Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adtok a lányotokn...

Mennyi pénzt adtok a lányotoknak ha plázába megy vásárolni? (pl. Westend)

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 10:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/219 anonim ***** válasza:
71%
Semennyit:D Én veszem meg neki amit kiválaszt és úgy gondolom hogy jó is, általában 2-3 havonta vásárolunk, 50 ezer forintból meg vannak az új ruhái.
2010. márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/219 anonim ***** válasza:
85%

Én, ha egyedül vagy barátnőmmel megyek, akkor 15 ezret kapok, de azt ritkán szoktam elkölteni. Ha mondom anyunak, hogy szeretnék menni vásárolgatni, akkor nem úgy van, hogy minden hülyeséget megveszek és z a lényeg, hogy elköltsem a pénzt, hanem nézelődöm, amilyen ruhára szükségem van vagy nagyon tetszik, azt megveszem. Meg pl. én tudok ésszel vásárolni, szóval azért megnézem, hogy mi mennyibe kerül és aszerint döntöm el, hogy kell-e vagy sem. Ha anyuval vagy a nagymamámmal megyek vásárolni, akkor sem húzom őket le anyagilag, hanem megbeszéljük, hogy mi az, amit nagyon szeretnék és mi az, ami csak jó, ha van. Én pl. Promod, Mango üzleteket preferálom és nem a márka miatt, hanem mert ott olyan stílusú ruhák vannak, amiket szeretek, de ugyanúgy felveszek egy "sima" üzletből vásárolt cuccot, ha az jól néz ki és minőségi anyagból van. Amúgy, szerintem jobban járna a lányod, ha az Árkádba vagy Arénába menne, olcsóbb és kevésbé nyüzsgő, mint a Westend. Szerintem 12-3 ezret adj Neki, mondd, hogy ne költse el az egészet, de így megnyugtatóbb, hogy van nála ennyi.

15L

2010. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/219 anonim ***** válasza:
78%

Jó nektek én egy hónapban nem kapok 1oooo e ft-ot ruhára...olyankor veszek ruhát ha már nagyon nincs, vagy elkopott erősen. Ilyenkor sem plázában...Ha mégis vásárolok akkor turiban...vagy olyan helyen ahol olcsó. Nem tudom honnan vagytok eresztve, hogy ennyi van...

minden esetre, örülök, hogy tudom mi az, hogy pénz, hogyan kell beosztani...

2010. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/219 anonim ***** válasza:
90%
sztem akkor érdemes jó ruhát venni, ha az rendes célt is szolgál, nem csak melegen tartás, vagy takarás. Amugy meg rohadtul mindegy, hogy a farmer övi részére Levis vagy valami más baromság van írva. KI a franc fogja azt nézegetni? A másik. 14 évesen vesz 8K-ért gatyót, fél év múlva 1 ha felszed 2 kilót; 2 vagy növekszik-> akkor szépen mehet a süllyesztőbe, a szekrény mélyére. Ezért nem éri meg fiatalon baromi drága holmikat vásárolni, mert ha 1 évet kihúz akkor már sokat mondtam. Ha venni akar valamit, menj el vele TE mert neked van tapasztalatod ár/érték arányban stb. Közben majd kialakul őbenne is, de mindnképpen te vidd el ruhavásárlásra. Egyéb dologra adj neki pénzt kaja/pia/mozi, amivel jár a plázázás, de másra ne nagyon, max előre megbeszélve csak, és lefixálva az adott terméket. Így ő is megtanulja beosztani majd a pénzt idővel. AZ nem jó ha csak szórja, és havonta cseréli a fél ruhatárat.
2010. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/219 anonim ***** válasza:
95%

Hát én a gyerek vagyok, úgyhogy nem tudom, mennyit ér a válaszom.

Én speciel úgy veszek új ruhákat, hogy eladom a régieket. Ami abból összejön, az mehet ruhára. Ezeken felül névnapomra általában összesen minden rokontól összejön 15.000 forint, születésnapra 40.000, de én nem kapok zsebpénzt,és ezek a pénzek ki is tartanak egy évig. Ezekből vásárolok még, ha valamire szükségem van. Ja, és én is plázákban vásárolok, mindössze annyi a titka, hogy okosan kell beosztani a pénzt. Nyáron 10.000 forintból vettem két farmert, egy balettcipőt, egy rövidnadrágot, és egy topot, szóval azért annyira nem kevés az a pénz sem, szerintem ha én 17 évesen meg tudom oldani, egy 14 éves lánynak is menni fog.

2010. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/219 A kérdező kommentje:
Végülis adok neki 20.000Ft-ot "húsvéti ajándék"-ként. Már nagy és nem kell csokikat venni neki.:) 20.000Ft-ból meg megveheti azt ami tetszik neki. Esetleg tudnátok ajánlani neki olyan üzleteket ahol olcsó és divatos ruhák vannak?:)
2010. márc. 18. 16:55
 37/219 anonim ***** válasza:
89%

Aki csóró minek flancol!!! Menjen az Ásiába, én is ezt tudom javasolni, akinek van pénze, az meg fizesse meg a márkaneveket, sajnos kevés fiatalnak adatik meg!!!

Szerencsére nagyszülőktől, keresztszülőktől kapnak az enyimek, innen onnan pénzt, így már nem sokat kell adni, de ha néha kell 1-2000 mozira, vagy Mekire.


A kérdésre a válasz, amennyire futja!

2010. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/219 anonim ***** válasza:
84%

Nevetségesnek tartom, hogy némelyik kis 14-15 évesnek 20-30 ezreket adnak ruhákra havonta. Minek????? Tiszta hülyét csinál egyes szülő a gerekéből, és majd évek múlva sír, hogy agyonverte mert a nyugdíjából nem tudott neki adni, na meg is érdemlik az ilyenek.

Ferde világot élünk!

2010. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/219 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem inkább menjen az Aréna Plázába, ott Bershka, Stradivarius, H&M, Tally Weijl... Itt jó minőségű, divatos és normálisnak mondható áru dolgok vannak.

Viszont a 20.000 ft szerintem is sok egy 14 éves lánynak. Ne rontsátok el, mert most kezd majd igazán divatozni, aztán nincs megállás és nem fogjátok győzni pénzzel. Most kell neki megtanítani, hogy a pénzért dolgozni kell és be kell osztani. Én is cikinek tartottam a turis cuccokat, de ma már nem veszek fel mást, csak ezt és amit divattervezővel csináltatok. Komoly márkás cuccokat lehet venni turiban, Még eredeti Diort, Chanelt, Guccit is! Csak tudni kell hova menj :))

Sok sikert!

2010. márc. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/219 anonim ***** válasza:
95%
Én 17éves vagyok gyakszin dolgozok kapok 12 ezret én annyiból vásárolo + fizetem a netet ami 3000 és odaadom a kajacsekket!Na akkor mennyit adj neki?Sztem elég egy 10ezresNem kell a legdrágábbat venni!
2010. márc. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!