Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihasználnának minket vagy én...

Kihasználnának minket vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés
A sógoromékkal van a probléma: ha megyünk valahová, mindig a mi autónkkal kell menni, soha nem volt olyan, hogy legalább a benzinbe beleszálltak volna (nyilván hosszabb útnál téma). Ha pénzt nem is, de nagyon sok mindent kölcsönkértek már, amit elfelejtettek visszaadni, vagy tönkretették, de nem fizették ki (edények, szerszámok). Rendszeresen előzetes bejelentés nélkül megjelennek nálunk ilyenkor, persze nálunk esznek, el is visznek belőle, vissza ők sose hívnak minket. Ha mi meghívjuk őket, és mondom, hogy a süteményt ők hozzák, elfelejtik. Általában ha feljönnek kérnek valami szivességet pl.: le kéne a gyereknek fénymásolni egy könyvet. Egy csomag fénymásoló lapot sem hoznak ilyenkor. Sokkal jobban keresnek, mint mi, nincsen hitelük se, mégis folyik ki a pénz a kezeik közül. Dohányoznak mindketten. Persze állandóan sajnáltatják magukat. Ha mondjuk, hogy mi megyünk valahová irigykednek, vagy a mi kasszánk terhére becsatlakoznak ők is. Ha együtt vagyunk valahol és felmerül, hogy ennénk egy fagyit, akkor csak állnak bambán, amikor fizetni kéne. Ha ők mondjuk megszomjaznak, akkor vesznek maguknak inni, de azután hogy előzőleg mi meghívtuk őket, meg nem kérdeznék, hogy mi mit kérünk. A párom szerint ez belefér, mert a családtagok támogatják egymást. Oké, de ők minket soha. Amin nagyon kiakadtam, hogy van egy nagyon jó barátnőm, akinek a párommal tavaj is voltunk lent a nyaralójában ketten pár napot. Akartunk neki fizetni valamennyit, de ő nagyon tiltakozott, tehát a szállásért végül nem kellett semmit fizetni. Idén is mondta, hogy nyugodtan menjünk pár napra. Én el se akartam ezt ő nekik mondani, hogy mi ott "ingyen" nyaralunk, mert tavaly is csak irigykedtek. A párom elmondta, most ránkröppentek, hogy ők is mennének... az ismerösöm kasszájára akarnak odamenni nyaralni, akit ők nem is ismernek... ráadásul majd a mi autónkkal (majd megindokolják, hogy az klímás és nagyobb), de benzinbe nem szállnak be. Azt is látom már magam előtt, ahogy majd a bevásárláskor és a strandon állnak bambán... komolyan be kéne ez nyelni, csak azért mert egy család vagyunk? Ez tényleg normális lenne?
2015. jún. 14. 12:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
87%

Kerdezo, egyetlen dolgot szeretnek csak kerdezni...

Orokbe fogadnal engem? Igerem, _sokkal kevesbe_ foglak lehuzni, de nekem is jol jonne valaki hasonlo, akin ennyire lehet eloskodni. ^_^°

Cserebe megigerem, hogy en viszont mindent meg fogok koszonni, es dicserlek titeket mindenert.

2015. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen ingyenélőket - már bocsánat - a halál f...-ra kellene küldeni! Nem értem, hogy bírtad eddig, le a kalappal előtted. Igenis meg kell mondani nekik, hogy nem segélyszervezet vagytok. Ha nem tetszik, akkor meg ne jöjjenek állandóan a nyakatokra.
2015. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerkőcre vigyázol és szólnak, hogy később jönnének, mondd, hogy el kell menned. Fagyinál előre készítsd össze a pénzt és már kérésnél add át/tedd le.


Ritka pofátlanok, de azért is, mert megtehetik.

2015. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
88%

én az elején nem szóltam semmit , mert mégis csak a férjem testvére...

aztán elkezdett elnyomni"te még úgysem szültél, nem tudhatod"

-meg " úú te bezzeg mész a 30 fel"(miközben anyuka 10 évvel idősebb nálam)

és ezután elkezdett nénizni, erre még elvárta volna hogy a ruháim, a gondolataim , a cselekedeteim lenézése után még vigyázzak is a gyerekre, csak mert neki úgy kényelmes( ő vállalta be 39 évesen hát fogadja is el hogy gyereket nevelni nehéz)

Na ekkor mondtam szép finoman hogy menjenek a bús fenébe,de úgy hogy azt ne lehessen félreérteni, megutáltak? na és, eddig sem szerettek szóval nem veszítettem semmit

2015. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
30%
párdon" mész a 30 felé "akart lenni
2015. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
84%
ja a legszebb nálunk a karácsony, besértődés hogy a baba miért egy kis semmiséget kap, ők meg vettek egy kupont(amiről tudom hogy csak 990 ft-ba került) ami csak 1000 t kedvezményt ad egy olyan étterembe ami alsó hangon is min. 2000 ft, tehát lényegében így is mindent mi fizettünk ki(mert anyós is jönni akart,persze fizette a saját részét és ő tündéri volt, de így nem lehetett azt mondani elmentünk miközben valójában nem is)
2015. jún. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
balekok vagytok.hulye lennek hagyni hogy igy lehuzzanak...siman ereztetnem veluk ,hogy nem fogok fizetni semmit helyettuk.mi az ,hogy ezen valaki megsertodik?ha ennyi esze van ,nem is fog hianyozni.az sem erdekel ,hogy a ferjem testvere ,mert nalunk a ferjemmel minden kozos ,mert mindketten forditunk penzt ,energiat a dolgainkba.szoval engem mar az sem izgatna ,ha a ferjem nem akarna beszolni.en boldogan megtennem.szerintem te is allj ki magadert ,nem hiszem hogy a parod banna!
2015. jún. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehúznak titeket.

Miért ne tennék? Senki nem szól nekik egy büdös szót sem.


Állj a sarkadra és mond meg azt amit gondolsz és ha nem tetszik nekik szakítsd meg velük a kapcsolatot VAGY tűrd tovább...

Fizetős résznél ha csak bambán állnak akkor kifizetted volna a fagyit és előttük etted volna meg az illett volna.

2015. jún. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Olyan sokat írtatok, hogy gondoltam leírom nektek, hogy a férjem, végre sikereseen meghúzta a határokat (remélem) persze nagy veszekedés lett, de már mi is úgy vagyunk vele, hogy legalább vége van. Elég messzire mentek ezúttal, amit már ő se akart semmi szín alatt tolerálni. Még kb. 1,5 hónapja rossz volt az autónk, úgyhogy kivételesen a sógorék kocsijával mentek maszek munkára (a férjem, meg a testvérének a férje). A munkát egyébként a férjem szerezte, a férjemnek vannak szerszámai, elve a hozzáértése... ő általában csak jön és a keze alá dolgozik, hogy gyorsabb legyen. A bevételt persze felezik. Mindig eddig a mi autónkkal mentek, kivéve most. Tegnap a sógórnőm férje telefonált, hogy fizessük már ki a benzinpénzt 3000 forintot, amikor legutóbb az ő autójukkal mentek dolgozni. A férjem soha nem kért ilyet a testvére férjétől, hogy mennek heti 1-szer legalább a mi autónkkal maszekolni, és akkor fizesse ki a benzinpénzt....szóval láttam, ahogy a férjem köpni nyelni nem tud,ahogy telefonál. Aztán mondta neki, hogy két hete, amikor mi elmentünk bevásárolni, akkor ők ezt tudták, és felhívtak minket, hogyha már úgyis vásárolunk, akkor vegyünk nekik ezt meg-azt. Ez mindenestül 4000 forint volt,amit eszükbe nem jutott kifizetni, szóval kvittek vagyunk, sőt megint mi vagyunk kedvezőtlenebb helyzetbe. Erre még ő nyomja ki a telefont (mármint sógornőm férje). Ezután a sógornőm telefonált számonkérő stílusba, hogy mit akarjuk őket lehúzni, meg mi az hogy bevásároltunk nekik, amikor a gyereknek kellett édességet venni, hát sajnáljuk a gyerektől??? Na ezután elköszöntek egymástól, de ahogy a férjemet elnéztem, nem hiszem, hogy mostanában közösködni fogunk :D :D bevallom kicsit még örülök is, köszi a sok kommentet, megerősítettetek, hogy mégis úgy van, ahogy én gondolom :)
2015. júl. 25. 08:48
 30/30 anonim ***** válasza:

Aztaretekmindenit!

És az ilyen emberek szívják el előlünk a drága jó oxigént??


Azóta mi a helyzet?

2017. jan. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!