Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel nem tudunk kiegyezni...

Férjemmel nem tudunk kiegyezni a baba nevén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindenképpen egy névhez ragaszkodik, ami viszont szerintem nagyon nem szép. Amúgy soha nem is tetszett, nálam pont ez az az egy név, ami helyett bármit bevállalnék csak ezt ne. Már mindent mondtam neki, felajánlottam neki, hogy válasszon bármilyen másik nevet és jó lesz, csak ezt ne, de egyszerűen nem hajlandó engedni (az édesanyját hívják így). Mivel az én gyerekem is lesz, ezért úgy gondolom, hogy igenis van beleszólásom, hogy legalább mi ne legyen. Mit tehetnék még? (természetesen az édesanyja repdes az örömtől, hogy valószínűleg róla lesz elnevezve a kicsi, így még ez is egy plusz, ami miatt a párom nem akar engedni)
2012. febr. 19. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
100%
Mi addig válogattunk, ameddig olyat nem találtunk, ami mindkettőnknek tetszik. Rokonokat nem kérdeztük meg, nem kívánságműsor.
2012. febr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
100%
Mi két nevet adtunk, egyet ő, egyet én. Tiszteletben tartottuk a másik döntését.
2012. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom. Az a bajom a két névvel, hogy pl nekem is 2 van és engem inkább csak zavar. Engem se szólítottak soha a 2. nevemen, meg már az elején eldöntöttük, hogy 1 neve lesz, mert csak egyféleképpen fogjuk szólítani. De még mondjuk ez tűnik a legjobb megoldásnak. Csak ugye azt sem akarom, hogy akkor hetekig, hónapokig sértődés legyen, hogy miattam nem lett az amit mindenki akart stb. Az én szüleim már az elején megmondták, hogy nekik teljesen mind1, hogy mi lesz a gyerek neve, nem azért fogják szeretni, mert róluk neveztem el, bár azt is megmondták, hogy ha egy mód van rá, Orália ne legyen :D párom édesapja is mindig mondja, hogy neki is teljesen mind1, hogy mi lesz, de az anyós az most nagyon örülne neki. Speciel megértem, mert nincs lánygyereke és nagyon szeretett volna egyet, engem is nagyon imád, mert olyan vagyok neki, mintha a lánya lennék. Csak pont ez a név... komolyan mondom bármi más jöhetne, csak ez ne :D
2012. febr. 19. 11:09
 14/65 anonim ***** válasza:
29%

12. vagyok. A lányunk az általam választott nevet használja. Így alakult magától, ez jobban illik rá valóban, erre állt rá a nyelvünk.

Nincs ebből senkinek rossz érzése, hátránya.


Ez nem is volt vitatéma soha.


Én nem javaslom a viaskodást. Hagyd a férjednek a választás jogát.

2012. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám a férjemnek, hogy rosszul esik, hogy csak azzal törődik, hogy az anyja minek örülne, azzal meg, hogy te mit szólsz, nem foglalkozik. :S
2012. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
100%
Hát ird már ki, hogy mi az a név! Az nem jelentené, hogy lehurrognak, mert neked nem tetszik.
2012. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
100%
kérdezőt amúgy sem lehet lepontozni. :)
2012. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
100%

"Csak ugye azt sem akarom, hogy akkor hetekig, hónapokig sértődés legyen, hogy miattam nem lett az amit mindenki akart"


Miért, talán férjed családja nyomatja ezt az anyós után elnevezést? Na, mondjuk gondolhattam volna. :D Amilyen makacs hülye természet vagyok, bár azért sem engedném, mert ennyire nyomatják. Nekem biztos nem az após/anyós mondja meg, mi lesz a gyerekem neve!

És te se hagyd magad! Nehogy már egy kis sértődés miatt hagyd magad elnyomni meg kitolsz a gyerekkel, mert olyan néven kell szólítanod életed végéig, amit nem szeretsz! Ez fontos döntés, és szerintem ha valamelyik félnek egy icipicivel több beleszólása van, az az anya, vagyis te.

Egyébként milyen a kapcsolatod az anyjával?

2012. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
100%

mondd meg neki, hogy te meg a te anyukádról, nagymamádról, akárkidről akarod elnevezni. Lehet a 8. ükmama is, majd rámondod, de szívem, ő már meghalt, és senki se viszi tovább a nevét...

szerintem mondd meg neki, ha ilyen alapkérdésben nem hajlandó engedni, akkor valami nagy gikszer van nála kapcsolat ügyileg


esetleg nincs valami olyasmi becenév, amit rá lehet húzni arra a névre, és neked is tetszik?

2012. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:
Nem. Ez tényleg az a név, amitől szó szerint undorodom! Valószínűleg azért, mert volt egy ilyen nevű ismerősöm, aki szó szerint az őrületbe kergetett. Bár már akkor sem tetszett hangzásilag a név. Tényleg nem szeretném leírni, mert egyáltalán nem egy ódivatú névről van szó. Csak utálom, mint nevet, ennyi.
2012. febr. 19. 11:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!