr. 19. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
100%
És ezek ellenére elvárná a férjed, hogy a pici gyereketek ezzel a névvel éljen? Ez akkora konok önzőség! Szerintem minden nőnek vannak olyan női nevek, amiktől rosszul van, mert szerintem ránk inkább jellemző, hogy megutáljuk a nevet, ha a viselőjével rossz élményeink vannak.
2012. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy ő kijelentette, hogy ő már évek óta tudja, hogy majd ha egyszer lánya lesz, akkor X lesz. Mondtam már neki mindent, hogy ugyanúgy az én gyerekem is lesz stb, de egyszerűen nem érti, hogy miért nem tetszik nekem a név... ahj :( most próbálom azzal győzködni, amit ti is írtatok, hogy én hordom ki, én szülöm meg, legalább annyi beleszólásom legyen, hogy hogyan ne hívjuk.
2012. febr. 19. 11:42
 23/65 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez az! Legalább azt mondhasd, hogy mi NE legyen. Mert ha még az lenne, hogy te is így ragaszkodnál egy másik névhez, de nem, te abszolút hajlandó vagy beszélni más névről, bármiről, csak arról nem. Hogy lehet ilyen önfejű a férjed? És mi az, hogy évekkel ezelőtt eldönti? És te nem tehetted volna ugyanezt? Van annyi női név, egyszerűen olyan nincs, hogy más név ne tetsszen neki, mint az anyjáé. Meg ilyen alapon, ahogy írták is, te is ugyanolyan jogon ragaszkodhatnál a te édesanyád nevéhez.
2012. febr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:
Egyébként én sem értem, hogy egy férfi hogy lehet ennyire makacs. Azt gondoltam, hogy inkább a nőkre jellemző az, hogy adott esetben már kislány korukban kigondolják, hogy ha egyszer anyák lesznek, akkor hogy fogják hívni a kicsit. Persze ezen én is gondolkodtam és nekem is voltak/vannak favorit neveim, de már tényleg ott tartok, hogy bármi csak az ne. Nagyon sok szép név van, épp az előbb mutattam meg neki azt a névjegyzéket (vagy mit), hogy tessék válogatni, bökjön rá egyre, ami nem hangzik nevetségesen és nem azt sugallja, hogy mexikói sorozat függők vagyunk és kész.
2012. febr. 19. 11:58
 25/65 anonim ***** válasza:
100%
És hajlandó volt legalább körülnézni a választékban? :)
2012. febr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 A kérdező kommentje:
Igen :) de nem hiszem, hogy most erre rá fog bólintani, még biztos kell győzködnöm pár hétig, de több hónapot már nem, mert annyi idő nincsen.
2012. febr. 19. 12:04
 27/65 anonim ***** válasza:
1%

A leírásaid, válaszaid alapján:


A makacs és önző Te vagy.


Mit tegyél?


Hagyd meg neki a választás jogát előítéletektől, berögződéseidtől, ízlésedtől mentesen.

2012. febr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 A kérdező kommentje:
Nem értem miért lennék makacs és önző?
2012. febr. 19. 12:11
 29/65 anonim ***** válasza:
1%

Azért mert a férjed érzelmi alapon választ. Csak talán ezt nem mondja ilyen nyíltan Neked.

Az édesanyja neve ezért fontos számára.


A név hagyomány alapján folytatódhat a generációk során.


Megvan ennek az oki háttere.

2012. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 A kérdező kommentje:
Lehet, de úgy gondolom, hogy nem az övé lesz a baba, hanem a MIÉNK. Ennél fogva szerintem van annyi beleszólásom nekem is, mint neki. Úgy gondolom az nem önzőség, ha én engedtem a kedvenc neveimből és már szinte bármire rábólintanék, csak erre az egyre nem. Persze ez is relatív, az ő szemszögéből én vagyok az önző, az enyémből meg ő.
2012. febr. 19. 12:20
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!