Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más férje is egy szobanövény?

Más férje is egy szobanövény?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve.....

Otthon vagyok a 17 hónapos fiammal gyed-en, egész napomat elveszi, a férjem este 9 körül v utána jár haza, ilyenkor már a gyerekkel nincs nagyon feladat, de ha altatás van akkor az rám hárul. Az tiszta sor, h mivel itthon vagyok főzök, takarítok, amennyire a pici engedi, de a férjem gyakran a fejemhez vágja, h kosz van nálunk és rendetlenség....pedig ő nem segít semmiben, sőt inkább keresztbetesz.....a tányérját életében nem rakta el a mosogatóba (nem h elmosogatni), csak úgy dobálja a szennyesét az egész lakásban, még az is nagy eredmény, ha megeszi a főztömet....gyakran csak nincs kedve hozzá aztán eszik máshol.....én meg persze dobom ki. Anno azt beszéltük, h vannak női és férfi feladatok....szerinte pl a kert, a fűnyírás....na van egy 10 m2-es kertünk, abban a füvet is gyakran én nyírom.....persze ez csak idénymunka.....szerintem

Én nem várom el h főzzön, mosson.....de legalább megbecsülhetné, ha én csinálom....lehet h többet keres (h én gyeden), de ha el kéne vinnie mosatni a ruhát, takarítania kellene.....lehet h meglepődne mennyiért vállalnák, amit ő lenéz.

Ha véletlenül hazajönne, akkor is inkább lemegy az edzőterembe, számtalan vitánk volt, már nem is akarom meggyőzni h én is ember vagyok, én is szeretnék néha mást is csinálni, mint a szart vakarni.....erre egyébként az volt a válasza h vigyem át a gyereket az anyósomhoz, aki mellesleg utál......ez meg klasszikus

Szóval a panaszkodásból ennyi, arra lennék kíváncsi, h ez másnál is így megy, ez egy nő szerepe? örülnék pozitív példáknak is, esetleg FÉRFIAK is írhatnának, h erről mi a véleményük.....vidítsatok fel!!!

Néha azt kérdezem h kell e ez vajon nekem, teljesen kiábrándultam a férfiakból!


2010. márc. 2. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
92%

Oh sajnálom. De tudod abból amit leírtál, és ideges vagy, vele is ideges vagy, és azért nem csinál semmit.


Elhiszem hogy rengeteg a teher rajtad, amit ő lehet hogy nem érzékel, csak azt látja hogy elégedetlen vagy. Ezért neked kell megoldást javasolnod. Én első körben mondanám hogy vegyetek fel egy bejárónőt, aki hetente egyszer-kétszer kitakarít, vigyáz a gyerekre ha el akarsz menni... Meg KELL KÉRNED a férjedet, hogy könnyítsetek a te munkádon, mert nagyon sok, és elhiszed hogy ő is fáradt, de megoldást kéne találni. Ha keres, akkor biztos nem keres rosszul, hogy ez ne férhessen bele.


De ahhoz hogy jobb legyen, neked kell megértőbbnek és elfogadóbbnak lenni vele először, csak így változtat magán. Nem kell neked sem mindent megcsinálni, ha koszos ez az- akkor mondd meg, hogy tudod, de nem bírod te sem, hívjatok segítséget.


Ha meg sehogy nem változik a dolog, és eleged van, és ezek szerint nem köt össze titeket semmi, akkor miért nem költözöl el egy időre? Nem igazán értem miért kötelező játszani a családot, ahogy írod. A férjed ugyanúgy unja a banánt mint te.

2010. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 A kérdező kommentje:

ja igen, a szennyestartóból mosást kipróbáltam, csak mikor a gyerek megtalálja a használt alsógatyáját az ágy mellett és a fejére húzza, akkor inkább berakom a mosógépbe.....a picur miatt nem hagyhatom elfajulni a háztartást....

az meg h milyen lehet hozzám hazajönni? sok férfi szívesen jönne így is, persze egy kifacsart feleség nem szép látvány,de mi volt előbb tyúk v tojás?

a gyerek majd megy bölcsibe, én dolgozni, a dolog meg lesz oldva.....

2010. márc. 2. 13:05
 33/72 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sem normális.. és ebben te is hibás vagy. azért lehet hogy idáig fajult mert eddig se vártál segítséget. úgy fogtad fel hogy vannak "férfiszerepek" és nem is vártad el hogy segítsen, ezek után már nehéz 'megnevelni' őt.

Lehetne az hogy 1-2 napra (amikor nem dolgozik) ráhagyod a kicsit, mert a nevelés az férfiszerep is, ő az apa és ezt tudatosítsd. te addig menj el valahova addig amíg ő bajlódik és még csak takarítania sem kell. ez a te gondolkodásod eredménye bár nem értem miért gondoljátok hogy női-férfi szerepek. ez összetettebb de lehet h emiatt van az hogy a férjed nem hálás mert természetesnek gondolja ezt.

2010. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
51%
A férjed minden nap kilencig dolgozik? Akkor mégis mit vársz tőle? Tudom, milyen hűdenagy feladat gyereket szolgálni egész nap meg főzni, te vagy a hős, ő meg lazsál egész nap! Csak tudod nem tehetnéd ha ő nem tartana el! Szerinted milyen hazamenni egy olyan emberhez aki azt mondja egy másik emberről hogy szobanövény? Az oké hogy ő is hibás de szerinted csak ő, te meg tökéletes vagy mert kimosod a gatyáját! Hogy oda ne rohanjak... Ha láttad hogy ilyen akkor miért maradtál vele? A gyerek érdeke nem az hogy együtt legyen a szülei akkor is ha nem szeretik egymást. Összetéveszted őt egy kutyával. Egy felnőtt embert nem lehet nevelni, megváltoztatni, csakis ő tudja saját magát. Szerintem hagyd ott és nézz magadba. Mindegy hogy milyen ember a másik, tisztelni kell és nem így beszélni róla, azért mert nem úgy él ahogy neked tetszik! És sem kell olyan helyzetekben ragadni amik senkinek sem jók, sosem érettem az olyan nőket akik a nekik (már) nem tetsző férfi mellett nyűglődnek aztán ide jönnek szídni őt.
2010. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
55%
részben a második 13.07nek is igaza van, de mire föl tisztelje a férjét? ennek kölcsönösnek kellene lenni.
2010. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 A kérdező kommentje:

sokan vádolnak azzal h azt írtam, h csak imitáljuk a családot, de ez nem így indult, legalábbis részemről nem.....mindig mosolyogva vártuk haza, finom kajával, lehetőség szerint mindent megtettem az otthon melegéért....de sajnálom, egy párszor már csalódtam.....ezért írom h csak játékból vagyunk együtt....de részéről így van a gyerek óta...

a válás jó ötlet....

2010. márc. 2. 13:11
 37/72 anonim ***** válasza:
81%
Csak kíváncsiságból: A férjed hánykor indul munkába?
2010. márc. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 maundrel ***** válasza:
92%
egy idő után ahogy a picúr növekszik, szépen lassan elkezdi érzékelni hogy mi van apu és anyu között. szerinted milyen lesz akkor majd a gyereknek? csak annyi lesz a vége hogy nem csak a férjed de a gyerek se akar majd "otthon" lenni. Mi lenne ha elköltöznél édesanyádhoz. Ott biztosan könnyebb lenne az életed.
2010. márc. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 A kérdező kommentje:

félre értés ne essen, nem kilencig dolgozik, csak ő mondja h kilencig....vállalkozó.....9-10kor kel, hajnalig nézi a tévét, kilenc körül jön haza, gyakran edzésből, egyéb tevékenységekből....ez a dolog árnyaltabb, ez nem is volta kérdés része.....

vicces, h egy ilyen növény védelmére kelnek sokan!!!!!

2010. márc. 2. 13:15
 40/72 anonim ***** válasza:
100%
Egy házasság se úgy indul, hogy "majd elválunk" vagy "majd úgyis megromlik a kapcsolat". Ha így lenne, nagyon kevesen házasodnának, vagy senki.
2010. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!