Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a férjemmel?

Hogyan értessem meg a férjemmel?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta nehezen térek magamhoz reggel.Ez azt jelenti, hogy kell kb 20 perc, amíg feláll a rendszer, addig ideges leszek mindentől, amihez pici agyi kapacitás is kellene.

Ilyenkor jobb nem szólni hozzám, mert morcos vagyok és bárki torkát átharapom.


A férjem már többször beszólt, hogy milyen rossz, hogy ilyen rossz hangulatúan ébredek és morcos vagyok.

Mondjuk ha én kelek korábban és lendületből körbeugrálom, beszélek hozzá, rögtön kelés után, ő is ideges lesz.


Annyit szeretnék elérni, hogy miután felkeltem, 20 percig ne szóljon hozzám, nézzen levegőnek. Megcsinálom a kávémat, olvasgatok, addig magamhoz is térek.


2012. szept. 3. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ebben a helyzetben vagyok!!! Csak nem férjel. Nagyon idegesítő dolog, az biztos. Szerintem beszéld meg vele komolyan. Szóból ért az ember. Ha elmagyarázod neki, biztos, hogy nem fog direkt olajat önteni a reggeli tűzre, és békén hagy addig amíg felébredsz. Én is ezt tettem és azóta relatíve békén hagynak.:)
2012. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A férjed, feltételezem, már évek óta együtt éltek. Csodálom, hogy még nem szokta meg ezt. Pedig elég gyakori reggeli "betegség" ez.
2012. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló vagyok, alig bírok magamhoz térni reggel, de én annyira hogy kv-t nem bírok magamnak készíteni, ha a férjem nem hoz reggel, akkor délelőtt tuti nem kelek fel magamtól. Nekem szerencsére megértette egyből, nameg vettünk vérnyomás mérőt, és látta hogy nem csak lusta vagyok, hanem iszonyat alacsony a vérnyomásom (80/50).

Nade, egyéb esetekbe ha valamit el akarok érni én panasznapot szoktam rendezni, amikor kijelentem hogy itt az alkalom, jó kedvembe vagyok, elmondhatja mi nem tetszik neki, nem fogok besértődni. Végighallgatom, majd elmondom én is amit épp el akarok érni :) megegyezünk, és próbáljuk magunkat ahhoz tartani.

A neten van sok Garfield-os kép, amin a macska épp kv-s bögrével a kezébe morcog valamit, szerintem szerezz be egy ilyet, töltsd le, nyomtasd ki, és ha piszkál mutass rá :D

Nekünk is van egy "FuckYou!" táblánk, ha nem vagyunk épp eszünknél, de nem akarjuk a másikat bántani ezt szoktuk kirakni jól látható helyre :D

2012. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen típus vagyok, illetve voltam. Egészen addig megy ez, amíg nem lesznek gyerekeitek, mert ők bizony nem foglalkoznak azzal, hogy anya még néhány percig kómás, nekimegy az ajtófélfának, csitt, legyünk csendben, hogy nyugodtan, a maga tempójában ébredezhessen, ne ugráljunk rajta, ne lépjünk a fejére, mert pont a túloldalon van az a könyv, amiben olyan szép képek vannak és az nekem most kell, de azonnal. Két lehetőség van:

1. a férjed elfogadja, hogy Te ilyen vagy (úgyis meg fog ez változni)

2. veszel egy nagy levegőt és megembereled magad, néhány perccel előbb kelsz, mint ő és mire ő felébred, már Te is "észnél vagy".

Ha ez állandó konfliktusforrás köztetek, és fontos a férjed, akkor a második megoldás a kézenfekvő.

Hidd el, ha a gyerekek ugrálnak a fejeden majd, akkor már nem lesz ilyen problémátok. Kitartás!

2012. szept. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Értelmes embernek elég párszor elmagyarázni hogy reggel hagyjon békén.

Én is ilyen vagyok,este kikészitek mindent magamnak,mert reggel simán felvennék a tűsarkúhoz mackónadrágot,az se tűnik fel.

Párom ébred,kávé,fürdik,kivasalja a felsőjét,összepakol,pörög mint a búgócsiga,én még kapcsolgatom a tv-t,ébredezek.

Kétszer elég volt hogy egész nap morcos voltam (ő is,mert megmondtam hogy miatta,ő nem hagyott békén reggel),azóta békénhagy.

Mivel együtt megyünk reggel,így én hamarabb is kelek 15 perccel,ő is kap kávét,igy nem morog hogy reggel nincs kedvem semmihez

2012. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Valamelyik nap délután lefeküdtem, mert nem voltam jól. Egész jól ébredtem (két órát aludtam csak), a férjem megjegyezte, hogy mennyivel jobb így, hogy mosolygok.


Az dühít, hogy ha ő kel később, pont ilyen kóma, mint én. Ő is ideges lesz a kérdésektől, vagy bármitől, amihez gondolkodnia kellene. Egyszer már mondtam neki, hogy attól, hogy ő fél órával korábban felkelt, én még nem leszek az ő ébrenléti szintjén.


Ha egyszerre kelünk, akkor ő is csak néz maga elé egy darabig, meg én is.


Sőt, nekem az külön reggeli rituálé, hogy meg kell keresnem a random lerakott szemüvegemet, mert nélküle nekimegyek az ajtónak. Szóval reggelente szűkített szemmel vizslatva, magam előtt tapogatózva, borzasan, morcosan bolyongok a lakásban.

A kávé leérkezése után kb 15 perccel már hasonlítok egy homo sapiensre, előtte végigjárom az evolúciót minden reggel. Amikor ő beszélne, akkor még nagyjából a kétéltűek szellemi szintjén vagyok.

2012. szept. 3. 20:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, imádok lustizni, a párom meg azonnal pattanna ki az ágyból kávé-cigi-számítógép. Néha, ha szerencsém van, akkor visszacsalogatom még pihengetni, ha nincs, akkor az ölébe fekszem, míg ő gépezik, aztán mindenki jól jár:))
2012. szept. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bence_ ***** válasza:

Szerintem a csajok nagy része ilyen.

Páromon mosolyogni szoktam, nekem tetszik amikor ilyen cuki. Pici mormota:) Békén kell hagyni. Aztán amikor már jön,megy, beszél akkor kezdődik a nap.

2012. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért ez szokás kérdése is.

Ilyen voltam, de a seregben leszoktattak róla.

Javában aludtam, mikor bejött egy pacák és ordította:

- Ébresztő! FÖÖÖÖÖL!-

Úgyhogy nem volt mese. Azóta is előfordul néha, de ha akarom, már tudom kezelni...

2012. dec. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!