Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy vegyünk olyat is, ami nekem kell?

Figyelt kérdés

Jelenleg csak ő dolgozik, én háztartásbeli vagyok. Régebben dolgoztam, szóval a megtakarításomból (nem közös kassza) ugyanúgy fizetem a lakbér, rezsi és a kaja felét.

Logikus, hogy magamra a létszükségleten túl nem költök, ruhákat ezer éve nem vettem (jövő héten a születésnapomra tervezem magam egy darabbal meglepni, de ez minden), nem is járok sehová, max állásinterjúkra.

Viszont ha elmegyünk a boltba, csak azt veszünk, ami neki kell. Ha nekem is kell valami, akkor ott kell kunyiznom, és vagy megveszi nekem, vagy nem. Pl mondtam, hogy szeretnék sütit sütni, áfonyával jó lett a múltkor. Erre ő: "Nem kapsz áfonyát, mert az 300Ft-tal drágább, mint az eper. Epret kaphatsz." Komolyan, mintha kisgyerek lennék, aki csokiért hisztizik.

A közös kajapénzhez nincs hozzáférésem, mert az az ő bankkártyáján van, és sose vesz le belőle, mindig azzal fizet.

Ha nekem kell valami, kénytelen vagyok külön elmenni a boltba és megvenni, holott már egyszer fizettem a kajáért. Amit meg magamnak veszek, abból úgyis ketten eszünk.

(30 ezret adok a kajára, szóval a felét)


Ilyenkor mit lehet tenni?


2015. dec. 19. 12:08
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
32%
16-os, nem játék, csak van, aki másképp gondolkodik, meg cselekszik, mint te. Lehet, hogy valakinek ez fontos, hogy közös bankszámla legyen, valakinek nem. Mi már 40-hez közel jöttünk össze, a fizetésünk gyakorlatilag azonos. Így szoktuk meg, és egész jól működünk így, hidd el.
2015. dec. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
58%

20-as, lehet, hogy igazad van és a férj tényleg csak előre gondolkodik, de közben úgy kezeli a kérdezőt, mint egy gyereket.

Nyilván a kérdező is tud előre gondolkodni és egy ilyen helyzetben meg lehet beszélni, hogy kinek mennyi van, mennyit tudnak kiadni erre-arra, nem pedig elvenni a pénzét és egyedül önkényesen eldönteni, hogy mire adnak ki pénzt. Hisz végülis felnőtt emberekről beszélünk és bárkivel előfordulhat ilyen helyzet, még a férfiakkal is.

2015. dec. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim válasza:
50%
Magyarországon a magyar törvények a mérvadóak és nem az, hogy neked mi tetszik és mi nem, kedves 76%-os.
2015. dec. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
63%

Még egy hónapja sincs, hogy nincs munkád, és már így kezel?


Próbáltál már beszélni vele erről? Másban is ennyire anyagias, és önző?

Mióta vagytok együtt?


Nekem ez a helyzet nagyon nem tetszene, és biztos az asztalra csapnék. Oké, hogy külön kassza, meg ilyenek....De a házasság nem arról szól, hogy segítjük a másikat jóban rosszban? Neked most egy nehéz időszakod van, és nem tudsz anyagilag többel hozzájárulni a közöshöz. Erről nem tehetsz. De ettől még ugyanolyan értékes kellene, hogy legyél a kapcsolatban, ugyanúgy kellene, hogy kezeljen, mint eddig. Nem pedig úgy, mint egy kisgyereket, vagy valami haszontalan ingyenélőt.


Szerintem ez a helyzet nagyon jól előre vetíti, mennyire számíthatsz rá, ha baj van. Mi lenne, ha tartósan beteg lennél, és esetleg költeni is kellene rád?

Vagy mi lesz, ha majd kapsz 25000 Ft Gyest, ha otthon maradsz végig a gyerekkel? Hát ha valami nagyon viszi a pénzt, az egy kisbaba.


Este ülj le vele beszélni, és mondd el neki a sérelmeidet. Kíváncsi vagyok megérti-e, és változtat-e a hozzáállásán.

2015. dec. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
7%
Mondjuk ha az egyik fél munkanélküli, akkor nem letszukseglet a sütemény se és szerintem áfonya nélkül is lehet élni
2015. dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
25%
Havi 60 ezer forint két ember kajájára (plusz gondolom tisztálkodószerek, tisztítószerek, papíráru stb, stb) nem túl sok. Ha ebbe bele akartok férni, tényleg nem mindegy a 300 Ft árkülönbség, pláne, hogy nem egy létfontosságú dologról van szó. (Megjegyzendő, hogy emlékeim szerint az eper és az áfonya nagyjából egy árkategóriában van jelenleg, akár a friss, akár a fagyasztott, úgyhogy a kérdés eléggé kamuszagú.) Ettől függetlenül ha felesben adjátok össze a kajapénzt, akkor közösen kéne dönteni arról is, mit vesztek belőle, ahogy az sem korrekt, hogy az ő bankszámláján van.
2015. dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
73%

Az áfonya csak egy példa volt.


"Viszont ha elmegyünk a boltba, csak azt veszünk, ami neki kell. Ha nekem is kell valami, akkor ott kell kunyiznom, és vagy megveszi nekem, vagy nem."

2015. dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
25%

Off: Kiscica, leakadnál rólam? Vagy a törvény tiltja a külön bankszámlát? Ne legyél már mániás.


On: a kérdező legnagyobb sem a külön számla, hanem a tapló férj.

Kérdező, döntsd el, neked mi lenne a legjobb (egyébként mi?), és a szerint cselekedj. A legfontosabb, hogy ne félj lépni.

Az meg engem is érdekelne, hogy most hirtelen mutatkoztak ezek a jelek?

2015. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
7%
a kérdező legnagyobb baja nem a külön bankszámla
2015. dec. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 Rezi Dencia ***** válasza:
47%

"Off: Kiscica, leakadnál rólam?"


Felháborító a hangnemed!


Bocs kérdező, hogy nem a kérdésedre válaszoltam! De vannak, akik mellett egy józan ember nem mehet el szótlanul.

2015. dec. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!